Ви дізнаєтесь:
- Про зміни в мобілізації військовозобов’язаних до 25 років: Закон прийнято
- Перевірка правомірності надання підприємству статусу критично важливого для бронювання
- Можливість анулювання статусу критично важливого підприємства та відстрочки
Розбираємо останні зміни в законодавстві, що стосуються мобілізації та бронювання працівників. Упевнені всі ці нововведення суттєво вплинуть на роботу кадровиків та підприємств.
Маємо для Вас дві важливі новації.
1. Зміни в мобілізації військовозобов’язаних до 25 років
Сьогодні 09.10.2024 Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому закон, який передбачає, що обмежено придатні військовозобов’язані до 25 років більше не підлягають мобілізації. Це рішення вже затверджено, і наразі очікує на підпис президента та офіційне оприлюднення. Така зміна є важливою для підприємств, які мають у штаті військовозобов’язаних працівників цієї вікової категорії, оскільки їх тепер не зможуть мобілізувати.
2. Оновлення у питаннях бронювання працівників
Кабінет Міністрів України 8 жовтня провів засідання, на якому було прийняли протокольне рішення щодо аудиту переліку критично важливих підприємств. З цією метою буде сформовано спеціальні комісії, до складу яких увійдуть представники обласних та Київської міської державних адміністрацій, а також представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
До 15 листопада комісії повинні опрацювати інформацію про підприємства, яким раніше надали статус критично важливих, та перевірити законність його присвоєння. Якщо будуть виявлені порушення, статус може бути анульовано, а разом із ним — і відстрочки для працівників цих підприємств. Це означає, що деякі бронювання можуть бути скасовані, і працівники стануть доступними для мобілізації.
Процедура та терміни перевірки:
-
До 15 листопада комісії завершують опрацювання інформації про статуси підприємств.
-
До 20 листопада Міністерство економіки має надати свої висновки щодо підприємств, які проходили перевірку.
При цьому урядовці хочуть аби до 15 листопада лише міністерства мали право надавати статус критично важливих підприємств.
Варто зазначити, що ці зміни обмежують можливість підприємств отримати чи зберегти статус критично важливих до завершення перевірки.
Залишається очікувати на подальші кроки від Кабінету Міністрів та Міністерства економіки та детальні роз’яснення для кращого розуміння впливу цих рішень на кадрову політику підприємств.
Маєте професійні питання за темами відео?
Отримайте вичерпні відповіді та роз’яснення експертів Кадрової Платформи №1 у сервісі «Консультації».