Ви дізнаєтесь:
- Про збільшення штрафів за «військові» правопорушення
- Хто та за які «військові» правопорушення притягуватиметься до відповідальності
- Як штрафуватимуть за «старі» правопорушення
Закон про збільшення «військових» штрафів прийнято в другому читанні
Сьогодні Верховна Рада прийняла у другому читанні закон на базі законопроєкту №10379. Всі ви чули, мабуть, про цей законопроєкт, він передбачає збільшені штрафи за порушення правил військового обліку, за порушення Закону про оборону, мобілізацію та мобілізаційну підготовку. Отже, розповім, що прийняли і які нові норми будуть вже скоро працювати. Звертаю увагу, сьогодні прийняли Закон у другому читанні, потрібно щоб підписав цей закон Голова Верховної Ради, далі він буде переданий на підпис президенту, після підписання президентом закон буде опублікований і на наступний день після опублікування він набере чинності. Судячи з того як останній раз підписували Закон про мобілізацію, це відбулося дуже швидко, президент буквально на наступний день після передачі йому цього Закону підписав його, тож цього ж самого ми очікуємо і від новоприйнятого, сьогоднішнього закону. Тож ми чекаємо, що вже, мабуть, завтра, можливо в понеділок Закон буде підписаний, на наступний день опублікований і набере чинності. З якою новою реальністю ми будемо працювати, жити надалі? Отже, в Кримінальний кодекс ніяких змін не вносили, тож Кримінальний кодекс не змінюється, кримінальної відповідальності там за неявку по повістці на ВЛК чи на уточнення даних не буде. Тому що це передбачалося в першій редакції, там були такі плани, що за неявку на ВЛК буде кримінальна відповідальність. Немає, ніякої кримінальної відповідальності не передбачено за неявку на ВЛК.
Відповідальність за невиконання правил військового обліку: неявку по повістці, неповідомлення про втрату військово-облікового документу
В Кодекс про адміністративні правопорушення внесено зміни, зокрема в ст. 210 та 210-1. Тепер в ст. 210 передбачено, що за невиконання правил військового обліку призовники, військовозобов'язані й резервісти в особливий період, а зараз у нас особливий період, можуть притягуватися до відповідальності у вигляді штрафу і ця сума, максимальна сума штрафу, – 25 500 грн. Тож за неявку по повістці, за неповідомлення негайне про втрату військово-облікових документів може бути застосовано штраф в розмірі 25 500 грн.
А в ст. 210-1 також внесені зміни й за цією статтею, це порушення Закону про оборону, мобілізацію та мобілізаційну підготовку, можуть притягатися до відповідальності й громадяни, і посадові особи. Громадяни можуть притягатися до відповідальності, наприклад, у зв'язку з тим, що вони після 18 травня і до 17 липня не уточнять свої дані через ТЦК, ЦНАП чи електронний кабінет. І за це може бути відповідальність за ст. 210-1 на громадян розмір до 25 500 грн. А на посадових осіб, зокрема за не ведення військового обліку, неналежне ведення військового обліку, може накладатися штраф у сумі до 59 500 грн. Тож друзі, що я можу порадити. Ще є кілька днів до того як Закон набере чинності (чекаємо підпис президенту, чекаємо опублікування), у вас є кілька днів для того, щоб почати вести військовий облік, перервати ось цю протиправну бездіяльність і не наражатися на такий великий штраф. Хочу звернути увагу, що за порушення, які були до набрання чинності цим Законом, відповідальність буде по старим розмірам, тобто 8 500 грн, навіть якщо виявлять правопорушення. А якщо будуть порушення скоєні після набрання чинності Законом, то штраф вже буде по нових сумах, за новими розмірами. Тож закликаю вас почати вести військовий облік.
Маєте професійні питання за темами відео?
Отримайте вичерпні відповіді та роз’яснення експертів Кадрової Платформи №1 у сервісі «Консультації».