Відеоблоги

За квотою 5% звітуємо до 1 лютого

Ви дізнаєтесь:

  1. Хто зобов'язаний звітувати та від чого залежить квота.
  2. Куди подається звіт та за якою формою.
  3. Чи передбачена відповідальність за порушення квоти.
Оберіть відео для перегляду

4.6(3)

Оцініть відео:

За квотою 5% звітуємо до 1 лютого

00:08:14

Галина Казначей

4.6(3)

Оцініть відео:

Звіт про квоту 5%, встигніть своєчасно подати.

Поговоримо про квоту 5%, що це за поняття, як звітуватися, куди звітуватися.

Це питання врегульовано у ст. 14 Закону України від 05.07.2012 р. №5067-VI «Про зайнятість населення», а також наказом Мінсоцполітики від 16.05.2013 р. №271 «Про затвердження Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню». Хто ж має подавати звіт про квоту 5%? Це роботодавці, спокійно, не всі роботодавці, а саме підприємства, установи, організації з чисельністю штатних працівників понад 7 осіб. А на фізичних осіб – підприємців, які мають найманих працівників, обов’язок надання такої інформації не поширюється.

Що таке квота? Квота це норматив працевлаштування громадян, зазначених у частині першій ст. 14 Закону про який ми вже згадували (крім осіб з інвалідністю), у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік для підприємств з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб і не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників для підприємств з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію з віком, відповідно до ст. 26 Закону України про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, залишилося 10 і менше років.

Які ж це громадяни мають додаткові гарантії працевлаштування? Перше, це один з батьків або особа, яка їх замінює і має на утриманні дитину або дітей віком до 6 років, виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю, утримує без одного з подружжя особу з інвалідністю з дитинства. Це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи звільнені після відбуття покарання або примусового лікування. Молодь, яка закінчила або припинила навчання у закладах загальної середньої, професійної, фахової перед вищої та вищої освіти, звільнилась із строкової військової або альтернативної служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу. П’яте, це особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років. Шосте, це особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Особи, яким виповнилось 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу. Учасники бойових дій. Непрацюючі працездатні особи, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям.

Куди ми подаємо цей звіт? Звіт подається до будь-якого центру зайнятості, незалежно від місця знаходження роботодавця. Як зазначається у формі звіту, це може бути або регіональний або базовий центр зайнятості, чи його філії.

За якою формою ми повинні звітуватись? Форма звіту це «Інформація про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню» і порядок звітування затверджені наказом Мінсоцполітики від 16.05.2013 р. №271. Зверніть будь ласка вашу увагу, особливо вашу увагу, на слайд, який перед вами. Я оформила зразок цього звіту. В першу чергу ви маєте заповнити код ЄДРПОУ, найменування підприємства. Далі місце знаходження, адреса, і номер телефону. А далі поговоримо про чисельність. Ми заповнюємо середньооблікову чисельність штатних працівників, в моєму випадку це 50 осіб. Далі середньооблікову чисельність штатних працівників що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України, 10 осіб. Квота у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників, складає 3 особи із розрахунків, які відображені у звіті. І далі ми заповнюємо реквізит п’ятий та шостий, якщо це необхідно.

Звітуватися про квоти підприємства мають не пізніше 1 лютого.

Яка ж відповідальність за неподання чи несвоєчасне подання цього звіту? За неподання чи несвоєчасне подання цього звіту штрафні санкції не встановлені і не встановлена також відповідальність за помилки в ньому, що не може не радувати. І до повноважень територіальних органів Держпраці належить здійснення нагляду та контролю за дотриманням законодавства про зайнятість з питань дотримання прав і гарантій щодо працевлаштування осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню і здійсненню відповідних перевірок роботодавців   . Тобто фахівці Держпраці будуть і контролюють це питання. Згідно ст. 53 Закону про зайнятість, у разі невиконання роботодавцем протягом звітного року встановленої квоти для працевлаштування, з нього буде стягнено штраф. За що? Дуже цікаве формулювання, за кожну необґрунтовану відмову у працевлаштуванні таких осіб у межах відповідної квоти платиться штраф в двократному розмірі мінімальної зарплати встановленої на момент виявлення порушення. Тобто зверніть увагу, «за кожну необґрунтовану відмову у працевлаштуванні».

Дивіться всі курси і вебінари прямо зараз на

Кадровій Платформі №1