Ви дізнаєтесь:
- Чи будуть переноситись святкові дні у травні.
- Як проінформувати працівників про роботу підприємства 2 та 9 травня.
- Чи змінилася норма тривалості робочого часу за травень.
21 квітня Верховна Рада ухвалила закон про продовження дії воєнного стану. Воєнний стан продовжили на 30 діб, тобто до 25 травня. Невдовзі закон передадуть на підпис президенту і після того, як закон офіційно опублікують, він набере чинності.
Як організувати роботу 2 і 9 травня?
Звернімося до ст. 73 КЗпП. Вона визначає перелік святкових і неробочих днів. Також пам’ятаємо норму ч. 3 ст. 67 КЗпП: якщо «святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, то вихідний день переносять на наступний після святкового або неробочого». Так було за мирних часів. Але на час дії воєнного стану діє спеціальна норма – ч. 6 ст. 6 Закону № 2136-IX встановлює, що у період дії воєнного стану не застосовують норми ч. 3 ст. 67 і ст. 73 КЗпП.
Цього року 1 травня припадає на неділю, тож у зв’язку з тим, що перенесення не буде, 2 травня (понеділок) – звичайний робочий день, так само як і понеділок 9 травня.
Чи видавати наказ про те, що 2 і 9 травня – робочі дні?
Можете видавати, а можете і не видавати. Вирішувати вам, як донести цю інформацію до працівників: чи це буде розпорядження, чи наказ, чи просто інформаційна розсилка корпоративною поштою, чи на засоби інформаційного зв’язку, чи telegram, чи viber працівників.
Втім, якщо працівник не вийде на роботу 2 або 9 травня, він може сказати: «А я не зобов’язаний слідкувати за законодавством, у нас завжди це були вихідні чи святкові дні, тому я не знав і не вийшов на роботу». В такому разі працівник може оскаржити догану, якщо роботодавець оголосить її працівнику, що не вийшов на роботу.
Тому варто письмово довести інформацію до працівників під підпис. Приклад такого наказу подивіться за посиланням.
Також ви можете запропонувати працівникам, які не бажають працювати у цей день і мають уже свої плани, оформити відпустку без збереження зарплати за згодою сторін. Це може бути відпустка на період дії карантину, який встановлений до 31 травня, або на період дії воєнного стану, який оголосили до 25 травня.
Чи змінилася розрахункова норма тривалості робочого часу за травень?
У зв’язку зі скасуванням святкових днів і норм про перенесення, в нас змінилася розрахункова норма тривалості робочого часу на травень. Для працівників, які працюють за п’ятиденкою (з понеділка по п’ятницю):
- кількість календарних днів (31) і кількість вихідних днів (9) не змінилася;
- Кількість робочих днів збільшилась на 2 – відтепер це 22 робочих дні.
Відповідно змінилася кількість годин, які має відпрацювати працівник: було 160, тепер нова норма – 176 годин.
Підсумки
- Воєнний стан продовжили до 25 травня.
- Коли надаватимете відпустки щорічні або додаткові відпустки працівникам, які мають дітей, святкові і неробочі дні враховуйте до їхньої тривалості.
- Наказ про роботу 2 та 9 травня можете видавати, а можете і ні. Головне – довести цю інформацію до працівників.
Маєте професійні питання за темами відео?
Отримайте вичерпні відповіді та роз’яснення експертів Кадрової Платформи №1 у сервісі «Консультації».