Ви дізнаєтесь:
- Про форми та види чинних військово-облікових документів
- Про вимоги до електронного військово-облікового документа
- Чи можна прийняти на роботу за наявності лише електронного ВОД
Чи приймаєте ви працівників на роботу за електронним військово-обліковим документом? Чи для перестороги вимагаєте паперову форму? Як на це дивиться Генштаб?
Використання нових та старих форм військово-облікових документів
Перш за все, нагадаємо, що 18 травня 2024 року Постановою № 559 апровадили новий військово-обліковий документ. При цьому, військово-облікові документи, оформлені до набрання чинності цієї постанови, вважаються дійсними на всій території України до видачі військово-облікового документа нового зразка.
Отже, зараз чинними є як старі форми, передбачені п. 20 Порядку № 1487 у редакції до 18 травня, так і новий військово-обліковий документ за новою формою, визначеною Постановою № 559.
Паперова та електронна форми військово-облікових документів
Новий військово-обліковий документ може бути виданий у паперовій та електронній формах. Зокрема в електронній формі документ може бути згенеровано з використанням мобільного додатка порталу «Дія». При цьому, військово-обліковий документ в електронній формі може бути роздрукований. У такому випадку він повинен містити QR-код, придатний для зчитування. Зверніть увагу:
«Військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу».
Перелік чинних військово-облікових документів
Зараз чинними є наступні види військово-облікових документів:
-
Посвідчення про приписку до призовної дільниці (приписне);
-
Військовий квиток (навіть радянського зразка, якщо в ньому є чинна відмітка ТЦК про постановку на облік);
-
Тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;
-
Новий військово-обліковий документ у паперовій формі;
-
Новий військово-обліковий документ в електронній формі (включно з роздрукованим).
Прийняття на роботу з електронним військово-обліковим документом, в т.ч. згенерованим у застосунку «Дія»
Якщо при працевлаштуванні особа надає електронний військово-обліковий документ, наприклад, демонструє його у застосунку «Дія», чи необхідно додатково отримувати військово-обліковий документ у паперовій формі?
У листі Міноборони від 30.07.2024 № 321/ВихЗПІ/550 зазначили, що «...за наявності військово-облікового документу в електронній формі немає необхідності додатково отримувати військово-обліковий документ у паперовій формі...»
Мінцифри висловило таку ж думку: «Документ має таку саму юридичну силу, як паперовий, тож використовуйте його в будь-яких життєвих обставинах – від працевлаштування до проходження перевірки на блокпості».
Отже, роботодавець може прийняти на роботу за електронним військово-обліковим документом, у тому числі згенерованим у застосунку «Дія». Хоча такі роз’яснення не вирішують інших питань, пов’язаних із застосуванням електронної форми, це є поточним станом справ.
Прийняття на роботу з роздрукованою версією електронного військово-облікового документа
Роздрукований електронний документ також є чинним. Якщо QR-код на ньому читається коректно, працівника можна прийняти на роботу за такою роздруківкою. Вимагати показувати військово-обліковий документ на смартфоні працівника не потрібно.
До списків кожної групи формується справа, у якій зберігаються копії військово-облікових документів. Тож, при працевлаштуванні роздруківка з електронного військово-облікового документа долучається до відповідної справи.
Підсумки
-
Постановою № 559 запровадили нову форму військово-облікового документа. Він може видаватися в паперовій формі на спеціальному бланку або в електронній формі, наприклад, у застосунку «Дія».
-
Електронна форма є чинною сама по собі за наявності читабельного QR-коду. Додатково отримувати паперову форму не потрібно.
-
Старі форми військово-облікових документів, включно з військовим квитком чи приписним, є чинними до їх оновлення.
Маєте професійні питання за темами відео?
Отримайте вичерпні відповіді та роз’яснення експертів Кадрової Платформи №1 у сервісі «Консультації».