Відеоблоги

Гнучкий режим та ненормований день: поєднання можливе?

Ви дізнаєтесь:

  1. Про особливості гнучкого режиму роботи.
  2. Кому можна встановити ненормований робочий день.
  3. Про відпустки за умови режиму ненормованого робочого дня.
Оберіть відео для перегляду

5(3)

Оцініть відео:

Гнучкий режим та ненормований день: поєднання можливе?

00:03:49

Світлана Лістрова

5(3)

Оцініть відео:

Якщо працівник з гнучким режимом роботи щодня відпрацьовує встановлену норму правил внутрішнього розпорядку, то чи може для нього бути встановлений ненормований робочий день? Чому ні? Він працює у нас. Є у нас кількість годин, які він має відпрацювати за графіком, це 8 годин. Він їх може відпрацювати в першій половині 4, а потім пізніше ще 4. Але якщо він відпрацював більше годин, а за його посадою встановлені умови ненормованого робочого дня, можливо? Так, можливо. Це не заборонено.

Інша справа, якщо працівник у нас з гнучким режимом робочого часу, але облік роботи ми ведемо підсумований. А чому ведемо підсумований? Тому що у нас різна тривалість роботи щодня. Ось тут вже ненормованого робочого дня бути не може. Тобто в даному випадку, чи можливе поєднання гнучкого режиму з ненормованістю? Як? Коли у нас відпрацьовується щоденна тривалість робочого дня, може бути ненормованість. А коли у нас підсумований облік робочого часу, при гнучкому режимі, то не може бути ненормованості. Ось на це потрібно звернути увагу.

І далі. Чи можливе поєднання гнучкого режиму роботи з ненормованістю? А як бути коли у нас підсумований облік робочого часу? От ще раз нагадаю. Підсумований облік робочого часу, він встановлюється коли недотримана щоденна тривалість, чи щотижнева тривалість роботи. Тільки в цьому. І тому його поєднання з ненормованим робочим днем практично не можлива. Коли у нас підсумований облік робочого часу, ми встановлюємо обліковий період, працівники наші працюють і після закінчення облікового періоду ми рахуємо, чи є надурочні години. Якщо є, оплачуємо. Тобто не поєднується підсумований облік робочого часу з умовами ненормованого робочого дня.

Але ж коли ми будемо говорити про неповний робочий час, ще раз зупинюся на цьому, тому що це дуже важливе питання, от неповний робочий час може поєднуватися з умовами ненормованого робочого дня. Єдина умова, ми можемо надавати якусь компенсацію, ту ж саму відпустку, щорічну додаткову, за ненормований робочий день, тільки в тому випадку, якщо у нас ненормований робочий день і ненормований робочий час, але ненормований робочий час передбачає що відпрацьовано не менше половини тривалості роботи. Ось в такому випадку ми можемо застосовувати такі умови. Але ж пам’ятаємо коли у нас поєднання ненормованого робочого часу і ненормованого робочого дня, то відпустка має встановлюватися уже пропорційно зайнятості. Тобто не може бути 7 календарних днів, це може бути 3, це може бути 2, може бути навіть 1.

Дивіться всі курси і вебінари прямо зараз на

Кадровій Платформі №1