Відеоблоги

Як зареєструватися у Фонді захисту інвалідів

Ви дізнаєтесь:

  1. За яких умов необхідно реєструватися в Фонді соцзахисту інвалідів.
  2. Як і за якою формою заповнити заяву про реєстрацію.
  3. Якими є правила реєстрації для новостворених роботодавців та у разі зміни кількості працівників.
Оберіть відео для перегляду

5(2)

Оцініть відео:

Як зареєструватися у Фонді захисту інвалідів

00:05:43

Лідія Басмат

5(2)

Оцініть відео:

Розглянемо питання реєстрації у Фонді соцзахисту інвалідів.

Сьогодні ми з вами поговоримо про реєстрацію у Фонді соцзахисту інвалідів. Для того щоб розібрати це питання, ми з вами, звернемося до постанови Кабміну від 31.01.2007 р. №70. Якою визначено порядок реєстрації підприємств/установ/організацій та фізичних осіб що використовують найману працю. Власне про що ж йдеться в цьому порядку? Зазначено що цей порядок визначає процедуру реєстрації підприємств/установ/організацій, в тому числі підприємств/установ/організацій/громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичних осіб що використовують найману працю, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, у відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів. Отже, підприємства та фізичні особи – підприємці мають зареєструватися в Фонді соцзахисту інвалідів в тому випадку, коли у них працює 8 і більше осіб. Для реєстрації роботодавці мають надсилати рекомендованим листом у відділення Фонду відповідну заяву за формою, яка затверджена Мінсоцполітики. Форма цієї заяви на слайді. Заява про реєстрацію роботодавців у відділенні Фонду соціального захисту інвалідів, ось так вона називається. Заповнюється найменування роботодавців, місцезнаходження, поштовий індекс, країна, область, район, населений пункт, вулиця, будинок, корпус і т.д. І якщо ви працюєте в кадрах, то коди, які зазначені нижче, ви можете попросити у бухгалтерії, яка з великим задоволенням вам їх надасть. Також продовжуємо заповнювати інші, скажімо, рядки, які тут передбачені. В кінці підписує керівник, та головний бухгалтер таку заяву, ставлять печатку підприємства.

Підприємства/станови/організацій, в тому числі підприємств/установ/організацій/громадських організацій осіб з інвалідністю, які повність утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, подають також копію довідки про включення їх до реєстру неприбуткових установ, виданої органом Державної податкової служби.

А тепер щодо новостворених підприємств та роботодавців. Вони мають зареєструватися у відділені фонду до 1 лютого року, що настає за роком створення або збільшення кількості працюючих. Вони реєструються в тому випадку, коли працівників стає 8 і більше осіб. Роботодавець у якого змінилося найменування чи місцезнаходження юридичної особи, або прізвище, ім’я, по батькові, чи місце реєстрації/проживання фізичної особи – підприємця, подає заяву і копію довідки протягом 10 робочих днів після держаної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи чи зміни прізвища, ім’я, по батькові фізичної особи підприємця. Також зверну вашу увагу, що роботодавці, які мають відокремлені підрозділи, разом із заявою і копією довідки, подають або надсилають відомості про такі підрозділи за формою що затверджена Мінсоцполітики. Господарські об’єднання, утворені відповідно до ст. 19 Закону України про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні, разом із заявою, копією довідки, подають копію установчого договору або статуту господарського об’єднання і перелік підприємств що увійшли до складу господарського об’єднання. Власне оригінали документів пред’являються підчас подання заяви, але якщо ви надсилаєте документи поштою, то копії документів засвідчуються нотаріально. Ну і зазначу що відділення Фонду надсилає роботодавцю протягом 10 робочих днів після реєстрації рекомендованим листом повідомлення про його реєстрацію за формою, затвердженою Мінсоцполітики. Роботодавець який отримав повідомлення із Фонду вважається зареєстрованим у Фонді.

Дивіться всі курси і вебінари прямо зараз на

Кадровій Платформі №1