Відеоблоги

Зниження призовного віку з 27 до 25 років. Закон підписано Президентом і діє з 4 квітня!

Ви дізнаєтесь:

  • Про наслідки зниження призовного віку з 27 до 25 років
  • Про дії роботодавців щодо працівників старше 25 років
  • Про відповідальність роботодавця у разі ігноруванням працівником вимоги стати на військовий облік
Оберіть відео для перегляду

4.7(17)

Оцініть відео:

Зниження призовного віку з 27 до 25 років. Закон підписано Президентом і діє з 4 квітня!

00:05:19

Тетяна Донець

4.7(17)

Оцініть відео:


Закон, яким передбачено зниження призовного віку з 27 до 25 років, було прийнято ще в травні минулого року, але з невідомих причин він тривалий час залишався без підпису президента. І ось 2 квітня Закон був підписаний президентом, а вже з 4 квітня Закон набирає чинності.

Які наслідки це матиме? В першу чергу усі призовники з 25 років стають військовозобов'язаними, вони повинні звернутися до ТЦК і стати на військовий облік. Як відомо, призовники не підлягають мобілізації, проте особи з 25 років, які ще вчора були призовниками, з 4 квітня стають військовозобов'язаними й це означає, що їх можуть мобілізувати. Обов'язок перебувати на військовому обліку за зареєстрованим місцем проживання передбачений зокрема у правилах військового обліку, а це відтепер усі особи з 25 до 60 років. Отже, з 4 квітня, дня набрання чинності закону, усі особи від 25 до 27 років не чекаючи виклику ТЦК повинні стати на військовий облік.

Зміни призовного віку безпосередньо торкнуться і військового обліку на підприємстві, адже зараз у списках персонального військового обліку призовників, а це список №4, можуть перебувати особи старші 25 років, а у роботодавця є обов'язок контролювати дотримання призовниками, військовозобов'язаними правил військового обліку. Отже, роботодавцю потрібно повідомити усіх працівників, що досягли 25 років, про необхідність звернутися до ТЦК і стати на військовий облік. Це повідомлення доцільно зробити у письмовій формі й вручити його працівнику під підпис. Після постановки на облік роботодавець повинен перемістити дані працівника зі списку призовників до іншого списку, залежно від військового звання. У разі ігнорування працівником такої вимоги роботодавець повинен проінформувати ТЦК про порушення працівником правил військового обліку. Такі вимоги містить постанова Кабміну №1487.

Отже Закон, відповідно до якого призовний вік знижується з 27 до 25 років, вже підписано президентом і застосовується з 4 квітня. Усі особи, починаючи з 25 років, повинні стати на військовий облік як військовозобов'язані. Тобто вони перестають бути призовниками і стають військовозобов'язаними, відповідно можуть бути мобілізовані. Роботодавцю, у якого працюють працівники старші 25 років, потрібно повідомити їх про необхідність стати на військовий облік і після отримання військового квитка чи тимчасового посвідчення військовозобов'язаного перемістити дані такого працівника зі списку призовників до списку відповідно до присвоєного військового звання. У разі відмови працівника стати на військовий облік роботодавець зобов'язаний проінформувати ТЦК про порушення працівником правил військового обліку. Я розумію, що роботодавці не зацікавлені в тому щоб скаржитись до ТЦК на власних працівників, але, на жаль, така вимога міститься у постанові Кабіну №1487 і такі дії роботодавця дають можливість вберегти посадових осіб від штрафу, який на сьогодні складає до 8500 грн.