Ви дізнаєтесь:
- Про підстави для здійснення перевірки ТЦК
- ким чином відбуваються планові і позапланові перевірки
- к часто ТЦК можуть проводити перевірку військового обліку
Види та методи перевірки військового обліку
Перевірки ТЦК бувають у нас фактично двох видів: планова і позапланова. І такий підвид планової перевірки - це документальні перевірки, коли не виїжджають до вас працівники ТЦК, а просто роблять запити надайте інформацію і відповідно ви надаєте і перевіряють ось так віддалено, скажімо так. Тобто планові перевірки й позапланові.
В плановому порядку можуть перевіряти будь-яку юридичну особу, а в позаплановому можуть перевіряти тільки юридичних осіб, у яких є заброньовані за цими підприємствами працівники або працівники, яким вручено мобілізаційні розпорядження. Скажу так, що перевірка ТЦК може бути окремо, тільки ТЦК представники, а може бути комісійна, вони можуть прийти з представниками, наприклад, районної адміністрації (от районний ТЦК якийсь з представниками районної адміністрації). Якщо перевіряється заклад освіти, наприклад, то можуть бути представники з управління освіти. Якщо це якась медична установа, то можуть бути з там управління Міністерства охорони здоров'я, там з управління, яке стосується охорони здоров'я. Тобто може бути навіть комісійна.
Але на сьогодні, ті перевірки, в яких я брала участь зі своїми клієнтами, знайомими, то це проходила перевірка виключно представниками ТЦК. І от ми зараз будемо говорити, як вони нас повідомляють і що вони під час цієї перевірки хочуть.
Повідомлення про проведення перевірки
Значить про планові перевірки повідомляють. Про позапланові звісно вам ніхто повідомляти не буде, вони проходять, можуть проходити, зненацька. Але я нагадую, що позапланові можливі тільки там, де немає осіб заброньованих та таких, яким вручені мобілізаційні розпорядження. Дивіться, мобілізаційні розпорядження - це фактично, такою людською мовою, це «бойова повістка», її ще так називають, це повістка, яка вимагає від особи, яка її отримала, протягом 24 годин після виклику вже з'явитися з речами на збірний пункт або ТЦК. Тобто цю повістку вручають вже особам, які пройшли ВЛК, тобто медичну комісію, визнані придатними для служби і їм тільки залишається для них обрати там умовно військову частину чи там якусь частину, де буде навчання проходити людина. Просто ще на той період, поки визначається ТЦК та військові частини, людину відпускають до цивільного життя, він виходить на роботу, а у нього є ось це мобілізаційне розпорядження, така повістка, за якою як тільки йому скажуть приходь, він вже з речами приходить і він знає, що він вже фактично буде мобілізований і вже не повернеться на роботу. Тобто якщо у вас є такі працівники, у яких на руках ось ця повістка, мобілізаційне розпорядження називається або бойова повістка її називають, тобто вже з'явитися протягом 24 годин. Ви знаєте як можете орієнтуватися? На те, чи проходив працівник медичний огляд (ось це ВЛК) і чи він придатний. Якщо його визнали придатним і після цього вручили повістку, то це вже ось ця бойова повістка. І тоді може бути позапланова. Якщо таких осіб у вас немає і заброньованих немає, то може бути тільки планова перевірка. Перевірити можуть будь-який період. Перевірити, як я казала, може саме ТЦК, а можна комісійно.
Що таке документальна перевірка я трошечки сказала, два слова. Будуть вам просто направляти запити, а ви будете просто на них надсилати документи, які просять. Така перевірка мала б проходити тільки тоді, коли є обставини непереборної сили, які заважають ТЦК до вас прийти чи приїхати. Але відкрию вам секрет, я бачила вже такі запити у зв'язку з проведенням документальної перевірки на підставі наказу там керівника ТЦК (номер, дата і так далі) і ніяких обставин непереборної сили ТЦК не зазначав, але вимагав все-таки надати документи для проведення перевірки. І ось перевірка пройде, 30 днів, вам складуть акт, наддадуть вам за результатами цієї перевірки. На ній не зупиняємося, тому що вона фактично відрізняється тільки тим, що це не у вас на місці.
Саме таке незрозуміле питання, як часто може проходити планова перевірка? От ми собі знаємо, що у вас немає заброньованих, немає осіб з мобілізаційним розпорядженням і ми думаємо, як часто до нас можуть бігати ТЦК на перевірки. Є дві абсолютно різні норми, це п. 79 та 80 Порядку №1487. Підкреслене на слайді подивіться, будь ласка. ТЦК проводить перевірку стану організації та ведення військового обліку щороку. От подивіться, ТЦК проводять щороку, це п. 79. Наступний п. 80, ТЦК перевіряють щороку, в тому числі позапланово, стан військового обліку на підприємствах, де є заброньовані, кому видані мобілізаційні розпорядження, щороку. Решта перевіряється один раз на чотири роки. Тобто мені підказує здоровий глузд, що там, де є заброньовані, може проходити перевірка щороку. Там де немає заброньованих і тих кому видані мобілізаційні розпорядження, має проводитися перевірка один раз на чотири роки. Позапланові перевірки, як я сказала, проводяться тільки там, де є працівники заброньовані.
Маєте професійні питання за темами відео?
Отримайте вичерпні відповіді та роз’яснення експертів Кадрової Платформи №1 у сервісі «Консультації».