Статтею 67 Кодексу законів про працю передбачено можливість перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві. Таке перенесення проводиться з метою створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також раціонального використання робочого часу.
У цій статті мова йде про перенесення робочих днів для працівників, яким встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями. Тому для шестиденного робочого тижня перенесення робочих днів не застосовують
Щороку Кабінет Міністрів видає розпорядження про перенесення робочих днів. Таке розпорядження Уряд повинен надати не пізніше ніж за 3 місяці до перенесення. Так, на 2022 рік запропоновано перенести у 2022 році такі робочі дні: з понеділка 7 березня 2022 р. на суботу 12 березня 2022 р.; з понеділка 27 червня 2022 р. на суботу 2 липня 2022 р.
Зверніть увагу! Рекомендації уряду щодо перенесення робочих днів НЕ є обов’язковими для виконання. Роботодавець сам розв'язує питання щодо перенесення робочих днів. Він може перенести робочі дні так, як рекомендує Кабмін, може перенести на інші дні, а також може взагалі не переносити робочих днів.
Якщо ж роботодавець вирішить скористатись рекомендаціями Уряду щодо перенесення, то повинен видати наказ про таке перенесення не пізніше ніж за 2 місяці. Оскільки перший день, який можна перенести – 7 березня, то видати наказ потрібно не пізніше 7 січня. Заповнимо наказ про таке перенесення
Шапку наказу заповнюємо в загальному порядку – зазначаємо найменування підприємства, дату та номер наказу.
Також доречно скласти констатуючу частину наказу, щоб обґрунтувати підставу для його видання, в даному випадку підставою видання є розпорядження кабінету міністрів від 26 серпня 2021 р. № 1004-р.
Далі, після слова наказую в першому пункті слід зазначити, що перенесення стосується виключно працівників із п’ятиденним робочим тижнем та двома вихідними днями в суботу й неділю та вказати з якого дня та на який день переносяться робочі дні. В даному випадку переносимо робочий день 7 березня на 12 березня та робочий день з 27 червня та 2 липня.
В пункті 2 наказу зазначаємо, що працівники працюватимуть за новим графіком у відповідну суботу, оскільки прийняте роботодавцем рішення про перенесення робочих днів змінює графік роботи підприємства, установи, організації та норму тривалості робочого часу у місяцях, в яких запроваджено перенесення робочих днів.
А отже, якщо ви прийняли рішення про перенесення робочих днів, то робочі дні 7 березня та 27 червня із робочих стають вихідними, а вихідні дні у суботу 12 березня та 2 липня навпаки – із вихідних стають робочими днями.
Наступним пунктом наказу є зобов’язання працівнику кадрової служби ознайомити всіх працівників із наказом про перенесення робочих днів. Зробити це потрібно до 7 січня 2022 року
Зверніть увагу! Мінсоцполітики у своїх листах неодноразово нагадувало, що всі дії щодо надання відпусток, виходу на роботу, наприклад, після тимчасової непрацездатності тощо мають здійснюватися по зміненому у зв’язку з перенесенням робочих днів графіку роботи підприємства. Якщо працівник буде відсутній на роботі у встановлений робочий день без поважної причини, то це може кваліфікуватися як прогул.
Отже, в наступному пункті наказу зазначаємо про притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників, які будуть відсутніми на роботі у робочі суботи без поважних причин.
Підписує наказ керівник підприємства. Крім того, наказ про перенесення робочих днів повинен бути погоджений з профспілковою організацією, а у разі відсутності такої — з представником трудового колективу.
***
Залишайте свої коментарі. Будемо вдячні за позитивний відгук! 🤗