Відеоблоги

Як оскаржити штраф ТЦК та наскільки це реально

Ви дізнаєтесь:

  • Про алгоритм дій ТЦК щодо накладення штрафу на порушників військового обліку
  • Які неправомірні дії ТЦК створюють підстави для оскарження постанови про штраф
  • Про порядок оскарження постанови та на чий бік зазвичай стають суди
Оберіть відео для перегляду

5(5)

Оцініть відео:

Як оскаржити штраф ТЦК та наскільки це реально

00:04:57

Тетяна Донець

5(5)

Оцініть відео:


Мабуть, вам відомо, що ТЦК може накладати штрафи й на військовозобов'язаних, які порушують правила військового обліку, і на посадових осіб, які винні у порушенні законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, зокрема винні у неналежному веденні військового обліку.

***

Почнемо з прикладу. ТЦК надіслало на підприємство розпорядження щодо оповіщення працівника про виклик до ТЦК. Відповідальна особа не виконала цієї вимоги. Що повинно відбуватися, якщо ТЦК має намір накласти штраф на винну посадову особу? Насамперед ТЦК повинен повідомити таку особу про час і місце розгляду адміністративної справи, адже відповідно до ст. 268 КУпАП справа повинна обов'язково розглядатися у присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності й може бути розглянута без її присутності лише у випадках, коли є дані про своєчасне сповіщення її про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Що ж відбувається на практиці? Можу сказати, що ТЦК дуже часто забуває повідомити особу про розгляд справи або повідомляє так, що особа, яка притягається до відповідальності, не отримує цього повідомлення. Незабезпечення повідомлення особи про дату, час і місце розгляду справи веде до порушень прав особи, а це своєю чергою впливає на законність прийнятого рішення. І от на виході ми маємо постанову про накладення штрафу, яка може і повинна бути оскаржена. Для оскарження такої постанови слід звернутися до районного чи міського суду за місцем реєстрації особи або за місцеперебуванням ТЦК з адміністративним позовом. Цей позов треба подати протягом 10 днів з дня винесення постанови. А якщо так сталося, що про винесення постанови ви дізналися запізно і вже не встигаєте дотриматися десятиденного строку на скарження, то разом з позовом слід подати заяву про поновлення строку на оскарження.

Розумію, що без спеціальних знань не завжди можна зорієнтуватися у таких питаннях, але підкажу, що вимоги до позовної заяви наведені у ст. 160 КАСУ. А приблизний текст заяви на поновлення строку ви можете побачити в розділі «Документи» на нашій платформі. Звертаю увагу, що відповідно до вказаної ст. 160 КАСУ, позовна заява може бути складена шляхом заповнення бланка позову наданого судом, а на прохання позивача службовцем апарату адміністративного суду може бути надана допомога в оформленні позовної заяви.

Якщо у вас немає інших аргументів для оскарження постанови ТЦК про накладення штрафу, то скористайтеся залізним аргументом про порушення ваших прав у зв'язку з неповідомленням вам про дату, час і місце розгляду справи. А як сформулювати цей аргумент, ви бачите зараз на слайді. До речі, форму ви можете завантажити безплатно в описі до відео.

З досвіду можу сказати, що суди досить критично реагують на порушення процедури повідомлення і скасовують постанови про накладення штрафів навіть в тих випадках, коли особа фактично винна у вчиненні правопорушення. Тобто у випадках, коли ТЦК забуває повідомити особу про час і місце розгляду справи, суди практично завжди стають на бік скаржників та скасовують протиправні постанови.

І наостанок. Дуже раджу усім військовозобов'язаним оскаржувати незаконні постанови про накладення штрафів за ст. 210, 210-1 КУпАП, адже ТЦК можуть звертатися до органів Нацполіції щодо доставлення до ТЦК осіб, які вчинили такі адміністративні правопорушення. Тому не нехтуйте можливістю оскаржити постанову ТЦК.