Пропонують оновити повідомлення про прийняття на роботу згадавши про домашніх працівників

На сайті Федерації профспілок опубліковано проєкт постанови Кабміну, який передбачає можливість подання фізособами повідомлень до ДПС про прийняття домашніх працівників на роботу

На сайті Федерації профспілок було опубліковано проєкт постанови Кабміну «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413» (далі – проєкт постанови).


Нагадаємо, був прийнятий Закон України від 25 квітня 2024 №3680-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання праці домашніх працівників», яким доповнено КЗпП новою главою XI-A «Праця домашніх працівників». Ця глава визначає поняття домашньої праці та домашніх працівників, закріплюється правовий статус домашніх працівників.


Постановою Кабміну від 17 червня 2015 №413 «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу / укладення гіг-контракту» (далі – Постанова №413) не передбачено подання повідомлення до ДПС фізичною особою про укладення трудового договору з домашнім працівником та відповідного програмного забезпечення не створено.


Тому проєктом постанови пропонується внести до Постанови №413 зміни, спрямовані на забезпечення можливості подання фізичними особами, які уклали трудовий договір з домашніми працівниками, повідомлення про прийняття домашнього працівника на роботу до територіальних органів Державної податкової служби за формою, визначеною цією постановою.

Які зміни вносяться до форми повідомлення про прийняття працівника на роботу?

Рядок 10 повідомлення про прийняття працівника на роботу пропонують доповнити фразою: «Дата укладення трудового договору з домашнім працівником».


До рядка 5 повідомлення про прийняття працівника на роботу пропонують додати ще одну категорію осіб, в результаті чого їх кількість збільшиться до п’яти:


1 – наймані працівники за основним місцем роботи;

2 – працівники за сумісництвом;

3 – гіг-спеціалісти за гіг-контрактом;

4 – особи на підставі цивільно-правових договорів;

5 – домашні працівники.


Зауважимо, що недавно ми розповідали про ще один проєкт постанови Кабміну, яким пропонуються внести зміни до Постанови №413. Детальніше про це читайте тут.


Джерело: СПО об’єднань профспілок України