Відеоблоги

Звіти, списки, документи з військового обліку та бронювання

Ви дізнаєтесь:

  • Які документи подаються до ТЦК
  • У яких випадках подаються списки персонального військового обліку
  • Які відомості та куди слід подати до 10 квітня
Оберіть відео для перегляду

5(15)

Оцініть відео:

Звіти, списки, документи з військового обліку та бронювання

00:06:27

Тетяна Донець

5(15)

Оцініть відео:

Вже понад рік усі юридичні особи, де працюють чоловіки, переймаються питаннями ведення військового обліку, а восени додалися ще й питання про військовий облік жінок. Розібратися з усім цим буває непросто, а на додачу професійні видання підігрівають інформацію про якісь звіти, повідомлення, накази, списки, які до певної дати слід подати. Нова дата, яку називають, 10 квітня. Що ж це за дата і який саме документ потрібно подати? Ми вирішили за декілька хвилин «розставити всі крапки над і» і пояснити, які документи й в які строки треба обов'язково подавати до ТЦК чи інших органів.


Документи, що подаються до ТЦК

Тож зараз на слайді ви бачите табличку, в якій зазначено, які документи й в які строки треба подати до ТЦК.

Це повідомлення про призначення/звільнення керівників та осіб, відповідальних за ведення військового обліку, яке подається до ТЦК за місцеперебуванням підприємства.

Це повідомлення про прийняття/звільнення призовників, військовозобов'язаних та резервістів і подається воно до ТЦК за місцем військового обліку працівника або студента протягом 7 днів з моменту видання наказу.

Це повідомлення про зміну облікових даних, перелік яких ви зараз бачите на слайді.

І подається це повідомлення до ТЦК за місцем військового обліку працівника або студента до 5 числа місяця, наступного за змінами.

Також подається список допризовників, це шістнадцятирічні юнаки, які повинні приписатися до призовної дільниці. Крім того, подається інформація про наявність транспортних засобів, саме власних, а не орендованих транспортних засобів юридичної особи.

Є ще два документи, яких немає на слайді, адже немає строків їх подання. І це інформація про жінок що працюють, що мають медичну або фармацевтичну спеціальність і не стоять на військовому обліку. І останнє, повідомлення до ТЦК про порушення працівниками правил військового обліку.

Ще кілька вимог є до закладів освіти й до сільських, селищних, міських рад, але, як бачимо, ніяких планів, ніяких звітів, ніяких актів. Ще раз звертаю увагу, жодних звітів з військового обліку подавати не потрібно.


Звіти та списки

Ви спитаєте про списки. Так, списки персонального військового обліку, це додаток №5 до Порядку №1487 подавати треба. Але подавати їх треба тоді, коли ТЦК вимагає подачі списків для проведення звіряння або коли вам офіційно довели графік проведення звіряння, адже таке звіряння відбувається за графіком затвердженим головою адміністрації чи міським головою. Якщо вимоги про подання списків не було і якщо графік звіряння вам ніхто не доводив, то жодної відповідальності за не проведення звіряння з ТЦК бути не може.

А що ж подавати до 10 квітня? Це звіт про чисельність військовозобов'язаних, які заброньовані згідно з Порядком №76, який подається щоквартально до 10 числа і подається він не до ТЦК, а до органу, куди ви подавали списки на бронювання. Якщо ви раптом чули, що треба подавати до ТЦК накази про стан військового обліку за минулий рік, завдання на наступний рік, то хочу вас заспокоїти, нічого такого подавати не потрібно. Але якщо у вас є підпорядковані (підконтрольні) підприємства, то вам потрібно щороку, до 1 лютого, видавати наказ про стан військового обліку за минулий рік та завдання на наступний рік, але цей наказ нікуди не подається.


Підсумки

Отже, ми не подаємо до ТЦК ніяких звітів, ніяких наказів про стан військового обліку за минулий рік, ніяких планів на майбутній рік. Ми подаємо до ТЦК лише повідомлення про прийняття, звільнення, зміну облікових даних, інформацію про транспортні засоби, списки допризовників, інформацію про жінок (медиків і фармацевтів), які у вас працюють і повідомлення про порушення працівниками правил військового обліку. А крім того до 10 числа, що настає за звітним кварталом, ми подаємо звіт про заброньованих працівників, але не до ТЦК, а до органу, куди ми подавали документи на бронювання. Все інше, що вимагає подати ТЦК, звісно можна подати, але обов'язку у вас немає і відповідальності за неподання бути не може.