Ви дізнаєтесь:
- Яким чином здійснюється оповіщення працівників про виклик до ТЦК.
- Хто та як контролює прибуття працівників до ТЦК та СП.
- Чи вручається повістка на роботі.
- Що робити, якщо працівник у відпустці, відрядженні, або на лікарняному.
Обов’язки на підприємстві щодо оповіщення
Нещодавно ми розповідали про вручення повісток на блокпостах, на вулицях, сьогодні ж поговоримо про вручення повісток на роботі. Відповідно до п. 47 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, у разі отримання розпоряджень ТЦК та СП щодо оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів про їх виклик до ТЦК підприємства, установи та організації зобов'язані видати наказ про оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Довести його до відома таких осіб під особистий підпис у частині, що стосується їх прибуття до відповідного ТЦК та СП у визначенні ним строки, та надіслати копію наказу у триденний строк до відповідного ТЦК та СП. А також вручити призовникам, військовозобов'язаним та резервістам повістки про явку за викликом до ТЦК та СП. За наявністю! Отже, якщо роботодавець отримує від ТЦК та СП лише розпорядження щодо оповіщення про явку до ТЦК та СП, то він зобов'язаний видати наказ про оповіщення та довести його працівнику підпис. Якщо ж разом із розпорядженням роботодавець отримає повістку, то окрім наказу він повинен вручити ще й повістку. Ключовим моментом тут є отримання від ТЦК саме розпорядження, а не будь-якого іншого документу. До того ж це розпорядження повинно відповідати формі додатка 13 до Порядку №1487. І саме зараз ви бачите на слайді, як виглядає вказане розпорядження. Це розпорядження щодо оповіщення військовозобов'язаних і резервістів. Якщо йдеться про розпорядження щодо оповіщення призовників, то форма розпорядження дещо відрізняється і її можна побачити у додатку 17 до постанови Кабміну №352.
Контроль прибуття працівників до ТЦК та СП
Чи обмежуються обов'язки роботодавця лише оповіщенням про виклик до ТЦК та вручення повістки? Ні, адже раніше згаданий п. 47 зобов'язує роботодавця забезпечити здійснення контролю за результатами оповіщення та прибуття призовників, військовозобов'язаних та резервістів до відповідного Терцентру.
Яким чином роботодавець може проконтролювати прибуття працівника до ТЦК? Ну як мінімум поцікавитися і попросити документ на підтвердження того, що працівник відвідав ТЦК. Цей документ буде підставою для увільнення працівника від роботи на день чи дні виклику.
Якщо ж працівник не виконає розпорядження ТЦК та наказ роботодавця, то на виконання п. 34 Порядку №1487 роботодавець зобов'язаний проінформувати ТЦК про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які порушують правила військового обліку, для притягнення їх до відповідальності згідно з законом. Не явка оповіщеного працівника до Терцентру, а також не здійснення роботодавцем інформування Терцентру про порушення таким працівником правил військового обліку тягнуть за собою адміністративну відповідальність.
І наостанок поговоримо про те, що робити, якщо працівник, якого викликає до ТЦК, знаходиться на лікарняному, у відпустці чи у відрядженні. В такому випадку роботодавець повинен письмово повідомити ТЦК та надати витяги з наказів про осіб з-поміж призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які тимчасово непрацездатні, перебувають у відпустці або у відрядженні. Будь-які порушення з боку роботодавців, як то не вручення оповіщення, не здійснення контролю за результатами оповіщення та прибуттям працівників до ТЦК, а також неподання до ТЦК витягів з наказів щодо працівників, які перебувають на лікарняному, у відпустці, у відрядженні, можуть мати наслідком застосування штрафу до винної посадової особи у розмірі до 8500 гривень.
Повістка вручається працівнику на роботі, якщо є відповідне розпорядження ТЦК та СП. Проте телефонні дзвінки, листи на електронну пошту, повідомлення у Viber чи Telegram, так само як і отримання Укрпоштою листа без належного розпорядження не є підставою для вручення повістки чи оповіщення працівника про явку до ТЦК.
Маєте професійні питання за темами відео?
Отримайте вичерпні відповіді та роз’яснення експертів Кадрової Платформи №1 у сервісі «Консультації».