Відеоблоги

Працівник у неоплачуваній відпустці або призупиненні ТД: як надати щорічну відпустку

Ви дізнаєтесь:

  • Чи можна надати працівнику два види відпусток.
  • Як надати щорічну відпустку, якщо працівник у неоплачуваній відпустці.
  • Як надати щорічну відпустку, якщо з працівником призупинено дію ТД.
Оберіть відео для перегляду

4.8(10)

Оцініть відео:

Працівник у неоплачуваній відпустці або призупиненні ТД: як надати щорічну відпустку

00:04:21

Людмила Смердова

4.8(10)

Оцініть відео:


Не виключені випадки, коли і працівник, і роботодавець не проти у наданні щорічної відпустки працівнику згідно із графіком відпусток. Одразу, якщо цього хоче тільки працівник, то у роботодавця є право відмовити працівнику у наданні щорічної відпустки. Справа у тому, що у роботодавця, при дотриманні всіх норм ст. 13 Закону №2136, є право призупинити дію трудового договору і тоді надання щорічної відпустки без добро на це роботодавця не може бути.

Відпустка без збереження зарплати, це завжди ініціатива працівника. Тобто він пише заяву про надання йому відпустки без збереження зарплати. Він окреслює дату її початку, її тривалість. І уже на своєму етапі написання заяви працівник усвідомлює, що надання щорічної відпустки в узгоджений графіком відпусток строк неможливо, адже працівник не може одночасно перебувати у двох відпустках. Тому якщо відпустка без збереження зарплати належним чином оформлена, а згідно з графіком відпусток розпочинається щорічна відпустка, то у роботодавця є підстави для ненадання цієї щорічної відпустки якраз через перебування працівника у відпустці без збереження зарплати.

Проте не виключено, що і працівник, і роботодавець зацікавлені у наданні щорічної відпустки, а працівник у цей період знаходиться, відповідно, у відпустці без збереження зарплати. Як бути? Відкликати працівника з відпустки без збереження зарплати роботодавець немає права, бо закон про відпустки, він взагалі не передбачає, що роботодавець з будь-якої причини може відкликати працівника із відпустки саме без збереження зарплати або перервати її. Такого права у роботодавця немає. А от працівник, він має право достроково припинити відпустку без збереження зарплати. Тому працівник має написати заяву про дострокове припинення відпустки без збереження зарплати. Роботодавець на підставі цієї заяви готує наказ про внесення змін до раніше виданого наказу про відпустку без збереження зарплати, яким коригує дату закінчення відпустки без збереження зарплати і її тривалість. І одночасно запускається звична процедура з оформлення щорічної відпустки. Працівник має написати заяву про надання щорічної відпустки, ну а роботодавець - видати наказ.

Інша ситуація. Якщо із працівником призупинена дія трудового договору, то для надання щорічної відпустки, звісно, дія такого договору має бути відновлена. Для цього працівнику, бажано зі свого боку, написати заяву з проханням відновити дію трудового договору, а роботодавець видає на підставі такої заяви наказ про відновлення дії трудового договору. Причому якщо ініціатива виходить саме від працівника про відновлення у його заяві, то у такому разі не потрібно дотримуватися десятиденного строку для повідомлення працівника про відновлення трудового договору і відновити трудовий договір день у день. Одночасно із відновленням дії трудового договору оформлюється щорічна відпустка. Тобто працівник пише заяву про надання щорічної відпустки. Роботодавець видає наказ про надання щорічної відпустки.