Відеоблоги

Трудові штрафи з 1 грудня зросли!

Ви дізнаєтесь:

  1. Про нові розміри штрафів.
  2. Про відповідальність єдиноподатників за перше порушення .
  3. Який розмір МЗП застосовують для визначення суми штрафу.
Оберіть відео для перегляду

5(4)

Оцініть відео:

Трудові штрафи з 1 грудня зросли!

00:08:19

Тетяна Гуль

5(4)

Оцініть відео:

А вам вдавалось уникати фінансових штрафів підчас перевірок Держпраці? Напишіть у коментарях.

Фінансові штрафи за порушення трудового законодавства залежать від розміру мінімальної зарплати. Вже 1 грудня розмір мінімальної заробітної плати зростає, а отже і розміри фінансових штрафів за порушення трудового законодавства також зростають. Щоб мати під рукою всі розміри штрафів за порушення трудового законодавства, не тільки фінансові, що передбачені статтею 265 КЗпП, а ще й адміністративні, вже зараз завантажуйте спеціальну таблицю (https://bit.ly/31bO4Vz).

І так, з 1 грудня 2021 року розмір мінімальної зарплати становить 6500 грн. Збільшення розміру мінімальної зарплати впливає на багато показників, в тому числі і фінансові штрафи за порушення трудового законодавства. Такі штрафи встановлені статтею 265 КЗпП і їх розмір залежить від порушення. Тож давайте розглянемо скільки коштуватимуть порушення трудового законодавства з 1 грудня 2021 року.

Якщо у вас є неоформлені працівники, або ви виплачуєте зарплату в конвертах, або облік робочого часу не відповідає дійсності, то фінансовий штраф за таке порушення становитиме 10 мінімальних зарплат за кожного працівника. Тобто з 1 грудня це 65 000 грн. за кожного. А повторне порушення на протязі двох років коштуватиме набагато дорожче, 30 мінімальних зарплат, а це з 1 грудня кругленька сума, 195 000 грн. за кожного працівника. Наприклад, якщо інспектор з Держпраці виявить 6 неоформлених працівників, то штраф буде становити аж 390 тис. грн., а повторне порушення буде коштувати більше мільйона гривень. Погодьтесь, суми великі. Хоча тут є маленьке послаблення для єдиноподатників юросіб та фізосіб підприємців, єдиноподатників І, ІІ та ІІІ груп, що використовують найману працю. Для них за перший раз порушення застосовуватиметься попередження, а вже за повторне порушення протягом 2 років одразу максимальний штраф, по 30 мінімальних зарплат за кожного працівника.

Якщо роботодавець вирішить не допустити Держпраці до перевірки щодо питань оформлення працівників, то фінансовий штраф за це 16 мінімальних зарплат, тобто з 1 грудня це 104 000 грн. Якщо ж роботодавець вирішить не допускати Держпраці у питаннях пов’язаних з дотриманням трудового законодавства, то тут фінансові санкції дещо менші – 3 мінімальні зарплати, або 19 500 грн.

Зверніть увагу, не вважається фактичним допуском до роботи без оформлення трудового договору (контракту), а відповідно не будуть накладені штрафи, якщо це укладення гіг-контракту у порядку та на умовах передбачених Законом України про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні.

Йдемо далі. Якщо ви порушили строки виплати зарплати більш як на 1 місяць або виплата їх не в повному обсязі, то фінансовий штраф за це становить 3 мінімальні зарплати, з 1 грудня це 19 500 грн.

Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці коштує 2 мінімальні зарплати, але за кожного працівника, а це з 1 грудня 2021 року по 13 000 грн.

Нагадаю, що до мінімальних гарантій в оплаті праці відносять: оплату праці за роботу в понадурочний час, у святкові, неробочі та вихідні дні, у нічний час, індексація зарплати та інші.

Маєте працівників які проходять військову службу, яких залучають до виконання обов’язків передбачених Законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», Про альтернативну невійськову службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», але встановлені гарантії та пільги не виконуєте, тоді готуйтесь до фінансових штрафів у чотирикратному розмірі мінімальної зарплати за кожного працівника і з 1 грудня 2021 року це по 26 000 грн. Але для юридичних осіб та ФОПів – платників єдиного податку І, ІІ та ІІІ груп тут так, не страшно. За таке порушення застосовуватимуться лише попередження.

Ну а якщо ви порушуєте інші вимоги трудового законодавства, то доведеться сплачувати фінансовий штраф у розмірі однієї мінімальної зарплати. Зверніть увагу, за кожне інше порушення. Тобто з 1 грудня за кожне інше порушення трудового законодавства доведеться сплатити по 6500 грн. А таких порушень може бути безліч. Це і відсутність графіку відпусток, повідомлень про початок відпусток, невидача інформаційного письмового повідомлення працівнику про нарахований розмір зарплати та інші. Перелічувати можна довго. І за кожне з них доведеться сплатити по одній мінімалці. Наприклад, якщо інспектор у вас виявить 10 інших порушень, то з 1 грудня вам доведеться заплатити фінансовий штраф в розмірі 65 000 грн. Ну а повторне інше порушення протягом року коштуватиме вдвічі більше. Будьте уважні, для розрахунку суми штрафу застосовується розмір мінімальної зарплати, встановлений на момент виявлення порушення. Навіть за ті порушення, які були скоєні роботодавцем у попередніх роках. А обмеження в 1 чи 3 роки періоду перевірки у Держпраці немає. Нагадуємо, щоб мати під рукою всі розміри штрафів за порушення трудового законодавства, не тільки фінансові, що передбачені статтею 265 КЗпП, а ще й адміністративні, вже зараз завантажуйте спеціальну таблицю (https://bit.ly/31bO4Vz).

Підсумки. Зростання з 1 грудня 2021 року розміру мінімальної зарплати до 6500 грн. збільшує розміри фінансових штрафів для роботодавців. Для розрахунку суми штрафу застосовується розмір мінімальної зарплати, встановлений на момент виявлення порушення. Накладання фінансових штрафів здійснює Держпраці підчас перевірок роботодавців.

***

Дивіться всі курси і вебінари прямо зараз на

Кадровій Платформі №1

Залишайте свої коментарі. Будемо вдячні за позитивний відгук! 🤗