Ви дізнаєтесь:
- Що спільного між гнучким режимом та ненормованим робочим днем.
- Які умови та правила встановлено для гнучкого режиму.
- Про організацію та умови праці для ненормованого робочого дня.
Чим відрізняється гнучкий режим робочого часу від ненормованого?
Перше питання на якому зупинимося, що в них взагалі схожого? В них схожого тільки те, що ненормований робочий день – робота може закінчуватися пізніше, але за неї не платять, а гнучкий – робота може закінчуватися пізніше, але відпрацьований робочий день і теж, як правило, вона додатково не оплачується. Ось це єдине спільне що є між цими режимами роботи.
Гнучкий режим робочого часу передбачає, як правило, дотримання тривалості робочого дня. Інколи передбачає що не дотримується тривалість робочого дня, встановлюється особливий графік, може бути різна тривалість робочого дня, але тоді запроваджується підсумований облік робочого часу.
Оплата. Гнучкий режим робочого часу за табелем, скільки відпрацювали стільки отримали. Підсумований облік робочого часу, ще раз акцентую увагу, застосовується, якщо різна тривалість щоденної роботи і недотримана тривалість робочого тижня.
Гнучкий режим робочого часу, чи можлива надурочна робота при ньому? Можлива. Гнучкий режим робочого часу – можлива. Ми встановили графік, працівник має працювати певну кількість робочих годин щодня, але якщо він перепрацював і ми його залучили до цього, то може бути надурочна робота. Надурочна робота може бути при гнучкому режимі і тоді вона буде оплачуватися додатково.
А ненормований робочий день, що ж тут цікавого? Ненормований робочий день може бути коли у нас встановлена тривалість, відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку, але разом з цим в колдоговорі ми передбачили певні професії і посади, для яких встановлений ненормований робочий день. У такому випадку працівник працює відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку відповідно до того режиму, але інколи перепрацьовує, за що матиме додаткову компенсацію, як правило, у вигляді щорічної додаткової відпустки за ненормований робочий день. Оплачуємо все за відпрацьований час, але відпрацьований час, перепрацьовані години, в зв’язку з умовами ненормованості, не враховуємо. Не застосовується підсумований облік робочого часу, тобто неможливо поєднання ненормованого робочого дня і підсумованого обліку робочого часу. Тому що ненормований робочий день передбачає, що є тривалість, конкретна, роботи, інколи працівник перепрацьовує. Підсумований облік робочого часу ми коли вводимо? Коли працівники у нас працюють не по 8 годин, а більше. У нас особливі графіки, тоді ми вводимо підсумований облік робочого часу. Тобто зверніть будь-ласка увагу, що от коли у нас ненормований робочий день, він не поєднується з підсумованим обліком робочого часу. В жодному випадку такого бути не може. Але коли у нас підсумований облік робочого часу, то в цьому випадку у нас теж може бути надурочна робота.