Відеоблоги

Як сформувати Витяг електронного лікарняного

Ви дізнаєтесь:

  1. Хто може отримати Витяг з реєстру Е-лікарняних.
  2. Як сформувати звернення на отримання Витягу.
  3. Про відмінності е-лікарняного на запит співробітника від е-лікарняного на запит роботодавця.
Оберіть відео для перегляду

5(20)

Оцініть відео:

Як сформувати Витяг електронного лікарняного

00:08:30

Ольга Хільчук

5(20)

Оцініть відео:

На порталі можна замовити Витяг з реєстру е-лікарняних

А чи знаєте ви про новий електронний документ – Витяг з реєстру лікарняних листків? Цей документ уже є в доступі на вебпорталі Пенсійного Фонду. Можна його замовити як від імені роботодавця щодо своїх найманих працівників, так і від імені фізичної особи. Порівняємо чи ідентична інформація знаходиться у цих витягах, в разі замовлення двома варіантами, які я зазначила, та розглянемо яким чином замовити цей документ, та як швидко він приходить на вебпортал Пенсійного фонду. Одразу ж зазначу, з кінця травня Фонд соціального страхування і Пенсійний фонд анонсували запуск цього документу і саме з цього моменту ми маємо можливість заповнення саме електронного цього документу.

Формування звернення на отримання електронного документа на порталі ПФУ

Переходимо на вебпортал Пенсійного фонду. Заходимо через електронний цифровий підпис від імені юридичної компанії в приватну його частину на вебпорталу. Адже лише через відповідну ідентифікацію ми отримуємо доступ до замовлення тих чи інших документів і отримання доступу до іншого функціоналу вебпорталу ПФУ.

Ми знаходимося з вами на головній в категорії «Всі послуги». Переходимо до приватного блоку юридичної особи.

Нам необхідно перейти в розділ «Комунікації з ПФУ» і використати меню «Запит на отримання електронних документів». Переходимо до нього, гортаємо до верху і обираємо тип звернення, саме тут додався новий вид – «Витяг з електронного реєстру лікарняних листків».

Натискаємо на нього і далі ми вже повинні заповнити, ідентифікувати саме відносно якого співробітника і якого лікарняного листа необхідно буде сформувати витяг. Зверну вашу увагу на те, що є виноска, що поля обов’язкові для заповнення позначені червоною зірочкою. Однак, забігаючи наперед, проговорю те (це вже не перший раз такий момент трапляється), що на вебпорталі не всі обов’язкові поля позначені цією зірочкою. На практиці я одразу перевірила, не заповнивши декілька полів, – витяг не був сформований.

Тому необхідно заповнити всі ці поля:

  • Найперше нам необхідно заповнити податковий номер співробітника, він у мене винесений є окремо, я лише копіюю та вставляю інформацію.
  • Обов’язково прізвище, ім’я, по батькові, оскільки не внесення цієї інформації призведе до того, що буде відмова.
  • Далі реєстраційний номер листка непрацездатності, номер випадку непрацездатності.
  • Далі дата початку періоду непрацездатності. Правильніше сказати в даній ситуації не дата, а саме місяць початку періоду. Тому що ви зараз бачите, виводиться на екрані список із місяців та років і саме це ми обираємо, початок в місяці та рік щодо того чи іншого лікарняного листа. Саме моменту цифрового запису дати в даному випадку немає.
  • Далі вказуємо контактний телефон особи, яка замовляє цей витяг, і натискаємо «Відправити до Пенсійного фонду України».

Ви бачите інформаційне повідомлення, що запис збережено та відправлено на розгляд до Пенсійного фонду, результат обробки буде в категорії «Мої звернення». І одразу нас система переносить до розділу «Звернення». Хоча в інформаційному повідомленні названо «Мої звернення», під час апгрейду цей розділ був перейменований у «Звернення». В інформаційному повідомленні такого виправлення поки що не зроблено.

Можемо відсортувати по даті, щоб меншу кількість звернень нам було видно. І ось ви бачите у верхньому полі у нас є наше звернення, дата його виконання. Виконується запит миттєво, тобто система автоматично генерує цей витяг і надсилає одразу нам його у наш кабінет.

У нас є: номер звернення, тип звернення, статус («Виконано»), джерело («Портал»), орган («Пенсійного фонду») і саме тема («Витяг з електронного реєстру листків не працездатності»). Тобто ми розуміємо, що це витяг щодо нашого працівника. Натискаємо стрілочку донизу розгорнути й маємо можливість завантажити документ у pdf. Один раз натискаємо і документ нам завантажується.

Зараз я його відкрию і покажу вам яка інформація там міститься. Однак щоб ще вам показати момент, бачите, я не внесла тут по батькові співробітника і витяг не було сформовано. Зазначено що статус звернення «Відхилено», «Особу не знайдено в реєстрі застрахованих осіб». Тобто той момент, який я говорила, усі поля по запиту повинні бути вами заповненні.

Ми ж вами відкриємо цей запит, щоб глянути якого формату витяг нам сформувався. Витяг має QR-код, тобто він є унікальним і повністю відповідає вимогам електронного документа. Є інформація щодо індексного номера витягу, дата формування, хто надав, відомості про заявника (це в даному випадку назва юридичної особи її код). І далі вже по параметрах запиту є інформація. І актуальна інформація про записи в електронному реєстрі («Відомості відсутні»). Ви бачите, дані не сформувалися. Тобто саме щодо деталізації по даному електронному листку.

Витяг з реєстру електронних лікарняних, сформований на запит співробітника

Якщо ж ми з вами відкриємо електронний витяг, який я сформувала від імені співробітника, то ви побачите, що він на момент відрізняється. Я гортаю до низу і ось це інформація про електронний листок непрацездатності. Цей той самий листок непрацездатності, на який я зараз робила запит. Однак в даному випадку міститься інформація про нього, яка є закрита в доступі для роботодавця. Тобто цю деталізовану інформацію ми бачимо, лише якщо сформуємо його від імені застрахованої особи.

Таким чином, колеги, ми навчилися формувати витяг з реєстру лікарняних листків.