Відеоблоги

До 25 років також можуть мобілізувати

Ви дізнаєтесь:

  • Які категорії чоловіків підлягають мобілізації
  • Хто такий військовозобов’язаний та призовник
  • Які документи підтверджують статус призовника та військовозобов’язаного
Оберіть відео для перегляду

5(5)

Оцініть відео:

До 25 років також можуть мобілізувати

00:04:23

Дарʼя Тарасенко

5(5)

Оцініть відео:


Категорії чоловіків, які підлягають призову на військову службу за мобілізацією

Думка про те, що чоловіків до 27 чи до 25 років не можуть призвати на військову службу є досить розповсюдженою. Правда це чи ні розбираймось разом. Тож сьогодні поговоримо з вами про те, з якого віку чоловіки можуть бути призвані на військову службу за мобілізацією. Чоловіки у віці від 18 до 60 років, які перебувають на військовому обліку, поділяються на призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Законом України «Про військовий обов'язок та військову службу» визначено, що призову на військову службу під час мобілізації підлягають військовозобов'язані та резервісти. Нагадаю, що військова служба під час мобілізації, це саме той вид військової служби, на який призивають зараз, а це означає, що призовників не можуть призвати на військову службу. Виключення лише контрактна служба. Але це вже за бажанням самого чоловіка.


Хто такі призовники, а хто військовозобов'язані?
За загальним правилом дійсно призовниками є молодики віком до 25 років, а по досягненню цього віку вони стають військовозобов'язаними. Ще недавно цей вік складав 27 років, але 4 квітня набув чинності новий Закон. Однак стверджувати, що всі чоловіки до досягнення цього віку є призовниками невірно, оскільки з цього правила є виключення. Існують випадки, коли призовники можуть стати військовозобов'язаними раніше. Наприклад, хлопець, який відслужив строкову військову службу, після демобілізації стає на військовий облік в ТЦК та СП і набуває статус військовозобов'язаного. Студент, який навчався на військовій кафедрі, після закінчення навчання та складання присяги стає військовозобов'язаним. Хлопець, якого було звільнення від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами, чи за станом здоров'я, стає військовозобов'язаним. І на останньому зупинімось, оскільки на цей час призов на строкову військову службу не відбувається, здорові молодики в статусі «призовник» не можуть бути призвані на військову службу. Однак їх хворі однолітки можуть бути призвані, оскільки в момент, коли медична комісія визначила їх непридатними до військової служби в мирний час, зі статусу «призовник» вони перейшли в статус військовозобов'язаний. Нелогічно, але саме так за законом.


Як розібратись в якому статусі ви перебуваєте?
Важливим є ваш вік та ваш військово-обліковий документ. Якщо вам 25 років чи більше ви є військовозобов'язаним, незалежно від того, який документ ви маєте на руках. Якщо вам менше ніж 25 років і у вас на руках військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного, ви військовозобов'язаний. Якщо вам менше ніж 25 років і у вас на руках приписне посвідчення, скоріш за все ви призовник. Однак на практиці я стикалась із ситуаціями, коли у молодика на руках залишилось приписне, однак раніше він був визнаний непридатним для служби в мирний час, але ТЦК та СП з якихось причин не видали йому військовий квиток. Тому переконайтесь, що у вашому випадку не було підстав набуття статусу військовозобов'язаного до досягнення двадцятип’ятирічного віку.