Відеоблоги

Щоденна робота без вихідних: чи можливо?

Ви дізнаєтесь:

  1. Скільки вихідних надається працівнику.
  2. Про умови та наслідки роботи у вихідний.
  3. Як безпечно організувати роботу у вихідні.
Оберіть відео для перегляду

5(3)

Оцініть відео:

Щоденна робота без вихідних: чи можливо?

00:05:14

Тимур Алієв

5(3)

Оцініть відео:

Ваші працівники працюють без вихідних, як ви вирішуєте це питання? Напишіть у коментарях.

У деяких роботодавців виникає потреба аби їх працівники працювали без вихідних. Приміром клієнт хоче бачити лише цього конкретного водія, щоденно, і нікого іншого, або робота касира під лаштована щоденно так, аби він міг підписувати прибуткові та видаткові касові ордери і зав’язаний на Положенні №148, яке вимагає щоденного оприбуткування готівки.

А чи взагалі можлива така ситуація, коли би працівники працювали без вихідних? На слайді ми бачимо витяг зі статті 67 КЗпП, за яким за п’ятиденним робочим тижнем працівникам надаються два вихідних на тиждень, а за шестиденним робочим тижнем, один вихідний на тиждень. Загальним вихідним днем є неділя. Наступний слайд це є продовження ст. 67 КЗпП. Другий вихідний день за п’ятиденним робочим тижнем, якщо він не визначений законодавством, визначається графіком роботи підприємства, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації. І як правило має надаватися підряд із загальним вихідним днем.

Отже є класична п’ятиденка, так само є класична шестиденка. Проте бувають деякі випадки, коли працівники працюють ще на умовах підсумованого обліку робочого часу.

На наступному слайді ми бачимо винятки щодо надання вихідних днів. Вихідними можуть бути різні дні в тижні на підприємстві, які, і це визначено ст. 68 та 69 КЗпП, обслуговують населення (це магазини, підприємства побутового обслуговування, театри, музеї тощо), або працюють безперервно. Але все ж таки будь-який трудовий договір обов’язково передбачає наявність вихідних днів.

Якщо ж ви вирішили залучити працівника до роботи у вихідний день, то треба враховувати норми статті 71 КЗпП. Адже робота у вихідні дні, як ви бачите на слайді, забороняється, а залучення окремих працівників до роботи у ці дні, допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації і лише у виняткових випадках, що визначаються законодавством і в частині другій цієї статті. Отже ще і не у будь-якому разі можна залучити працівника до роботи у вихідний день.

На наступному слайді ми бачимо витяг зі статті 72 КЗпП. Робота у вихідний день може компенсуватися за згодою сторін наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі. А оплата за роботу у вихідний день обчислюється за правилами статті 107 цього кодексу. Отже якщо ви залучаєте працівника до роботи у вихідний день, треба мати певне обґрунтування оформлене відповідним наказом, в якому ви заздалегідь передбачите, або у працівника буде підвищена оплата, або у працівника буде якийсь додатковий день відпочинку. Не вийде аби працівник у вас працював щоденно без вихідних, ну приміром по 2 години на день, або за меншою кількістю годин на день, адже Кодекс законів про працю все одно вимагає наявність вихідних днів. При цьому не забуваємо, що всі вимоги, щодо наявності тих самих вихідних днів, прив’язані до кожного окремого трудового договору. Приміром у вас може бути така ситуація, коли працівник має вихідні дні за основним трудовим договором і в ці самі дні може працевлаштуватися на те саме підприємство за сумісництвом. Адже сумісництво це виконання роботи у вільний від основної роботи час.

Дивіться всі курси і вебінари прямо зараз на

Кадровій Платформі №1