Відеоблоги

Хто перевіряє режим роботи водіїв і яка відповідальність за його недотримання?

Ви дізнаєтесь:

  1. Хто контролює режим роботи водіїв.
  2. Що перевіряють контролери.
  3. Про відповідальність за недотримання законодавчих вимог.
Оберіть відео для перегляду

5(5)

Оцініть відео:

Хто перевіряє режим роботи водіїв і яка відповідальність за його недотримання?

00:04:30

Світлана Лістрова

5(5)

Оцініть відео:

В пункті 7.1 Положення №340 прописано, що органи, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, проводять перевірку режиму праці та відпочинку відповідно до законодавства. Тобто органи, які це органи? Сьогодні це Укртрансбепека. Що вони можуть перевіряти? Дивимось нижню частину слайду. Підчас проведення рейдових перевірок Укртрансбезпека перевіряє додержання водієм вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів. Стосується тих, хто приймає участь у міжнародних перевезеннях. Тобто перевіряють в першу чергу міжнародні перевезення. Ця норма є.

Далі що перевіряють? А також перевіряють додержання водієм режиму праці та відпочинку, вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв коли перевозять пасажирів на відстань 500 км і більше або перевозять організовані групи дітей за межі населеного пункту і на відстань понад 250 км. В першу чергу перевіряють ось це. Тобто перевезення дітей і перевезення відповідно міжнародні. Є у нас такий порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, ось саме ним керуються.

І яка відповідальність? Давайте подивимося яка може бути відповідальність за те що ви не дотримуєтесь якихось вимог Правил №340. Ну ми не будемо говорити про те, що нас просто може перевірити інспектор праці. Давайте подивимось яка відповідальність саме за порушення вимог щодо робочого часу та відпочинку. У нас передбачені адміністративно-господарські санкції, штраф, статтею 60 Закону про автомобільний транспорт. Передбачено штраф за порушення режимів праці та відпочинку 20 неоподатковуваних мінімумів, тобто 340 грн., адміністративно-господарські санкції. Але якщо вчинено однією особою одне і більше правопорушень, то накладається кожне правопорушення окремо. Це не приємно, тому що їх може бути кілька. Наступна у нас відповідальність де? Ну звичайно адміністративна передбачена. Що говорить нам порядок здійснення перевірок Укртрансбезпекою? За наявності в діях фізичної особи ознак адміністративного правопорушення притягую до відповідальності у порядку встановленому Кодексом про адміністративні правопорушення. І який там може бути штраф? Давайте глянемо. Порушення, це стаття 133-1 КУпАП, правил надання послуг та вимог безпеки при наданні послуг з перевезення пасажирів чи вантажів, це називається так стаття. Передбачено, на водіїв можуть накласти штраф 40 нмдг, це 680 грн. А на громадян – суб’єктів господарювання і на посадових осіб – юросіб, можуть накласти 1020 грн. Ось такі штрафи. Справи розглядає хто? Нацполіція. Тобто протокол може скласти Укртрансбезпеки, а справи розглядають саме органи Нацполіції.