Відеоблоги

Як працюємо у 2022 році: про норму та перенесення

Ви дізнаєтесь:

  1. Чи зміниться кількість вихідних у 2022 році.
  2. Коли перенесення робочого дня впливає на норму робочого часу.
  3. Як документально оформити перенесення робочого дня.
Оберіть відео для перегляду

5(12)

Оцініть відео:

Як працюємо у 2022 році: про норму та перенесення

00:08:01

Тетяна Мойсеєнко

5(12)

Оцініть відео:

А як ви ставитесь до перенесення робочих днів у 2022 році? Пишіть вашу думку у коментарях.

У ІІІ кварталі роботодавці традиційно отримали нагадування щодо розрахунку норм робочого часу на наступний рік. Так, Мінекономіки на своєму сайті навело роз’яснення про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2022 рік за наступний посиланням: https://bit.ly/3tkjIKb. Наведені норми є рекомендованими і вони не враховують ще того, що 24 серпня 2021 року президент України підписав указ про щорічне відзначення 28 липня – Дня Української Деражвності, та подав у Верховну раду відповідний законопроект щодо змін у статтю 73 КЗпП. А отже цілком ймовірно що вже у 2022 році будемо мати з вами вже не 11, а 12 святкових днів, а це означає що норма тривалості робочого часу на 2022 рік може змінитися. Тож ми уважно спостерігаємо за долею цього законопроекту і обов’язково вам розкажемо про всі майбутні зміни. Пам’ятаємо що законодавством не встановлено єдиної норми тривалості робочого часу на рік. Ця норма може бути різною, залежно від того, який робочий тиждень встановлено на підприємстві, п’ятиденка чи шестиденка. Яка тривалість щоденної роботи. Коли встановлені вихідні дні. У зв’язку з цим підприємства повинні самостійно розраховувати норму тривалості робочого часу на рік, але з дотриманням вимог Кодексу законів про працю.

Якщо у вас п’ятиденка з вихідними днями у суботу та неділю і тривалістю робочого дня по 8 годин, то ви можете норму робочого часу самостійно не розраховувати, а користуватися нормами наведеними у роз’ясненні Мінекономіки.

Якщо ж у вас шестиденний робочий тиждень, або вихідні дні при п’ятиденці інші (наприклад у неділю та понеділок), або тривалість щоденної роботи різна, то потрібно робити розрахунок самостійно.

На що треба звернути увагу підчас розрахунку норми робочого часу на 2022 рік? По-перше, тривалість роботи напередодні святкових і неробочих днів, встановлений статтею 73 КЗпП, скорочуються на одну годину, як при п’ятиденному так і при шестиденному робочому тижні. При цьому, будьте уважними, таке скорочення не застосовують для працівників, для яких і так встановлена скорочена тривалість робочого тижня. По-друге, згідно зі статтею 67 КЗпП, якщо святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, то вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого дня. Так наприклад у 2022 році Пасху святкуємо 24 квітня, у неділю, тому вихідний день переноситься на понеділок 25 квітня.

Наступне на що треба звернути увагу. У роботодавців буде можливість перенести деякі робочі дні у 2022 році. Це робиться з метою створення сприятливих умов для святкування, а також раціонального використання робочого часу. Так Кабмін у розпорядженні від 26 серпня 2021 року рекомендує перенести у наступному 2022 році такі робочі дні: з понеділка 7 березня на суботу 12 березня; та з понеділка 27 червня на суботу 2 липня. Переносити робочі дні чи не переносити, це вирішує самостійно роботодавець.

Якщо ж ви вирішили скористатися рекомендаціями Уряду щодо перенесення, то зверніть увагу ще на такий важливий момент. У березні перенесення відбувається в межах одного місяця, тому норма тривалості робочого часу за березень не змінюється. А ось для перенесення 27 червня на 2 липня відбуваються деякі коригування. Це впливає на норми робочого часу червня та липня 2022 року.

Якщо ви вирішили скористатися рекомендаціями Кабміну щодо перенесення, то потрібно все правильно оформити. Так роботодавець повинен видати наказ (розпорядження) про перенесення робочих днів за погодженням із профспілкою, або представником трудового колективу. Зробити це потрібно не пізніше ніж за 2 місяці до перенесення та ознайомити з ним свої працівників. Адже перенесення робочих днів змінює графік роботи і режим роботи підприємства. Перенесення робочого дня встановлюється для всіх працівників підприємства. Відповідно і графік роботи і норма тривалості робочого часу змінюється для всіх працівників. При цьому всі дії щодо надання відпусток, виходу на роботу наприклад після відпустки або хвороби, має здійснюватись по зміненому, у зв’язку з перенесенням робочих днів, графіку роботи підприємства. Наприклад, якщо працівник був у відпустці по 11 березня 2022 року включно, то 12 березня він повинен вийти на роботу, адже це звичайний для нього робочий день, згідно із новим графіком роботи.

***

Дивіться всі курси і вебінари прямо зараз на

Кадровій Платформі №1

Залишайте свої коментарі. Будемо вдячні за позитивний відгук! 🤗