Відеоблоги

Заповнюємо наказ на відсторонення від роботи невакцинованого працівника та наказ на допуск до роботи

Матеріали
Оберіть відео для перегляду

4.9(10)

Оцініть відео:

Заповнюємо наказ на відсторонення від роботи невакцинованого працівника та наказ на допуск до роботи

00:06:32

KadroLand

4.9(10)

Оцініть відео:

Статтею 46 Кодексу законів про працю передбачено, що відсторонення працівників від роботи допускається у разі, появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп'яніння, відмови або ухилення від обов'язкових медичних оглядів, інструктажу тощо та в інших випадках, передбачених законодавством.

Своєю чергою норма щодо відсторонення працівників від роботи також міститься і в Законі України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та стосується працівників, що відмовляються пройти обов’язкове профілактичне щеплення.

4 жовтня 2021 року Міністерство охорони здоров’я своїм наказом за номером 2153 затвердив Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням проти гострої респіраторної хвороби COVID-19. Згідно з цим переліком обов’язковій вакцинації підлягають працівники: Центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів; Місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів; Закладів освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

У разі відмови працівника, який підлягає обов’язковій вакцинації, його відсторонюють від роботи. Розглянемо як заповнити наказ про відсторонення такого працівника. Оформлюємо його у довільній формі, оскільки наказом Держкомстату № 489 не передбачено типової форми такого наказу.

Наказ про відсторонення від роботи повинен містити назву підприємства, код ЄДРПОУ, дату наказу, місце його складання та номер.

Заголовок до тексту наказу слід починати з прийменника «Про» і він повинен відтворювати суть наказу - «Про відсторонення від роботи»

Далі, в тексті наказу слід зазначити прізвище, ім’я та по батькові працівника який відсторонюється від роботи. При чому прізвище зазначаємо великими літерами.

Також обов’язково зазначаємо причину відсторонення від роботи. В даному випадку відсторонення відбувається у зв'язку з ухиленням від обов'язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Далі зазначаємо строк відсторонення – до фактичного здійснення щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, але не більше ніж до закінчення дії карантину.

Зверніть увагу, на період відсторонення працівника йому не виплачують заробітну плату. Тому в наказі про відсторонення від роботи це слід зазначити.

Далі зазначаємо підставу – наказ міністерства охорони здоров’я від 4 жовтня 2021 року № 2153 щодо обов’язкового щеплення від COVID-19.

Наказ про відсторонення від роботи підписує директор підприємства, також із ним потрібно ознайомити працівника.

Зверніть увагу, що наказ Міністерства охорони здоров’я щодо обов’язкової вакцинації деяких працівників проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, набуває чинності з 8 листопада цього року. Тому саме з цієї дати невакциновані працівники, зазначені у переліку 1253 повинні бути відсторонені.

Якщо відсторонений працівник вакцинувався, то слід видати наказ про допуск його до роботи. Так само зазначаємо найменування підприємства, місце складання, дату та номер наказу.

Заголовок до тексту наказу – «Про допуск до роботи». В тексті наказу слід зазначити дату, з якої працівник приступає до роботи, також зазначити підставу допуску відстороненого працівника до роботи. В даному випадку це документ що підтверджує щеплення працівника від COVID-19.

Наказ про допуск до роботи підписує керівник підприємства та ознайомлюють із ним працівника.

***

Дивіться всі курси і вебінари прямо зараз на

Кадровій Платформі №1

Залишайте свої коментарі. Будемо вдячні за позитивний відгук! 🤗