Відеоблоги

Повідомлення про прийняття: оновлена форма і порядок

Ви дізнаєтесь:

  1. Які зміни внесено до форми повідомлення.
  2. Яким способом можна подати повідомлення.
  3. Куди подати повідомлення та коли його можна не подавати.
Оберіть відео для перегляду

4.8(19)

Оцініть відео:

Повідомлення про прийняття: оновлена форма і порядок

00:08:48

Ірина Житкова

4.8(19)

Оцініть відео:

А ви завжди встигаєте подати повідомлення до початку роботи працівника? Напишіть у коментарях.

Уряд змінив форму та Порядок повідомлення про прийняття працівника на роботу. Відповідні зміни внесли постановою КМУ від 28.12.2021 р. №1392 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. №413 і від 17 квітня 2019 р. №328».

Яка найважливіша зміна відбулась? Ми з вами знаємо, що у зв’язку з переходом на електронні трудові книжки після 10 червня 2021 року при прийнятті на роботу працівники не зобов’язані подавати трудову книжку, навіть якщо приймаєте їх на основне місце роботи. А про те чи це буде основна робота чи сумісництво тепер працівники зазначають у заяві про прийняття на роботу. Тому у повідомленні потрібно було змінити ознаку працівника, з трудовою книжкою чи без. Що відповідно і відбулося в ознаках 1 і 2 колонки 5.

А тепер зверніть увагу, що у повідомленні додали нові ознаки категорії осіб, 3 і 4. Третя ознака це, на виконання статті 23 Закону від 15 липня 2021 року №1667 «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні». Цей Закон дав право резидентам «ДіяСіті» залучати до виконання господарської діяльності не лише працівників на підставі трудових договорів чи контрактів, а також і гіг-спеціалістів на підставі спеціальних гіг-контрактів. А ось ознака 4 стосується усіх роботодавців, які використовують договори ЦПХ. Законодавці додали категорію «працівники на підставі цивільно-правових договорів». Очевидно законодавці мали на увазі не працівників, а виконавців цивільно-правових догорів. Чому вони з’явились у повідомленні? Тому що особи, які надають послуги за цивільно-правовим договором, мають право на матеріальне забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності починаючи з 11 жовтня 2017 року. Це передбачає стаття 18 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» №1105.

Що ще змінилося? Це спосіб подання повідомлення. Якщо раніше можна було подати повідомлення засобами електронного зв’язку з використанням кваліфікованого електронного підпису або на папері разом з копією в електронній формі, то тепер подаватимемо виключно засобами електронного зв’язку з використанням КЕП. І тільки якщо відсутня така можливість, то можна подати повідомлення на папері разом з копією в електронній формі.

Запитань по цій темі більше аніж відповідей. Але я знаю де вам точно допоможуть. На кадровій відео платформі №1 відповідають на всі запитання топ-експерти з багаторічним досвідом роботи. Запитань можна ставити безлімітну кількість, а відповідь отримаєте менше ніж за добу. Це просто мрія кожного. Сервіс доступний усім при передплаті на кадрову відео платформу №1. Посилання тут.

До форми повідомлення додали графу – унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі за наявності. Це цифровий ідентифікатор людини. За ним швидко та достовірно встановлюють особу. Унікальний номер складають вісім та п’ять цифр розділені дефісом. Його зазначають у біометричних документах, це або ID картка або паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Також його вказують у декларації особи, уповноважені виконувати функції держави або місцевого самоврядування. Цей унікальний номер не змінюється протягом усього життя, навіть якщо особа змінила прізвище.

Також зверніть увагу, відтепер, на інформацію що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу, укладення їх контракту чи цивільно-правового договору. Їх вноситимуть до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб. Теоретично це хотіли зробити ще 2015 році, коли запровадили повідомлення про прийняття на роботу. Але як ви знаєте, це не працювало. Але відтепер, коли прийматимемо працівника на роботу чи укладатимемо договір ЦПХ, інформація оперативно потраплятиме до реєстру застрахованих осіб. І якщо новий працівник або фізична особа за договором ЦПХ захворіє і звернеться до лікаря, в реєстрі на нього автоматично сформується е-лікарняний, як на застраховану особу. Звісно підприємства оплачують лікарняні виконавцям робіт за договором підряду тільки у випадку, якщо через тимчасову непрацездатність ті не виконали або не повністю виконали роботу чи надали послуги.

Як і раніше повідомлення подаємо до територіальних органів податкової служби за місцем обліку їх як платників ЄСВ. Після того як видали наказ про прийняття на роботу та до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором. Також нагадаю, що починаючи з 5 березня 2020 року повідомлення про прийняття на роботу не подають на члена виконавчого органу (господарського товариства), керівника підприємства, установи або організації. Цю інформацію податкова служба отримує з єдиного державного реєстру.

Станом на 30 грудня 2021 року постанова №1392 ще не набрала чинності, тож слідкуйте за нашими випусками аби бути в курсі кадрових новин.

Підсумки. Уряд змінив форму та порядок подання повідомлення про прийняття на роботу. У повідомленні відкоригували ознаки щодо основної роботи та сумісництва, а також додали нові ознаки категорії осіб для гіг-спеціалістів та осіб що працюють чи надають послуги за ЦПХ договорами. Крім того, у повідомленні з’явилась нова графа в якій ми будемо зазначати унікальний номер запису в єдиному державному демографічному реєстрі.

***

Дивіться всі курси і вебінари прямо зараз на

Кадровій Платформі №1

Залишайте свої коментарі. Будемо вдячні за позитивний відгук! 🤗