Ви дізнаєтесь:
- Коли потрібна згода працівника на переведення на іншу роботу.
- Як оплачується праця переведеного працівника.
- Чи потрібна згода при переміщенні.
Переведення та переміщення, коли необхідна згода працівника? Пишіть у коментарях.
Можливо, ви неодноразово стикалися з ситуацією: працівник звільняється, його роботу конче необхідно виконувати, і є людина за такою ж спеціальністю, кваліфікацією, яка може виконати цю роботу, але згоди на переведення вона не дає. Як же бути в такій ситуації, чи є з неї взагалі вихід.
Насамперед звернемося до ст. 32 КЗпП. Мова тут іде про те, що переведення здійснюється лише за згодою працівника, незалежно від того чи воно всередині підприємства відбувається, чи переводиться працівник на інше підприємство, чи можливо разом із підприємством він переводиться в іншу місцевість. Згода в обов’язковому порядку потрібна.
Але є виключення з цих правил. Вони зазначені в ст. 33 КЗпП України. Звісно що без згоди працівника можна залучати його до іншої роботи або переводити строком на 1 місяць лише у виняткових випадках, якщо робота не протипоказана працівникам за станом здоров’я.
А отже, можемо переводити працівника для усунення наслідків стихійного лиха, епідемії, епізоотії, виробничих аварій, інших обставин, які можуть поставити або ставлять під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей. В обов’язковому порядку в такому випадку потрібно зазначити в наказі що спонукало до переведення такого працівника. Наприклад, ви маєте написати, що у зв’язку з ліквідацією наслідків виробничої аварії переводимо такого-то працівника до такого-то структурного підрозділу.
Крім того, виникає питання, а як же проводити оплату праці? Відповідь на це питання знаходимо в тій же таки ст. 33 КЗпП. Зазначено, що оплата праці проводиться за виконану роботу, але не нижчою, ніж середній заробіток за попередньою роботою. Проте якщо переведений працівник виконав роботу і по своїй роботі отримує більшу заробітну плату, будь ласка, ви маєте заплатити більше.
Також вказано що забороняється тимчасове переведення на іншу роботу без їх згоди, власне: вагітні жінки; жінки, які мають дитину з інвалідністю або дитину до 6 років; також осіб до 18 років. Навіть тоді, коли у нас сталася ситуація, коли треба перевести працівника як би й без згоди, все одно є категорії працівників, які ви бачите на слайді, з яких потрібно взяти згоду. Якщо вони не надають своєї згоди, то в такому випадку ми не можемо їх навіть строком до одного місяця перевести на іншу роботу.
Але в тій же ст. 32 КЗпП мова йде і про переміщення. Не вважається переведенням на іншу роботу і не потребує згоди працівника. Переміщення на тому ж підприємстві (установі, організації) на інше робоче місце, в інший структурний підрозділ у тій же місцевості, доручення роботи на іншому агрегаті або іншому механізмі в межах спеціальності, кваліфікації чи посади. Тобто фактично ми бачимо, що в тій ситуації, яку я описала раніше, працівника потрібно було б просто перемістити, оскільки це робота в межах його кваліфікації та посади та згоду на переведення непотрібно брати.
Підсумки. При переведенні працівника в обов’язковому порядку нам необхідно взяти від нього згоду. При переміщенні згоди не потрібно. Згоду також потрібно взяти в деяких категоріях працівників, зазначених в статті 33 КЗпП.
***
Залишайте свої коментарі. Будемо вдячні за позитивний відгук! 🤗