Відеоблоги

Заповнюємо звіт про квоту з працевлаштування за 2021 рік

Оберіть відео для перегляду

4.6(23)

Оцініть відео:

Звіт про квоту з працевлаштування за 2021 рік

00:07:31

KadroLand

4.6(23)

Оцініть відео:

Звітують за квотою 5 %, подаючи форму «Інформація про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню за відповідний календарний рік». У 2022 році звітують за 2021 рік. Зазначена форма і Порядок її надання затверджені наказом Мінсоцполітики від 16.05.2013 р. № 271.

Підприємствам з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота щодо прийняття на роботу осіб, які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні, у розмірі 5 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.

Увага! Для ФОП із найманими працівниками обов’язок із такого звітування не передбачено.

Звіт умовно можна поділити на дві частини. Спочатку заповнюють відомості про підприємство. Тут необхідно вказати код ЄДРПОУ підприємства, його найменування та місцезнаходження, а також зазначають номер телефона, та номер факсу і електронну пошту.

Далі йде таблична частина із показника. При цьому зверніть увагу, що підприємства з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб заповнюють рядки 01, 02, 03 і 06 Звіту. А підприємства з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб заповнюють рядки 04, 05 і 06.

Зверніть увагу, що при складанні табличної частини Звіту із квоти розраховують показник середньооблікової чисельності штатних працівників. Обчислення цього показника здійснюють відповідно до Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату  від 28.09.2005  р. № 286. Детальніше про розрахунок середньооблікової кількості штатних працівників дивіться, перейшовши за посиланням в описі до цього відео.

Тепер стосовно заповнення табличної частини Звіту для підприємства із чисельністю штатних працівників більше 20 осіб. У рядку 01 зазначається середньооблікова чисельність штатних працівників за календарний рік, що передує звітному. Оскільки мова йде про подання Звіту за 2021 рік, то у рядку 01 необхідно навести середньооблікову чисельність штатних працівників за 2020 рік. У нашому випадку це 62.

У рядку 02 вказують середньооблікову чисельність штатних працівників із додатковими гарантіями у працевлаштуванні, які працювали на умовах повної зайнятості у звітному періоді. Тобто у нашій ситуації тут вписують зазначений показник за 2021 рік. Наприклад, середньооблікова чисельність штатних працівників-квотників у 2021 році становила 5 осіб.

Для заповнення рядка 03 необхідно провести розрахунки. Для цього середньооблікову чисельність штатних працівників за 2020 рік помножуємо на 5 %. Отримуємо 3,1 і з урахуванням правил округлення у рядку 03, передбаченого для визначення квоти, вказуємо 3. 

Тепер переходимо до показника чисельності громадян, яких планується працевлаштувати в 2022 році у рахунок квоти. Так, для заповнення рядка 06 також слід провести розрахунки. Для отримання показника рядку 06 необхідно знайти різницю між рядками 03 і 02. Якщо результат 1 і більше, то у рядку 06 проставляйте фактично отриманий показник, а якщо результат менше або дорівнює нулю, у рядку 06 вкажіть — «0». У нашому випадку від 3 віднімаємо 5, отримуємо мінус 2, тобто від’ємне значення. Тому у рядку 06 ставимо нуль. Це означає, що у 2022 році підприємству не потрібно додатково приймати на роботу осіб, що належать до категорії неконкурентоздатних.

Підприємствам з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб встановлюється квота у розмірі не менше однієї особи, якій до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років, у середньообліковій чисельності штатних працівників.

Для заповнення рядку 04 і 05 необхідно провести розрахунки середньооблікової чисельності штатних працівників у цілому на підприємстві і окремо проводиться обчислення середньооблікової чисельність штатних працівників передпенсійного віку. За умовами прикладу середньооблікова чисельність штатних працівників за 2021 рік становить 15 осіб. Тому у рядку 04 фіксуємо 15. У рядку 05 зазначаємо середньооблікову чисельність штатних працівників передпенсійного віку за звітний 2021 рік. У наведеному випадку – це 2 особи.

Оскільки квота із працевлаштування працівників передпенсійного віку виконана, то у рядку 06 проставляємо нуль. Це означає, що у 2022 році підприємству не потрібно додатково приймати працівників передпенсійного віку.

Після табличної частини вказується дата заповнення, прізвище, ім’я та по батькові директора і його підпис.

Звіт із квоти 5 % подають до регіональному чи базовому центру зайнятості, його філіям (за наявності) незалежно від місцезнаходження. Строк подання – щороку не пізніше 01 лютого після звітного року. За 2021 рік звіт подається до 31 січня 2022 року включно.