Звіт з праці за формою № 1-ПВ квартальна затверджено наказом Держстату від 17.06.2020 р. № 178.
Він складається з вступної частини та 6 розділів. Зверніть увагу, що роботодавець заповнює не всі розділи кожний квартал.
Заповнимо звіт з праці за 2 квартал 2021 року. Передусім заповнимо вступну – адресну частину форми. В ній зазначаємо код підприємства, його найменування, адресу (юридичну та фактичну), КОАТУУ (при чому у разі подання в електронній формі цей показник визначається автоматично). Також зазначаємо звітний період – в нашому прикладі звіт з праці подаємо за 2 квартал 2021 року.
Заповнимо 1 розділ звіту. Тут вказуємо відомості щодо кількості прийнятих та звільнених працівників у 2 кварталі. Так, всього за такий звітний період було прийнято 4 працівники, а звільнено 5 працівників. Станом на 30 червня 2021 облікова кількість штатних працівників склала 47. Дані зазначаємо як в цілому по підприємству, так і окремо за жінками.
Увага! Тут не наводимо дані щодо зовнішніх сумісників, фізичних осіб що виконують роботи(надають послуги) за договорами ЦПХ, переведених з інших підприємств за договорами між суб’єктами господарювання.
Зверніть увагу: дані рядка 3070 легко перевірити.
Для цього до облікової кількості штатних працівників на кінець 1 кварталу потрібно додати штатних працівників прийнятих у 2 кварталі та відняти звільнених у цьому ж періоді.
Рядки 3080, 3090, 3100 стосується окремих категорій облікової кількості штатних працівників. Дані заповнюються один раз станом на 31 грудня у звіті за IV квартал звітного року. У звіті за 2 квартал ці рядки не заповнюємо.
Переходимо до заповнення другого розділу форми 1-ПВ квартальна. Тут зазначаємо втрати робочого часу штатних працівників. Тобто невідпрацьований час. Але не весь невідпрацьований час, а лише за певними обставинами. Тобто зазначаємо кількість невідпрацьованого часу через відпустки без збереження заробітної плати на період припинення виконання робіт що надаються роботодавцем з незалежних від працівника причин, через переведення на неповний робочий день (тиждень) з економічних причин, а саме за ініціативою роботодавця, через масові невиходи на роботу (страйки).
Так, в нашому прикладі, частині працівників у квітні 2021 року було встановлено неповний робочий тиждень за ініціативою роботодавця з причин скорочення обсягів виробництва згідно зі ст. 32 КЗПП. В результаті чого у квітні через це було не відпрацьовано 18 працівниками 1422 години. Ці дані проставляємо в рядку 4090 розділу 2.
Далі заповнимо 3 розділ звіту з праці за 2 квартал. Тут наводиться сума фонду оплати праці штатних працівників, нарахована за квартал, його структура та складові. Для правильного розподілу зарплати керуймося інструкцією №5. Всі суми наводимо в тисячах гривень з одним десятковим знаком.
Так, у рядку 5010 показується сума нарахованого фонду оплати праці, який складається з основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних і компенсаційних виплат. Рядок 5010 це сума рядків 5020, 5030 та 5060.
У рядку 5020 показуємо суму основної зарплати за тарифними ставками (окладами), відрядними розцінками робітників та посадовими окладами відповідно до п. 2.1 Інструкції № 5.
У рядку 5030 - фонд додаткової заробітної плати, складові яких визначено у п. 2.2 цієї Інструкції, а у рядках 5040, 5050, 5051 та 5052 – виплати, що включаються до його складу – доплати, надбавки, премії, індексація зарплати тощо.
У рядку 5060 зазначається сума заохочувальних та компенсаційних виплат, визначених п. 2.3 Інструкції № 5. Далі з цієї суми окремим рядком 5070 виділять матеріальну допомогу, що передбачена п.п. 2.3.3 Інструкції № 5, наприклад, на оздоровлення. А матеріальну допомогу разового характеру, необхідність отримання якої виникла раптово (лікування, сімейні обставини тощо), не зазначаємо, оскільки згідно з п. 3.31 Інструкції вона не належить до фонду оплати праці.
У рядку 5090 відображаються суми оплати за невідпрацьований час, що входять до складу фонду додаткової заробітної плати та заохочувальних і компенсаційних виплат, визначених у пп. 2.2.12 та 2.3.1 Інструкції № 5. Це оплата усіх видів відпусток (щорічних, навчальних, соціальних на дітей тощо, оплата працівникам, які залучаються до виконання державних або громадських обов’язків, що виконуються в робочий час; оплата часу проходження медоглядів, оплата простоїв не з вини працівника та інші.
У розділі IV заповнюються дані щодо кількості та фонду оплати праці окремих категорій працівників. Так, у рядку 7010 наводяться дані про жінок, уключених до середньооблікової кількості штатних працівників у графі 1 — середньооблікова кількість (ціле число); у графі 2 — фонд оплати праці (в тис. грн з одним десятковим знаком); у графі 3 — кількість відпрацьованих ними людино-годин (ціле число).
Майте на увазі, що тут не включаємо жінок, які перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами, та для догляду за дитиною до 3 чи 6 років.
У рядку 7030 наводяться дані про середню кількість і фонд оплати праці зовнішніх сумісників.
У рядку 7040 наводяться дані про працівників, які виконували роботи за договорами ЦПХ: середня кількість за звітний квартал та фонд оплати праці. Зверніть увагу, якщо штатні працівники виконували ще й роботи (надавали послуги) за договором ЦПХ, то їх при заповненні рядка 7040 не враховують.
Після заповнення всіх необхідних розділів звіт із праці підписує керівник та/або особи, відповідальні за достовірність наданої інформації. Також проставляється контактний номер телефону та електронна адреса.
Звіт за формою 7-ПВ квартальна подається не пізніше 7 числа місяця, наступного за звітним періодом. Тобто за 2 квартал його потрібно подати до органів статистики не пізніше 7 липня.
Подати звіт з праці до територіального органу державної статистики можна у паперовому вигляді та в електронному вигляді за допомогою будь-якої бухгалтерської програми.