Ви дізнаєтесь:
- Як прийняти на роботу працівника, який надає трудову книжку.
- Чи треба зберігати трудові книжки на підприємстві.
- У яких випадках трудова книжка повертається працівнику.
Як сприймати прийняття працівників? Що робити з його трудовою книжкою? Бо більшість працівників досі, за звичкою, приходять на роботу, пишуть заяву, надають паспорт та трудову книжку.
Дуже просто все. Ми з вами відкриваємо трудову книжку, робимо, на прохання працівника, до цієї трудової книжки запис відповідний, про прийняття працівника на роботу і повертаємо працівнику трудову книжку. Тобто ми її вже не зберігаємо. І це стосується усіх наших новоприйнятих працівників від 10 червня.
Що робити з тими працівниками, які досі у нас працюють, які не приймалися з 10 червня, які надали нам трудову книжку, які ми зберігаємо зараз з вами? Працівники не поспішають звільнятися, їх звільнення буде колись там у майбутньому. Наразі вже за роз’ясненнями, які надходять від Федерації роботодавців, від Мінекономіки, від Пенсійного фонду України, вже стало зрозуміло, що поспішати зараз, просто влаштовувати флешмоб трудових книжок не потрібно. Власне про це ми говорили ще на початку червня. І дуже приємно, що офіційні органи таки підтримали нашу позицію і все ж таки не закликають сьогодні робити масовий флешмоб по роздачі трудових книжок. Тобто достатньо зараз зберігати ці трудові книжки у себе, але як тільки настане час, коли працівник забажає забрати свою трудову книжку, або працівник звільняється з підприємства, ось тоді ми повернемо йому його власність, його трудову книжку. Тому нехай вони поки що зберігаються на нашому підприємстві, у нас ще 5 років перехідного періоду.