Відеоблоги

Нові розміри трудових штрафів

Важливо:

  1. З 1 січня 2021 року діє новий розмір мінімальної зарплати, від якого залежать штрафи за порушення трудового законодавства.
  2. Штраф за неоформлених працівників з 1 січня 2021 року складає 60 000 грн. за кожного працівника.
  3. За інші порушення трудового законодавства штраф з 1 січня 2021 року може складати 6 000 грн. за кожне порушення.
Оберіть відео для перегляду

5(2)

Оцініть відео:

Нові розміри трудових штрафів

00:06:07

Тетяна Гуль

5(2)

Оцініть відео:

Які розміри штрафів для роботодавців діють з 1 січня 2021 року?

З 1 січня 2021 року набув чинності Закону України про Державний бюджет України на 2021 рік. Ним зокрема затверджено нові розміри мінімальної зарплати. Так з 1 січня 2021 року мінімальна зарплата в місячному розмірі становить 6000 грн., а з 1 грудня 6500 грн. Нагадаю що у грудні 2020 року мінімальна зарплата становила 5000 грн. Збільшення розміру мінімальної зарплати впливає на багато показників, в тому числі і на штрафи за порушення трудового законодавства. Такі штрафи встановлено статтею 265 Кодексу законів про працю і їх розмір залежить від порушення. Зверніть увагу, для розрахунку суми штрафу застосовується розмір мінімальної зарплати встановлений на момент виявлення порушення. Навіть за ті порушення, які були скоєні роботодавцем у попередніх роках. Тож давайте розглянемо скільки коштуватимуть порушення трудового законодавства з 1 січня 2021 року.

Якщо у вас є неоформлені працівники або ви виплачуєте зарплату у конвертах, або облік робочого часу не відповідає дійсності, то штраф за це буде становити 10 мінімальних зарплат, з 1 січня це 60 000 грн. Повторне порушення на протязі, увага, двох років коштуватиме набагато дорожче, аж 30 мінімальних зарплат, а з 1 січня це кругленька сума – 180 000 грн. Причому штраф за таке порушення застосовується за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення. Наприклад, якщо інспектор Держпраці виявить 5 неоформлених працівників, то штраф буде становити аж 300 000 грн., а повторне порушення буде коштувати майже 1 млн. грн. (900 000 грн.). Погодьтесь, суми великі. Але тут є маленьке послаблення для юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців які використовують найману працю та є платниками єдиного податку І, ІІ та ІІІ груп. Для них, на перший раз, застосовуватиметься попередження. Якщо роботодавець вирішить не допустити Держпраці до перевірки щодо питань оформлення працівників, то штраф за це 16 мінімальних заробітних плат, тобто з 1 січня 96 000 грн. Якщо ж роботодавець вирішить не допускати Держпраці у питаннях пов’язаних з дотриманням трудового законодавства, то тут фінансові санкції дещо менші, 3 мінімальних зарплати або 18 000 грн.

Йдемо далі. Якщо ви порушили строки виплати зарплати більше ніж за 1 місяць, або виплатили їх не в повному обсязі, то штраф за це становитиме 3 мінімальні зарплати, з 1 січня це 18 000 грн.

Недотримання мінімальних державних гарантій з оплати праці коштуватиме 2 мінімальні зарплати, але за кожного працівника, а це 12 000 грн. з 1 січня 2021 року. Нагадаю що до мінімальних гарантій в оплаті праці відносять: оплату праці за роботу у надурочний час, у святкові, неробочі, вихідні дні, у нічний час, індексація зарплати та інші.

Маєте працівників які залучаються до виконання обов’язків передбачених законами України про військовий обов’язок і військову службу, про альтернативну, не військову, службу, про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, але встановлені гарантії та пільги не виконуєте? Тоді готуйтеся до штрафів у чотирикратному розмірі мінімальної зарплати за кожного працівника, це з 1 січня 24 000 грн. Для юросіб та ФОПів єдино податників І-ІІІ групи за таке порушення застосовуватиметься попередження. А ось за кожне інше порушення трудового законодавства доведеться сплачувати фінансовий штраф у розмірі 1 мінімальної зарплати. Зверніть увагу, «за кожне інше порушення», а таких порушень може бути безліч. Це і відсутність графіку відпусток, повідомлень про початок відпусток, не надання працівнику повідомлення про нарахований розмір зарплати та інші. Перелічувати можна довго і за кожне з них доведеться сплатити по одній мінімальній зарплаті. Наприклад якщо інспектор у вас виявить 10 інших порушень, то з 1 січня штраф за це буде становити 60 000 грн. Ну а повторні інші порушення протягом року, коштуватимуть вдвічі більше.

Дивіться всі курси і вебінари прямо зараз на

Кадровій Платформі №1