Відеоблоги

Перенесення робочого дня з п’ятниці, 15 жовтня: наслідки

Ви дізнаєтесь:

  1. Чи обов’язково переносити робочий день 15 жовтня.
  2. Як оформити перенесення робочого дня.
  3. Про наслідки зміни графіку роботи.
Оберіть відео для перегляду

4.9(18)

Оцініть відео:

Перенесення робочого дня з п’ятниці, 15 жовтня: наслідки

00:08:14

Людмила Смердова

4.9(18)

Оцініть відео:

Робочий день з п’ятниці, 15 жовтня, перенесено на суботу, 23 жовтня, як скоординувати вихід працівників на роботу? Напишіть у коментарях.

Сьогодні поговоримо про перенесення робочого дня з п’ятниці, 15 жовтня, на суботу, 23 жовтня, згідно з рекомендаціями Кабміну. Для відзначення святкових днів, установлених статтею 73 Кодексу законів про працю, Кабмін може видавати розпорядження про перенесення робочих днів, що приходяться на діапазон відповідного свята. При цьому таке розпорядження поширюється виключно на працівників які працюють за п’ятиденним робочим тижнем з вихідними днями в суботу та неділю. Тож наприклад для шестиденки такі рекомендації не застосовуються. Зверніть увагу, що таке кабмінівське розпорядження має суто рекомендаційний характер. Відмітьте цей факт, бо ми до нього ще повернемося. Законодавчу норму вивчили, переходимо до її застосування.

14 жовтня ми відзначаємо День захисників і захисниць України. Цей день є святковим відповідно до статті 73 КЗпП. У 2021 році 14 жовтня припадає на четвер. Для його святкування Кабінет Міністрів у розпорядженні від 30.09.2021 р. №1191-р рекомендує перенести робочий день з п’ятниці, 15 жовтня, на суботу, 23 жовтня. Ще раз підкреслимо, що вказане розпорядження Кабінету Міністрів має суто рекомендаційний характер.

Що це означає? У роботодавця є три варіанти подальшої дії. Варіант 1, не слідувати вказівкам Кабміну і розробити власний варіант перенесення робочого дня. Варіант 2, не застосовувати розпорядження Кабінету Міністрів і взагалі не переносити робочий день 15 жовтня. У такому разі 14 жовтня – святковий день, 15 жовтня – звичайний робочий день і відповідно 23 жовтня – вихідний день. Варіант 3, перенести робочий день згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів. Обрали варіант 3, тобто робочий день з 15 жовтня перенести на суботу, 23 жовтня, тоді крокуємо з вам далі.

На що звернути увагу у цьому разі? По-перше, на ще одну норму статті 67 КЗпП. Власник або уповноважений ним орган у разі застосування рекомендації Кабінету Міністрів України не пізніше ніж за два місяці видає наказ або розпорядження про перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві, в установі або організації, погоджений з виборним органом первинної профспілкової організації або профспілковим представником. Тож, якщо ви вирішили реалізувати на підприємстві Кабмінівське розпорядження про перенесення робочого і вихідного дня у жовтні, то станом на сьогодні у вас уже має бути наказ про перенесення робочого дня у п’ятницю, 15 жовтня 2021 року, на суботу, 23 жовтня 2021 року. І цей наказ має бути погоджений з профспілкою. Також вам необхідно довести до відома працівників, змінений у зв’язку з такими перенесеннями, графік роботи. Друга обставина на яку слід звернути увагу при жовтневих перенесеннях. У разі перенесення робочого дня на інший вихідний день, для збереження балансу робочого часу за рік, тривалість роботи у цей перенесений робочий день має відповідати тривалості робочого дня який перенесено. У жовтні переноситься робочий день у п’ятницю, 15 жовтня. Він не є передсвятковим днем, а тому при 40 годинному робочому тижні у загальному випадку його тривалість становить 8 годин. Тож саме 8 годин і складає тривалість робочого дня у суботу, 23 жовтня 2021 року.

Норма тривалості робочого часу за жовтень 2021 року не змінюється. Чому? У нашому випадку перенесення робочого дня на вихідний день відбувається у рамках одного місяця, жовтня. Тож, по суті, робочий та вихідний день просто міняються місцями у рамках одного місяця. По-третє, Мінекономіки, а раніше Мінсоцполітики, неодноразово підкреслювали: «Прийняте роботодавцем рішення про перенесення робочих днів змінює графік роботи підприємства у місяцях, в яких запроваджено перенесення робочих днів. Тому всі дії щодо надання відпусток, виходу на роботу мають здійснюватися по зміненому у зв’язку з перенесенням робочих днів графіку роботи підприємства, установи, організації». Ми уже з’ясували, змінений графік роботи означає, що 15 жовтня працівники не працюють, але натомість виходять на роботу у суботу, 23 жовтня. Як бути із працівниками, які знаходяться у відпустці або лікарняному? Покажемо на прикладах.

Приклад 1. Працівнику надана щорічна відпустка з 1 жовтня, тривалістю 14 календарних днів. На час цієї відпустки припадає святковий день, 14 жовтня. У зв’язку із цим її період подовжується на один день. Тобто щорічна відпустка працівника закінчується 15 жовтня. У такому разі працівник має вийти на роботу у понеділок, 18 жовтня. При цьому 23 жовтня для нього також робочий день.

Приклад 2. Працівник хворів з 18 жовтня по 22 жовтня. Тобто останній день тимчасової непрацездатності працівника припав на п’ятницю, 22 жовтня. У цій ситуації працівник повинен стати до роботи 23 жовтня.

Приклад 3. Працівнику надана щорічна відпустка з 4 жовтня, тривалістю 10 календарних днів. Останній день щорічної відпустки – 13 жовтня. За цих обставин 14 жовтня для нього святковий день, 15 жовтня він не виходить на роботу у зв’язку із жовтневими перенесеннями. 16 і 17 жовтня для нього є вихідними днями. Він виходить на роботу аж у понеділок 18 жовтня і при цьому у суботу, 23 жовтня, він також працює.

***

Дивіться всі курси і вебінари прямо зараз на

Кадровій Платформі №1

Залишайте свої коментарі. Будемо вдячні за позитивний відгук! 🤗