Відеоблоги

Нова форма 1-ПВ (місячна) «Звіт із праці»

Інструкція як заповнити нову форму 1-ПВ (місячна) «Звіт із праці»

Матеріали
Оберіть відео для перегляду

5(4)

Оцініть відео:

Нова форма 1-ПВ (місячна) «Звіт із праці»

00:10:17

KadroLand

5(4)

Оцініть відео:


Починаючи зі звіту за січень 2023 року, «Звіт з праці» за формою № 1-ПВ (місячна) подається на новому бланку, затвердженим наказом Держстату від 12.05.2022 р. № 87 (зі змінами, внесеними наказом Держстату від 10.11.2022 № 279).


Звіт із праці подають юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб, за переліком, визначеним Держстатом.

Отже, для початку роботодавцю потрібно з’ясувати, чи потрібно йому взагалі звітуватись за формою 1-ПВ. Для цього на офіційному сайті Держстату потрібно перейти до розділу «Для респондентів», відкрити сервіс  «Пошук  за кодом ЄДРПОУ», зазначити код підприємства, і дізнатись про перелік  статистичних звітів, до яких підприємство залучено до звітування в поточному періоді. Якщо у переліку є Звіт із праці, тоді таке підприємство протягом 2023 року має  подавати форму 1-ПВ до органів статистики. 

Зверніть увагу! ФОП з найманими працівниками  «Звіт із праці» -не подають.


Звіт  подається не пізніше 7 числа місяця, наступного за звітним періодом. Цей термін визначений на самому бланку форми. У разі, коли граничний термін подання звітності припадає на вихідний або святковий чи неробочий день, то останнім днем подання звіту є перший після нього робочий день. Отже, «Звіт із праці» за січень 2023 року потрібно подати  не пізніше 7 лютого 2023 року.

 
Зауважимо, що згідно роз’яснень Головного управління статистики у Вінницькій області,  у зв’язку із запровадженням в Україні воєнного стану статистична та фінансова звітність може подаватись до органів державної статистики протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану за весь період неподання звітності. Проте якщо у вас є можливість, то  краще «Звіт із праці» подавати своєчасно.


З  1 січня 2023 року  статистична звітність подається виключно в електронній формі відповідно до норми ч.4 ст.10 Закону України від 16.08.2022 № 2524-IX «Про офіційну статистику».

Подати статистичну звітність в електронній формі можна за допомогою безкоштовного онлайн-сервісу «Кабінет респондента», який розміщений на офіційному сайті Держстату. Доступ в систему здійснюється цілодобово та не потребує інсталяції будь-яких програм.

 
Переходимо до заповнення звіту. В наведеному прикладі ми сформували Звіт із праці у Кабінеті респондента , тому шапка звіту заповнилась автоматично -відповідно до даних, зазначених в профілі респондента. В залежності від того, який період був обраний при формуванні звіту, автоматично проставляється назва звітного місяця, у нашому прикладі- це січень 2023 року.

Також автоматично заповнилась реквізитна частина звіту , а саме : найменування  підприємства, юридична та фактична адреса, відомості про  територіальні громади. Підприємству потрібно тільки перевірити правильність заповнення всіх даних та при необхідності внести зміни в профіль респондента.

Код території відповідно до  Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад за адресою здійснення діяльності також визначається автоматично. Якщо підприємство  має структурний підрозділ, то зазначаємо дані щодо номера, найменування, виду та коду економічної діяльності  відповідного структурного підрозділу. У наведеному прикладі підприємство немає структурного підрозділу, тому ці показники  залишаємо незаповненими.

У разі відсутності даних для заповнення звіту потрібно поставити відповідну позначку в полі «Інформація щодо відсутності даних»   та обрати одну із запропонованих причин  відсутності даних для заповнення. В такому випадку далі звіт  вже  не заповнюється.

Переходимо до заповнення табличної частини звіту.

В рядку 1020 зазначається Фонд оплати праці усіх працівників, який наводиться у тисячах гривень з одним десятковим знаком.  Цей показник містить дані про суму нарахованого фонду оплати праці усіх працівників відповідно до Інструкції зі статистики заробітної плати № 5, зокрема штатних працівників,  тих, що працюють за сумісництвом; осіб, які виконують роботи за цивільно-правовими договорами; учнів та студентів, які проходять виробниче навчання та виробничу практику на підприємстві та  інших категорій працівників (у тому числі звільнених, а також поновлених на посаді за рішенням суду), яким здійснювалися нарахування з фонду оплати праці у звітному періоді.

Також цей рядок містить  суми нарахувань за дні відпусток, що припадають на звітний місяць.


В рядку 1030 зазначаємо суму податку з доходів фізичних осіб, утриманого  із фонду оплати праці усіх працівників, крім тимчасової непрацездатності. Сума утриманого податку відображається в тисячах гривень з одним десятковим знаком. При цьому, перерахунки по ПДФО  за попередні періоди у цьому рядку- не зазначаються.  Для контролю показника при складанні звітності значення рядка 1030 має бути меншим або дорівнювати значенню рядка 1020, помноженому на 18 відсотків.


В рядку 1040 зазначаємо середньооблікову кількість штатних працівників, яка розраховується відповідно до пункту 3.2 Інструкції зі статистики кількості працівників № 286.

При цьому, відповідно до роз’яснень Держстату від 31.10.2022 № 19.1.2-12/45-22   щодо заповнення форми 1-ПВ, до цього показника не враховуються працівники, які перебувають у відпустках у зв'язку з вагітністю та пологами, по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також мобілізовані працівники або прийняті на військову службу за контрактом, працівники, відносно яких призупинено дію трудового договору . Проте, не зважаючи на таке роз’яснення, варто відзначити, що Інструкція № 286 при розрахунку середньооблікової кількості штатних працівників не передбачає виключення мобілізованих працівників і працівників, з якими призупинено дію трудового договору. Тобто, згідно з Інструкцією № 286 мобілізовані працівники і працівники у призупинених трудових договорах враховуються при обчисленні середньооблікової кількості штатних працівників. Те саме стосується і працівників, які перебувають у відпустці без збереження зарплати через воєнний стан.


В рядку 1060 зазначаємо кількість фактично відпрацьованих штатними працівниками людино-годин, зокрема у вихідні дні за графіком, святкові та неробочі дні, за період службових відряджень, на надурочних роботах, а також час роботи надомників і тих, які працюють за сумісництвом на тому самому підприємстві, де й основне місце роботи. Цей показник береться із Табеля обліку робочого часу за січень 2023 року. У наведеному прикладі 30 штатних працівників, зазначених у рядку 1040, відпрацювали повну місячну норму січня, тому в рядку 1060 зазначаємо 5280 людино-годин.


В рядку 1070 наводимо розмір фонду оплати праці штатних працівників, який  відокремлюємо з рядка 1020.  Цей показник зазначаємо  в тисячах гривень з одним десятковим знаком. Дані рядка 1070 можуть бути меншими даних рядка 1020 за рахунок суми нарахувань особам, які не включаються до середньооблікової кількості штатних працівників.


Також форма 1-ПВ містить пояснення щодо основної причини відхилення середньооблікової кількості штатних працівників за звітний місяць більше чи менше ніж на 25% порівняно із попереднім періодом. Пояснення пишуться у довільній формі. Якщо різниця є, але вона не перевищує 25%, то поле «Пояснення» не заповнюємо. В наведеному прикладі в січні 2023 року середньооблікова кількість штатних працівників у рядку 1040 збільшилась на 30 % порівняно із аналогічним показником у грудні 2022 року, тому  зазначаємо основну причину відхилення «Збільшення  на 30 % у зв’язку із розширенням штату підприємства».


Якщо у звітному місяці відбулось відхилення середньої заробітної плати штатного працівника на більше чи менше ніж на 10 % порівняно із попереднім періодом, то також потрібно зазначити основну причину відхилення. Середня зарплата одного  штатного працівника розраховується шляхом ділення показника в рядку 1070 на показник в рядку 1040 та множиться на 1000. Цей показник порівнюється із аналогічним показником попереднього звітного періоду.  У наведеному прикладі відбулось збільшення середньої зарплати штатного працівника на 15 % порівняно із груднем 2022 року, тому  зазначаємо основну причину відхилення «Збільшення  на 15 % у зв’язку із підвищенням посадових окладів з 1 січня 2023 року».

Звіт підписується керівником, власником або особою, відповідальною за достовірність наданої інформації. Поруч з особистим підписом зазначаємо власне ім’я та прізвище такої особи. Також необхідно вказати номер контактного телефону та адресу електронної пошти.