Ви дізнаєтесь:
- Як оформити виконання обов'язків іншого працівника на час його відсутності.
- Які доплати та виплати передбачені за заміну працівника.
- Як замінити тимчасово відсутнього педагогічного працівника.
Комусь відпочинок, а комусь удвічі більше роботи. А як ви оформлюєте заміну колеги на час відпустки? Пишіть у коментарях.
Початок літа, а значить розпочався сезон відпусток. Працівники будуть відпочивати, але їх обов’язки потрібно виконувати. І заміна тимчасово відсутнього колеги може покладатися на працівника тієї ж організації чи установи. Розглянемо на яких умовах.
Якщо посадовою інструкцією передбачено виконання обов’язків іншого працівника на час його відсутності, то такі обов’язки належать до його трудової функції і виконуються без видання окремого наказу та без доплати. Роботу тимчасово відсутнього працівника покладають на працівників, які мають відповідну професійну підготовку та певну освіту, необхідну для виконання такої роботи. Така заміна не є суміщенням. Посада, за якою відбувається виконання обов’язків, має бути передбачена штатним розписом, але зайнята тимчасово відсутнім працівником. Тобто виконання обов’язків покладається на час відсутності основного працівника, який обіймає цю посаду. Тоді як суміщення встановлюється лише за вакантною посадою. В іншому випадку виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника допускається тільки за згодою працівника і на підставі наказу. У ньому можна визначити перелік видів робіт, які тимчасово має виконувати працівник. За виконання обов’язків працівнику проводиться доплата. Її розмір установлюється на умовах, передбачених колективним договором. Але слід пам’ятати про обмеження встановлені законодавством щодо окремих категорій працівників. Розмір доплати залежить від: складності, характеру, обсягу виконуваних робіт, ступеня використання робочого часу, який визначає керівник підприємства в наказі про покладання на працівника обов’язків тимчасово відсутнього працівника. Виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника в табелі обліку використання робочого часу не відображається, оскільки здійснюється протягом робочого часу поряд із виконанням обов’язків за основною посадою. Записи про виконання таких обов’язків до трудової книжки та особової картки №П-2 також не вносяться.
Виконання обов’язків іншим працівником припиняються у день виходу на роботу працівника, обов’язки якого він виконував. Окремий наказ про припинення виконання обов’язків не видається.
Відповідно до статті 31 Закону України про державну службу, з метою безперебійного функціонування державного органу, одночасно з прийняттям рішення оголошення конкурсу на заняття вакантної посади державної служби, до призначення особи на таку посаду, суб’єкт призначення може прийняти рішення про тимчасове покладання виконання обов’язків за вакантною посадою держаної служби категорії А на одного з заступників або на одного з керівників самостійних структурних підрозділів цього державного органу.
Про тимчасове покладання виконання обов’язків за вакантною посадою керівника самостійного структурного підрозділу на одного із державних службовців, які працюють у відповідному структурному підрозділі державного органу. Про тимчасовий розподіл обов’язків за іншими вакантними посадами державної служби між державними службовцями, які працюють у відповідному структурному підрозділі державного органу. Строк тимчасового виконання обов’язків за вакантною посадою державної служби не може перевищувати 3 місяці. На час виконання обов’язків за вакантною посадою державної служби здійснюється виплата, передбачена частиною 4 статті 52 Закону, крім випадків покладання виконання обов’язків на відповідного заступника. Державному службовцю, на якого покладено виконання обов’язків за вакантною посадою державної служби, встановлюється доплата за додаткове навантаження за рахунок економії фонду посадового окладу за відповідною посадою, пропорційно додатковому навантаженню в розмірі посадового окладу, встановленого за вакантною посадою, залежно від відпрацьованого часу. Виплати передбачені статтею 52 Закону є обов’язковими. Відповідно до абзацу 12 пункту 64 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої Міністерством освіти України 15.04.1993 р. №102, за годину педагогічної роботи, виконаної понад встановлену норму, провадиться додаткова оплата відповідно до отримуваної ставки заробітної плати в одинарному розмірі. При заміщенні тимчасово відсутніх педпрацівників, яке тривало не більше 2 місяців, відповідно до п. 73 Інструкції №102, провадиться погодинна оплата праці. Якщо ж заміщення тривало понад 2 місяці, то оплата праці педагогів провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного навчального навантаження в порядку, передбаченому п. 68 цієї Інструкції. Тобто за тарифікацією у повному обсязі.
В окремих виняткових випадках, коли таку зміну забезпечити неможливо, заміщення здійснюється наступним чином. Вчителі з інших дисциплін, заміняючи тимчасово відсутніх колег, виконують програму зі свого предмета дещо наперед, щоб згодом передати відповідні години вчителю, який нині відсутній, для виконання відсутнім пропущеної програми. У такому випадку додаткова оплата не проводиться. Вчителю, який був раніше відсутнім, після виходу на роботу, виплачується заробітна плата відповідно до тарифікації. А також здійснюється додаткова оплата за проведені додатково уроки, на умовах погодинної оплати праці, відповідно до п. 73 Інструкції.
***
Залишайте свої коментарі. Будемо вдячні за позитивний відгук! 🤗