Ви дізнаєтесь:
- Що таке суміщення та за яких умов воно можливе.
- Чим суміщення відрізняється від сумісництва.
- Чи може сумісник працювати за суміщенням.
Умови суміщення та відмінності від сумісництва
Суміщення професій (посад) яка принципово відрізняється від сумісництва. Суміщення професій (посад), це виконання працівником поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією. Звісно я при цьому ознайомлююся з посадовою інструкцією за суміщуваною професією (посадою) або з робочою інструкцією.
Які є принципові відмінності? Те, що суміщувана посада є завжди вакантною. Сумісництво може бути й не по вакантній посаді. Тобто сумісництво можливе у ситуації, коли основний працівник хворіє, у відпустці тощо, а є у вас інший працівник і він може у вільний від основної роботи час, ви його можете прийняти за сумісництвом на ось те, як то кажуть, тимчасово вакантне місце. А для суміщення обов’язково посада вакантна.
Далі. Суміщувана посада має бути вакантна, внесена до штатного розпису, але не заповнена. І за відсутності вакансії суміщення неможливе. І само по собі оформлення суміщення, воно не закриває вакантну посаду, звісно вона залишається вакантною. І працівник який суміщує посади, він не звільняється від основної роботи, передбаченої його трудовим договором. Тобто додаткові обов’язки за суміщуваною посадою працівник виконує в межах робочого часу, визначеного за основною роботою. Тобто, приміром, з 9 до 18 суміщує роботу секретаря керівника з роботою менеджера з персоналу.
Яка принципова відмінність? Сумісництво це завжди окремий трудовий договір у вільний від основної роботи час, а суміщення (у них різні закінчення), це виконання роботи по вакантній посаді в мій робочий час, у мій саме робочий час.
Суміщення в умовах неповної зайнятості
Далі. Якщо у вас працівник навіть працює в режимі неповної зайнятості, на нього можна покласти суміщення, без проблемно. Якщо це доцільно, якщо це не веде до погіршення якості праці. Ба більше, у вас може бути сумісник і ви на сумісника в його робочий час можете надати йому ще суміщення. Так? Можете там запровадити суміщення йому. Тому у разі необхідності, працівник, який працює навіть за сумісництвом, він може виконувати додаткову роботу в межах свого робочого часу за суміщенням професій (посад). Тому це абсолютно біполярні речі. Абсолютно біполярні речі. Інколи, коли ви задаєте в запитаннях і ставити слово «суміщення», мені щось здається, що ви там в середині розумієте «сумісництво». Речі дуже біполярні. Речі абсолютно різні. І дуже часто їх підмінюють один одним, і починається ось та плутанина у закінченнях.
Сумісництво – окремий трудовий договір, у вільний від основної роботи час. А суміщення - я коли виконую іншу роботу, за іншою вакантною посадою в мій робочий час. Я навіть за сумісництвом можу мати суміщення. Тому що це речі абсолютно різні, але вони можуть поєднатися. Суміщення може поєднатися як з основним працівником, так і з сумісником.
Маєте професійні питання за темами відео?
Отримайте вичерпні відповіді та роз’яснення експертів Кадрової Платформи №1 у сервісі «Консультації».