Відеоблоги

Паперовий лікарняний: коли можливо в еру е-лікарняних

Ви дізнаєтесь:

  • Що є підставою для виплати лікарняних та декретних.
  • За якою формою видаються листки непрацездатності.
  • Як подати заяву-розрахунку за роздрукованим ЛН.
Оберіть відео для перегляду

5(3)

Оцініть відео:

Паперовий лікарняний: коли можливо в еру е-лікарняних

00:05:09

Тетяна Гуль

5(3)

Оцініть відео:

Підстави для оплати лікарняних та декретних є виданий в установленому порядку листок непрацездатності. Різні довідки медичних закладів лише підтверджують факт поважної причини відсутності працівника на роботі, оплачувати їх неможна. На сьогодні в нас лікарняні листки можуть бути паперовими та електронними. До речі, сьогодні можна оплачувати лікарняні навіть на підставі листка на роздрукованому бланку, адже через бойові дії, ускладнену логістику, технічні обмеження створення електронних лікарняних або видача паперових листків непрацездатності буде бути ускладненим. Тому у виняткових ситуаціях дозволено видавати листки непрацездатності не на захищеному бланку, а на роздрукованому. Отже, давайте згадаємо, в загальному випадку у нас видають електронні лікарняні листки. У разі коли лікар немає доступу до електронної системи охорони здоров’я, йому надано право замість оформлення медичного висновку і автоматичного формування електронного лікарняного видавати пацієнту паперовий листок непрацездатності на захищеному бланку.

А якщо бланки лікарняних відсутні? Ви пам’ятаєте, що раніше, коли бланки таких лікарняних листочків закінчувалися, то видавали довідки, але їх неможна було оплачувати, вони були як підстава того, що працівник дійсно хворіє і тільки після надання листка непрацездатності на затвердженому бланку його вже оплачували. Але сьогодні, у виняткових випадках, ці випадки визначає Міністерство охорони здоров’я, у разі відсутності у закладі охорони здоров’я паперових бланків (ну бланків листків непрацездатності) та об’єктивної неможливості їх отриманням, за рішенням керівника такого закладу може бути дозволено самостійно роздрукувати лікарняний листочок за формою, яка затверджена Наказом №532, на такому білому аркуші паперу. Ну сподіваюсь, що ви всі пам’ятаєте як виглядає бланк звичайного паперового листка непрацездатності. Це такий невеликий листочок, такий більш щільний, блакитного кольору, ну і він має різні захисні властивості. Отже, якщо буде виданий, ну тобто у працівника буде не захищений бланк листка непрацездатності, а роздрукований на звичайному білому папері, то такий роздрукований листок непрацездатності зараз прирівнюється до лікарняного, який виданий на бланку. Тобто він підтверджує факт тимчасової непрацездатності та є підставою для нарахування допомоги від Фонду соціального страхування України. Ну і звісно, що за рахунок коштів роботодавця. Цей роздрукований лікарняний листочок заповнюють за правилами Інструкції №532. При цьому при заповненні такої роздрукованої форми лікарняного, в полі там де серія бланку потрібно зазначати ЄДРПОУ закладу, який його видав, ну а в полі номеру бланку порядковий номер запису в журналі реєстрації листків непрацездатності. 

Якщо працівник вам надав, тобто роботодавцю надав, такий ось роздрукований лікарняний листочок, то ви працюєте з ним так само, як і зі звичайним бланком листка непрацездатності. Зокрема його також розглядає комісія соціального страхування, заповнює зворотний бік, який також може бути роздрукований страхувальниками самостійно, ну у разі якщо лікар видав лише лицьовий бік такого листка непрацездатності. Ви також за цим роздрукованим листком оплачуєте перші п’ять днів непрацездатності, у разі необхідності потім допомогу, якщо потрібно, ну і формуєте заяву-розрахунок до Фонду соціального страхування. При цьому, при формуванні, коли будете подавати заяву-розрахунок до Фонду при формуванні заяви, ви колонку 7 не заповнюєте, а в колонці 8 ви будете зазначати номер такого лікарняного у форматі 8 цифр, це в нас буде код ЄДРПОУ, потім дефіс і потім порядковий номер запису в журналі реєстрації листків непрацездатності. Ну і кількість символів для цього поля не обмежується, оскільки ну неможливо спрогнозувати а скільки ж буде таких записів у журналі та який буде порядковий номер, присвоєний такому листку непрацездатності.

Зверніть увагу, роздруковувати лікарняні таким чином дозволяється на час воєнного стану та у продовж трьох місяців після його завершення. Отже, незважаючи на те, що у нас з минулого року з’явились електронні лікарняні, з якими ми вже працюємо, також можна отримати і паперовий листок непрацездатності і навіть на роздрукованому бланку.