Відеоблоги

Строковий трудовий договір: дата припинення і як зробити його безстроковим

Ви дізнаєтесь:

  • Які наслідки, якщо строковий трудовий договір не розірвано вчасно.
  • Чи можна перевести працівника зі строкового на безстроковий ТД.
  • Чи можна розірвати строковий ТД зі співробітницею в декреті та мобілізованим.
Оберіть відео для перегляду

4.8(8)

Оцініть відео:

Строковий трудовий договір: дата припинення і як зробити його безстроковим

00:03:52

Тетяна Донець

4.8(8)

Оцініть відео:

Розірвання строкового трудового договору пізніше останнього дня строку. Ст. 39-1 КЗпП встановлює, що якщо після закінчення строку трудового договору трудові відносини фактично тривають і жодна із сторін не вимагає їх припинення, дія цього договору вважається продовженою на невизначений строк.

Як нам так зробити щоб працівника перевести з строкового трудового договору на безстроковий? Кажу про те, що переведення у нас можливе тільки з посади на посаду, не передбачене переведення для таких випадків.

Що потрібно зробити? Було б потрібно, ну якщо так, розповідати там по широкому колу, то звільнити спочатку, розірвати цей договір, звільнити працівника і припинити його трудовий договір строковий. І знову прийняти його на роботу за безстроковим трудовий договором. Але ж, спочатку звільни, зроби всі виплати при звільненні, зроби ці всі формальності, видай копію наказу, повідомлення про нараховані суми, виплати, це все, потім прийми його на роботу, повідом про всі ті мільйон пунктів ст. 29 КЗпП України, повідом податковий орган про прийняття працівника. Навіщо? Є стаття, ви просто в момент закінчення цього строкового трудового договору, ви нічого не робите, не припиняєте трудовий договір, наступного дня працівник приходить, він працює, ви йому даєте роботу, приймаєте ту роботу, виплачуєте заробітну плату. Що відбувається? У нас автоматично строковий трудовий договір став безстроковим. Але ж помилку я виділяю, якщо ви не встигли, не змогли цього зробити в останній день, у вас договір став безстроковим.

Який тут є момент? Хочу на нього звернути увагу. Дуже часто запитують, в нас є, наприклад, жінки, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною, на цей час, на час відпустки, в них закінчився строк дії трудового договору. Або мобілізовані працівники, за якими відповідно до ч. 3 ст. 119 зберігається місце роботи і посада, чи можемо ми їх звільнити по закінченню строку трудового договору, адже ми розуміємо, що якщо не звільнимо, то договір стає безстроковим і далі є проблеми зі звільненням. Що як з цього приводу хочу сказати? З’ясовувала це питання. Неоднозначна була думка юристів, але є у нас рішення Верховного суду. Що стосується мобілізованого працівника, то його не можна звільнити навіть у день закінчення строкового трудового договору, тому що вважається, що от ст. 119 (про те що зберігається місце роботи та посада), вона як би тут є важливішою ніж строковість трудового договору. Тому звільнити ми не можемо працівника. Що стосується жінок, вагітних жінок, які у відпустці по вагітності та пологах або по догляду за дитиною до трьох років, то цю жінку ми можемо звільнити лише (мається на увазі якщо у неї строковий трудовий договір) за умови працевлаштування. Тобто роботодавець повинен працевлаштувати таку особу.