Ви дізнаєтесь:
- Які повідомлення подавати до ТЦК
- Про види повідомлень: прийняття, звільнення та зміна облікових даних
- Куди та в які строки подавати повідомлення
З 5 січня 2023 року набрав чинності Порядок № 1487, яким передбачили подання повідомлень до ТЦК. Які ж саме повідомлення, їх види, куди подавати, в які терміни? Сьогодні ми розглянемо це детальніше, а потім перейдемо до практики.
Підстави для подання повідомлень до ТЦК
Розгляньмо на прикладі товариства «Хороші справи»:
-
Іваненка Івана Івановича призначили директором товариства з обмеженою відповідальністю «Хороші справи». Відділ кадрів 4 липня 2023 року видає наказ про призначення Івана Іваненко на посаду директора.
-
Наступного дня, 5 липня 2023 року, наказом призначено відповідальну особу за ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів Євгененко Євгенію Євгеніївну.
Тобто є 2 підстави для подання повідомлення до ТЦК:
-
призначення керівника підприємства;
-
призначення відповідального за ведення військового обліку.
Повідомлення про призначення, звільнення керівників та відповідальних за ведення військового обліку (додаток 1): форма та зразок
Відповідно до п. 13 Порядку № 1487 підприємства у семиденний строк з дати видання наказу про призначення або звільнення (увільнення) керівників та інших осіб підприємств, відповідальних за організацію та ведення військового обліку, повідомляють відповідним районним (міським) ТЦК. Форма повідомлення наведена у додатку 1 до Порядку № 1487.
Що нам знадобиться для того, аби повідомити ТЦК про певні кадрові зміни в нашій установі? Уважно дивимося на форму додатка 1, необхідно внести наступні дані:
-
прізвище, ім’я та по батькові керівника;
-
назва його посади;
-
номер та дата наказу про призначення;
-
номер телефону та адреса електронної пошти.
Далі:
-
прізвище, ім’я, по батькові відповідальної особи за ведення військового обліку;
-
назва її посади,
-
номер і дата наказу про призначення,
-
номер телефону та електронна пошта.
Бланк та зразок повідомлення про призначення, звільнення керівників та відповідальних за ведення військового обліку також є в розділі «Документи» на Кадровій Платформі №1.
Повідомлення про зміну облікових даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів (додаток 4): форма та зразок
Відповідно до п. 34 Порядку № 1487 з метою ведення персонального військового обліку підприємства здійснюють надсилання у семиденний строк з дня видання наказу про прийняття на роботу, звільнення з роботи до відповідних районних або міських ТЦК повідомлень про зміну облікових даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Форма повідомлення – у додатку 4 до Порядку № 1487.
Оскільки Іван Іванович Іваненко, якого призначено директором, 1972 року народження, тобто не досяг граничного віку перебування в запасі, має військове звання осіб старшого офіцерського складу – полковник, то відповідальна особа за ведення військового обліку Євгенія Євгененко також повинна подати повідомлення про зміну облікових даних за додатком 4.
Заповнюємо форму додатка 4:
-
прізвище, ім’я та по батькові;
-
VIN-код;
-
назва військово-облікового документа:
-
серія та номер військового квитка – у самому військовому квитку;
-
ким і коли виданий – на першій сторінці військового квитка;
-
-
військово-облікова спеціальність та військове звання – на третій сторінці військового квитка;
-
де перебуває на військовому обліку – на 23 сторінці військового квитка;
-
решта даних з паспорта громадянина України;
-
наказ про призначення.
Розгляньмо також зразок заповнення додатка 4 на призовника. Форма залишається та ж сама, як і для військовозобов’язаних.
Наприклад, 17 квітня 2024 року в товаристві «Хороші справи» прийнято Павленко Павла Павловича на роботу кур’єром відділу логістики. Відділ кадрів 15 квітня 2024 року видає наказ про прийняття. Що ж має зробити відповідальна особа за ведення військового обліку? Заповнювати додаток 4. Заповнення такого повідомлення для призовника відрізняється від військовозобов’язаного тільки назвою військово-облікового документа (пункт 2) та заповненням пунктів 4 та 5 такого повідомлення.
Зверніть увагу! В пункті 2 додатку в призовників, військовозобов’язаних та резервістів повинен бути номер з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (так званий VIN-код, рідше – податковий номер).
Дивіться також бланк та зразок повідомлення про зміну облікових даних при прийнятті на роботу, що є в розділі «Документи».
Отже, підприємство подає 2 види повідомлень (додаток 1 та додаток 4) у семиденний термін з дня дати видачі наказів.
Куди ж подавати ці повідомлення?
Повідомлення про призначення керівника та/або особи, відповідальної за ведення військового обліку (додаток 1), подаємо до ТЦК, на території відповідальності якого розташоване підприємство. Наприклад, якщо підприємство – в Солом’янському районі Києва, то повідомлення подаєте до Солом’янського районного в місті Києві ТЦК. Якщо в Миронівці Київської області – то до третього відділу Обухівського РТЦК.
Повідомлення про зміну облікових даних (додаток 4) подаємо до ТЦК, в якому військовозобов’язаний працівник стоїть (перебуває) на військовому обліку. Цю інформацію берете з військово-облікового документа.
Підсумки
Сьогодні ми детально розібрали тему повідомлень, їх види, терміни подання та в які ТЦК та СП потрібно їх надсилати.
Повідомлення за додатком 1 подається:
-
у разі призначення, звільнення та увільнення директора або відповідального за ведення військового обліку;
-
у семиденний строк;
-
до ТЦК, на території відповідальності якого перебуває підприємство.
Повідомлення за додатком 4 подається:
-
у разі прийняття/звільнення військовозобов’язаного, призовника та резервіста;
-
у семиденний строк;
-
до ТЦК, в якому на обліку перебуває військовозобов’язаний, призовник, резервіст.
Маєте професійні питання за темами відео?
Отримайте вичерпні відповіді та роз’яснення експертів Кадрової Платформи №1 у сервісі «Консультації».