Лектор відеокурсу
-
Юлія Видиборець
Юрист, експерт з кадрового та військового обліку
Про що дізнаєтесь?
- Заповнення списків ВО (додаток 5): як діяти, якщо в електронному ВОД не вистачає інформації?
- Відомість оперативного обліку (додаток 12): як вести протягом року та складати станом на 1 січня?
- Повідомлення за додатками 1 і 4: у яких випадках, в які строки та до яких ТЦК слід надсилати?
- Паперовий та/або електронний ВОД: за яким вести військовий облік на підприємстві?
- Стенд з ВО: що на ньому розміщувати та чи достатньо Правил ВО (додаток 2)?
- Журнал результатів перевірок та звіряння з ТЦК (додаток 9): хто має заповнювати?
ДОСТУП ДО ПЕРЕГЛЯДУ НЕ НАДАНОСлухати чи завантажити аудіозапис
Додаткові матеріали
План роботи з військового обліку на 2026 рік
Текстове розшифрування відео
На 26-му уроці поговоримо про план роботи з військового обліку. Чому краще мати його, ніж його відсутність?
Якщо бути відвертими, то порядок 1487 не вимагає від нас наявності плану роботи з військового обліку. Але, як свідчить практика, ТЦК його досить часто вимагає. Чому так відбувається? Якщо ми звернемось до порядку 921, який регулював порядок введення військового обліку до нашого порядку 1487, в переліку документів, які перевіряли ТЦК, коли приходили до нас на перевірку, були планувальні документи. А ще до цього існували безліч настанов сухопутних військ командування, в яких план роботи з військового обліку був обов'язковим документом. Тож на багато чого залежить від перевіряючих. Якщо це перевіряючий з досвідом, який уже багато років ходить на перевірки, він як вимагав план роботи з військового обліку до теперішнього часу, так він і продовжує його вимагати.
Більше того, різні ТЦК вимагають від роботодавців абсолютно різні документи. Коли я готувалася до цього уроку, я переглянула чимало судової практики. Що ми бачимо? Дуже часто вимагають не стільки план роботи з військового обліку, скільки план роботи установи з ТЦК та СП. Такого документу точно не існує в природі і має йтися саме про план роботи з військового обліку. Я для вас зробила гіперпосилання на єдиний реєстр судових рішень для того, щоб ви могли пересвідчитися, що і така практика на сьогодні існує.
Другий варіант, коли вимагають план роботи відповідальної особи за організацію і ведення військового обліку. Більше того, на думку багатьох ТЦК, в цьому плані мають бути не тільки заходи, які має виконати відповідальна особа, але й відмітки про виконання. На думку ТЦК, відсутність подібних відміток свідчить про те, що відсутнє належне ставлення особою до виконання покладених обов'язків, а відповідно немає ефективності у контролі, у якості їх виконання. І саме така позиція зафіксована у рішенні Новокодацького районного суду міста Дніпра. Посилання я вам також залишаю.
Але якщо ми говоримо про відмітки про виконання, звичайно, вони можуть бути, але подібні відмітки насправді можна проставити тільки щодо заходів, які, наприклад, виконуються один раз на рік, коли ми складаємо наказ про визначення потреби в підвищенні кваліфікації або коли ми роздруковуємо списки і відомість до 25 січня, станом на 1 січня. Коли ми говоримо про заходи, які виконуються постійно, такі як контроль за наявністю військово-облікових документів при прийнятті на роботу або про подання повідомлень про зміну облікових даних. Неможливо проставляти відмітки про щоденне виконання щоденних заходів, які є вашою основною задачею як відповідального за військовий облік.
Ще один цікавий документ — це план роботи на рік. Причому навіть без уточнення, що це план роботи з військового обліку. І врешті-решт, останній документ, який я змогла відшукати, це план роботи ведення військового обліку. Це найбільш вдале формулювання із тих, що нам пропонує судова практика. Рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області є дуже показовим через те, що коли ТЦК складав акт і визначав як порушення відсутність плану роботи з військового обліку, так само і в протоколі, коли це порушення було зафіксовано, суд звернув увагу — це вперше з усіх проаналізованих рішень — що коли ТЦК визначав цю дію, відсутність плану як порушення, він не послався на конкретну норму, яка б була порушена. Тобто немає норми, яка б передбачала наявність такого плану.
Тож складати нам план роботи з військового обліку чи не складати? Коли цей план доцільний?
Якщо ТЦК наполягає, що документ має бути, якщо у вас немає ресурсів на те, щоб оскаржувати рішення в суді, якщо ви, в принципі, не хочете зайвого напруження у стосунках з ТЦК, в такому випадку простіше скласти план. Більше того, зразок такого плану є і на кадровій платформі №1, і його зразок ви знайдете під відео.
План із року в рік у вас буде повторюватися. Ну, безумовно, за умови, що не будуть додані якісь нові заходи з військового обліку до порядку 1487. Другий варіант, коли цей план доцільний, якщо вас щойно призначили відповідальним за ведення військового обліку, у вас ще не тримаються до автоматизма всі процедури в голові. І план — це такий спосіб зафіксувати ваші обов'язки і не загубити їх. Це шпаргалка. Якщо ви вважаєте, що вам буде зручно мати план, будь ласка.
Отже, наша ситуація на сьогодні. План з військового обліку або план роботи з військового обліку на сьогодні нормативними документами не передбачений, але при цьому його вимагають ТЦК. І, як свідчить судова практика, штрафує за це. Тому ви можете обрати або позицію, коли ви відстоюєте власну позицію і не робите план, розуміючи, що ви зможете довести власну правоту. Інший варіант — ви користуєтесь наданими зразками і складаєте план задля того, щоб уникнути напруженості у відношеннях із ТЦК.
Чекаю Вас на наступному уроці! До зустрічі!
4.8(31)
Короткий огляд нового формату навчання
4.8(31)
5(44)
Урок 1. Документи з ВО, які перевіряють ТЦК: повний перелік
Юлія Видиборець
5(44)
5(31)
Урок 2. Звітність до ТЦК: що і в які строки (не) надсилати?
Юлія Видиборець
5(31)
5(30)
Урок 3. Наказ про призначення відповідального за ВО: як прописати обов’язки та розмір доплати?
Юлія Видиборець
5(30)
5(24)
Урок 4. Посадова інструкція інспектора з кадрів / бухгалтера, який веде ВО: чи вписувати обов’язки з ведення ВО?
Юлія Видиборець
5(24)
5(20)
Урок 5. Посадова інструкція інспектора з військового обліку: як визначити кваліфікацію?
Юлія Видиборець
5(20)
5(22)
Урок 6. За яким ВОД вести ВО на підприємстві: чи можна ще за паперовим, чи вимагати Резерв ID?
Юлія Видиборець
5(22)
5(22)
Урок 7. Е-ВОД: варіанти формування та друку, сканування QR-коду відповідальним за ВО
Юлія Видиборець
5(22)
5(18)
Урок 8. Список ВО (додаток 5) військовозобов’язаних офіцерського складу: алгоритм заповнення
Юлія Видиборець
5(18)
5(17)
Урок 9. Список ВО (додаток 5) військовозобов’язаних рядового, сержантського та старшинського складу: алгоритм заповнення
Юлія Видиборець
5(17)
5(13)
Урок 10. Список ВО (додаток 5) військовозобов’язаних-жінок: алгоритм заповнення
Юлія Видиборець
5(13)
5(13)
Урок 11. Список ВО (додаток 5) призовників: алгоритм заповнення
Юлія Видиборець
5(13)
4.7(19)
Урок 12. Ведення списків протягом року: як відображати прийнятих, звільнених, виключених, мобілізованих, зміни в облікових даних?
Юлія Видиборець
4.7(19)
5(18)
Урок 13. Відомість оперативного обліку (додаток 12): як заповнити та вести протягом року?
Юлія Видиборець
5(18)
5(15)
Урок 14. Списки та відомість станом на 1 січня: що потрібно зробити до 25 січня кожного року?
Юлія Видиборець
5(15)
5(13)
Урок 15. Списки та відомість: паперова чи електронна форма?
Юлія Видиборець
5(13)
5(15)
Урок 16. Повідомлення за додатком 1 до ТЦК: щодо кого складається, як надсилати?
Юлія Видиборець
5(15)
5(15)
Урок 17. Повідомлення за додатком 4: у яких випадках надсилається до ТЦК, чи потрібен супровідний лист?
Юлія Видиборець
5(15)
5(14)
Урок 18. У ВОД немає відомостей для заповнення списків: коли та як інформувати ТЦК?
Юлія Видиборець
5(14)
5(12)
Урок 19. Правила ВО (додаток 2): де розмістити, коли оновлювати та як ознайомлювати військовозобов’язаних, призовників?
Юлія Видиборець
5(12)
5(13)
Урок 20. Стенд з ВО: чи обов’язковий на підприємстві та чи перевіряють його наявність ТЦК?
Юлія Видиборець
5(13)
5(16)
Урок 21. Повідомлення про порушення Правил ВО: чи надсилати у разі відсутності актуального висновку ВЛК, розшуку у «Резерв+»?
Юлія Видиборець
5(16)
5(11)
Урок 22. Повідомлення до ТЦК про жінок, які не стоять на обліку: у яких випадках виникає обов’язок?
Юлія Видиборець
5(11)
5(12)
Урок 23. Сертифікат про підвищення кваліфікації з ВО: чи мають право ТЦК вже вимагати?
Юлія Видиборець
5(12)
5(15)
Урок 24. Наказ про потребу у підвищенні кваліфікації до 1 жовтня: чи видавати, коли є/немає сертифікату?
Юлія Видиборець
5(15)
5(12)
Урок 25. Наказ про стан ВО за минулий рік та завдання на наступний рік: чи всі підприємства зобов’язані його видавати?
Юлія Видиборець
5(12)
5(13)
Урок 26. План роботи з ВО: чому краще мати, ніж його відсутність?
Юлія Видиборець
5(13)
5(15)
Урок 27. Графік «внутрішнього» звіряння: коли та за якою формою потрібно розробити?
Юлія Видиборець
5(15)
5(13)
Урок 28. Графіки «зовнішнього» звіряння із ТЦК: де шукати та чи потрібно дублювати на підприємстві?
Юлія Видиборець
5(13)
5(14)
Урок 29. Супровідний лист при звірянні із ТЦК не за місцем реєстрації підприємства: як скласти?
Юлія Видиборець
5(14)
5(16)
Урок 30. Журнал результатів звіряння та перевірок ТЦК (додаток 9): хто заповнює – на підприємстві чи ТЦК?
Юлія Видиборець
5(16)
5(14)
Урок 31. Блокнот розписок: для чого потрібен та чи обов’язковий?
Юлія Видиборець
5(14)
5(15)
Урок 32. На підприємство надійшло розпорядження про виклик до ТЦК з повістками / без повісток: які документи потрібно оформити на підприємстві?
Юлія Видиборець
5(15)
0(0)
Сторінка після екзамену
0(0)
8142
Коментарів поки немає
Почніть розмову…


