Відеоблоги

Заповнюємо акт та список працівників, які підлягають медогляду

Матеріали
Оберіть відео для перегляду

4.7(4)

Оцініть відео:

Заповнюємо акт та список працівників, які підлягають медогляду №18 21.10.21

00:07:30

KadroLand

4.7(4)

Оцініть відео:

Обов’язкові медогляди для працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов'язкового медогляду осіб віком до 21 року роботодавець організовує та проводить власним коштом.

Порядок проведення таких обов’язкових медоглядів затверджений Наказом Міністерства охорони здоров'я за номером 246.

Для того, щоб працівники у 2022 році пройшли медогляди, роботодавець повинен до 1 грудня 2021 року надати до територіального управління Держпраці заяву щодо визначення категорій працівників, які підлягають медичному огляду, штатний розпис або витяг з нього та дані лабораторних досліджень умов праці.

На підставі цих документів складається Акт визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичним оглядам. Форма акта наведена у додатку 1 до Порядку 246. Цей акт складають у 2 примірниках за погодженням з управлінням Держпраці. В ньому зазначають найменування підприємства, дату складання та прізвища осіб, які брати участь у його складанні.

У табличній частині зазначають назву підрозділу, посади та кількість працівників, що підлягають періодичним медоглядам.

Далі зазначають назви відповідних шкідливих та небезпечних факторів або робіт із посиланням на пункт із Переліку 246

Після погодження Акта, роботодавець повинен упродовж місяця скласти список працівників, що підлягають обов’язковому медогляду за формою, зазначеною у додатку 2 до Порядку № 246.

В ньому зазначають найменування підприємства та рік проходження медоглядів. В даному випадку Списки складають для проходження медоглядів у 2022 році.

В графах 1,2 та 3 таблиці зазначають порядковий номер, найменування структурного підрозділу, цеху чи дільниці, відділу, а також прізвище, ім’я та по батькові працівника, який підлягає обов’язковому медогляду.

Далі вказуємо стать працівника та дату його народження.

В наступній графі зазначаємо професію (посаду) такого працівника відповідно до Класифікатора професій. Зверніть увагу: в самому додатку 2 до Порядку 246 в цій графі йде посилання на класифікатор 2005 року, оскільки на час затвердження Порядку 246 він був чинний. Але класифікатор професій змінився. Тому назву професії (посади) зазначаємо відповідно до нового класифікатора професій ДК 003:2010.

У графі 7 вказуємо стаж роботи конкретного працівника в даних умовах, у графі 8 – дату останнього медогляду.

У графі 9 вказуємо назву шкідливих та небезпечних факторів, у графі 10- назву робіт, робота на яких вимагає обов’язкового проходження медогляду. Зазначаємо посилання на пункт з додатка 4 та 5 Переліку 246. Ці дані заповнюємо відповідно до Акта визначення категорії працівників, які підлягають медичним оглядам.      

Так, в нашому прикладі тракторист працює із такими шкідливими та небезпечними факторами: вібрація, виробничий шум, пил, суміш вуглеводнів нафти. Ці дані зазначаємо в графі 9.

Електрогазозварник працює як в шкідливих та небезпечних умовах (використовує спеціальні аерозольні та хімічні речовини) а також виконує роботи, що пов’язані з обслуговуванням ємностей під тиском. Тому для такого працівника заповнюємо як 9, так і 10 графу.

Що стосується графи 11 та 12, то роботодавець їх не заповнює. Ці графи заповнюються комісією лікувального закладу, в якому буде проводитись медичний огляд.

Підписує список працівників, що підлягають обов’язковим медоглядам уповноважена роботодавцем особа, за погодженням із фахівцем відділу з питань гігієни праці управління Держпраці.        

У правому верхньому куті на першому аркуші такий список затверджує директор підприємства. Зазначається дата затвердження та проставляється печатка підприємства.

Списки складають у чотирьох примірниках. Один примірник Списку залишається на підприємстві (у відповідальної за організацію медогляду посадової особи), другий — надається закладу охорони здоров'я для проведення медичного огляду працівників, третій — надається до відділу з питань гігієни праці Держпраці, четвертий — робочому органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

***

Дивіться всі курси і вебінари прямо зараз на

Кадровій Платформі №1

Залишайте свої коментарі. Будемо вдячні за позитивний відгук! 🤗