Ви дізнаєтесь:
- На підставі чого та якою метою заповнюється картка П-2.
- Чим картка П-2 відрізняється від особової справи.
- Як заповнити картку П-2.
Для заповнення картки П-2 підприємство задіє різні документи фізичної особи: паспорт, військовий квиток, трудові книжки, дипломи різні та інші документи. До інших документів, може бути: свідоцтво про народження дітей, про одруження, свідоцтво про смерть близької людини, наприклад чоловіка чи жінки і т.д. Тобто в даному випадку ми використовуємо документи аби заповнити картку П-2. Картка П-2 за своєю ознакою є статистичним документом, обліковим документом і її мета зберегти правописом ту інформацію про трудову діяльність, яку веде підприємство по цьому працівнику. Ключова відмінність між карткою П-2 і особовою справою полягає в тому, що картка П-2 це власний правопис роботодавця, а особова справа це документально підтверджені періоди трудової діяльності. Ще раз, особова картка це власні правописи роботодавця щодо трудової діяльності працівника у період роботи на підприємстві. Бо картка П-2, це інформація, яку обліковує тільки роботодавець власними записами.
Що таке особова справа? Це документ, який збирає інформацію в документах на період трудової діяльності працівника на вашому підприємстві. В цьому є відмінність. Тобто особова справа, вона значно більша, бо в ній ті самі правописи, що є в картці П-2, тільки в документах. Єдина відмінність: картка П-2 обліковує відпустки в п’ятому розділі, чого немає в особовій справі. В цьому випадку картка П-2 більш розширена і містить більш розширену інформацію. Можливо для когось особова справа містить більш розширену інформацію, бо дозволяє сформувати і намалювати людину як особистість із документів, які ви там бачите. Але використання особової картки сьогодні є першочерговою потребою формувати інформацію для подальшого архівування документів. Мета карти П-2 це недотримання трудового законодавства, це архівування інформації про трудову діяльність працівника, яку веде одноосібно роботодавець. Запам’ятали!
І так, це п’ять розділів, ви бачите на слайді. Загальні відомості, відомості про військовий облік, призначення і переведення. Зразок заповнення кожного з них покроково зараз я покажу на слайді. Ви бачите? Дуже схоже на те, що у вас. Правда? Тобто ви заповнюєте ті дані, стараєтесь, щось у вас програма заповнює, щось власноручно заповнюєте. Ви заносите всю інформацію з документів, рахуєте стаж, зазначаєте дані щодо останнього місця роботи, зазначаєте інформацію про місце роботи, про сімейний стан. Тобто ці всі дані у вас вже заносяться. Якоїсь інформації немає. Доречі, ось про стан десятий, родинний стан, ви бачите «одружений», це ступінь родинного зв’язку, склад сім’ї, в якому перелічений наявність діточок. Якщо тут пусто, то немає діток. Немає діток, немає компенсацій, соціальних відпусток на дітей. Якщо тут повно, є записи про діток, то ми дивимося тоді скільки діточок, скільки їм років і як тоді працює стаття 19. Пам’ятайте, коли вони починають задавати запитання чи належить працівнику та чи інша відпустка, зокрема чоловіку чи жінці, які мають дітей, відповідь розпочинається з п. 10 особової картки П-2. Подивіться чи є там інформація про наявність діточок. І якщо є інформація про наявність діточок, то ваш чоловік або ваша жінка, тобто ваші працівники, вони мають право на відповідні соціальні відпустки на дітей. Отже будьте уважними коли вносите інформацію, бо інформація насправді дуже значуща.
Маєте професійні питання за темами відео?
Отримайте вичерпні відповіді та роз’яснення експертів Кадрової Платформи №1 у сервісі «Консультації».