Відеоблоги

60 днів на оновлення даних військовозобов'язаним: чи контролює роботодавець

Ви дізнаєтесь:

  • и несе відповідальність роботодавець за оновлення даних військовозобов’язаних працівників
  • ро способи уточнення даних через ТЦК, ЦНАП або е-кабінет
  • и обов’язково реєструватися в е-кабінеті для оновлення даних
Оберіть відео для перегляду

5(9)

Оцініть відео:

60 днів на оновлення даних військовозобов'язаним: чи контролює роботодавець

00:04:21

Тимур Алієв

5(9)

Оцініть відео:


Перелік персональних даних для оновлення

Що в першу чергу є обов'язком кожного громадянина України, який перебуває на військовому обліку? Він зобов'язаний протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані. Звертаю вашу увагу, всіх, хто веде військовий облік, це не має відношення до правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних, резервістів. Тобто я, як відповідальний за військовий облік, я не скеровую своїх працівників іти й оновлювати дані. Ні! Бо в мене є свій додаток 2 до Порядку №1487, яким я, як особа відповідальна за військовий облік, можу там повідомити про порушників і тощо. А те, що передбачає цей Закон, це не вимога правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних, резервістів.

Дивіться, якщо відбувається якась зміна, я відразу прораховую на 25 кроків наперед, а як це вплине на спеціаліста, відповідального за військовий облік. Оскільки це законодавча зміна, якої немає у нас в Порядку №1487, з яким працює безпосередньо спеціаліст з військового обліку, то по факту виходить, що я, як відповідальний за військовий облік, до цієї законодавчої зміни не маю зовсім відношення. І якщо він протягом 60 днів туди сходить чи не сходить, мене абсолютно не має хвилювати. Це вже, як то кажуть, його проблема.

Тепер ідемо далі. Він же не порушує правила військового обліку тут, він порушує абсолютно інший Закон, який дав перехідні положення уточнити дані.


Можливі варіанти уточнення даних : ТЦК, ЦНАП чи е-кабінет

Як ми їх будемо уточнювати? У разі перебування на території України – шляхом прибуття самостійно до ТЦК (але ми знаємо, що там відразу ВЛК і тощо), за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до ЦНАП. Добре, я можу навіть піти до ЦНАП, якщо я не хочу йти до ТЦК. Я можу це зробити в ЦНАП. Або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності). Тобто якщо я не хочу йти в ТЦК, будь ласка, в мене є варіант піти ніжками в ЦНАП, варіант №1. В мене є варіант №2, я, коли запрацює електронний кабінет, реєструюсь в електронному кабінеті й поновлюю це там. Мені не треба йти в ТЦК, не треба тоді. Або ніжками в ТЦК, або я ніжками йду в ЦНАП, або я відкриваю електронний кабінет, заходжу туди. Кожен обирає для себе варіант сам. Я, якщо навіть за кордоном, якщо чоловік за кордоном, я є військовозобов'язаний – шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, який зазначений на офіційному сайті ТЦК за місцем перебування на військовому обліку або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста. Електронний кабінет призовника ще не працює, тому що громадяни, які перебувають на військовому обліку, в добровільному порядку, реєструють свій електронний кабінет, це не обов'язок. От в тій редакції, яка пішла на голосування, це добровільний порядок. Я хочу – реєструю кабінет, не хочу – не реєструю кабінет. Кабінет ще не працює. Чому? Тому що тільки з 4 квітня поняття електронний кабінет, персональний кабінет, захищений відокремлений веб-сервіс, за допомогою якого призовнику, військовозобов'язаному, резервісту, який пройшов електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації про його персональні службові дані, а також до послуг. Воно запрацювало тільки на рівні закону, воно ще не запрацювало, Кабмін ще порядок не підготував і фізично його ще немає. Тому у мене що виходить? Починається відлік 60 днів, якщо не працює електронний кабінет, я іду тоді в ЦНАП, якщо буде обмін між ЦНАП і ТЦК. Іду, оновлюю інформацію в ЦНАП, якщо не хочу йти в ТЦК. Якщо протягом 60 днів запрацює електронний кабінет, я добровільно реєструюсь в електронному кабінеті й оновлюю через електронний кабінет.