Відеоблоги

Заповнюємо звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю (форма №10-ПОІ)

Оберіть відео для перегляду

5(2)

Оцініть відео:

Заповнюємо звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю

00:08:28

KadroLand

5(2)

Оцініть відео:

Форма № 10-ПОІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю» подається відповідно до ст.19 Закону № 875 та Інструкції № 591.

Цей звіт подають роботодавці, у яких працює від 8 осіб. Роботодавцями вважаються як юридичні особи, так і ФОП, незалежно від обраної системи оподаткування.
Метою подання звіту є контроль за виконанням роботодавцем у звітному 2020 році нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Далі розглянемо порядок складання звіту.

У заголовній частині звіту вказуємо звітний період – 2020 рік.

Далі вказуємо назву юридичної особи або ФОП, місцезнаходження роботодавця або місце проживання роботодавця, який є приватним підприємцем, та адресу здійснення діяльності. Цю інформацію слід вказувати відповідно до даних, вказаних роботодавцем у Єдиному державному реєстрі.

Далі вказуємо коди організації-респондента, тобто відповідні коди, які також вказані у Єдиному державному реєстрі щодо роботодавця:
код за ЄДРПОУ для юридичних осіб або реєстраційний номер облікової картки платника податків для ФОП-роботодавців:
код території (КОАТУУ) :
код виду економічної діяльності (КВЕД)

неприбуткові установи та організації вказують відповідну ознаку неприбутковості; :
також слід вказати організаційно-правової форми господарювання :
та відповідну форму фінансування (бюджет - 1, госпрозрахунок - 2, за рахунок членських внесків - 3, змішана - 4).

Слід вказати найменування банку, де відкрито поточний рахунок роботодавця, код банку та № рахунку.

У рядку 01 «Середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу» вказується показник, який визначається відповідно до п.3.2 Інструкції № 286.
Він відображається у цілих одиницях. Якщо при обчисленні отримуємо дробове число, то його необхідно округлити до цілого (коли після коми число 5 і більше, то воно округлюється в бік збільшення).

Зверніть увагу! В описі до цього відео розміщено Довідник-порадник "Як рахувати середньооблікову чисельність», яким ви можете скористатися для обчислення показників рядків 01 та 02.

Показник рядка 01 слід обчислити окремо за 2020 рік в цілому по підприємству, а також у розрізі окремих категорій працівників:
• за статтю - окремо щодо жінок та чоловіків;
• за місцем проживання - місто або сільські населені пункти та селища міського типу,
• за віком - працівники від 18 до 35 років, від 35 до 60 років, понад 60 років.
Відповідні дані слід вказати у графах рядка 01.
Показники у рядку 01 також вказуємо в цілих одиницях.
Зверніть увагу! Штрафів за неправильний розрахунок показників, у графах з 2 по 13 не передбачено!

Показник рядка 02 розраховується так само, як і показник рядка 01, тобто відповідно до Інструкції № 286, але при цьому враховуються дані лише щодо штатних працівників, яким встановлено інвалідність.
Його також розраховують у загальному розмірі по підприємству, і окремо з розподілом щодо окремих категорій працівників за статтю, місцем проживання, віком. Отримані показники вказують у графах 2 – 13 рядка 02.
У нашому випадку – 1 особа, чоловік віком 40 років, який проживає у місті.

У рядку 03 вказується кількість осіб з інвалідністю - штатних працівників, які повинні працювати у роботодавця. Тобто фактично вказується норматив, виходячи із середньооблікової чисельності працівників. Він зазначається у цілих одиницях.

Нагадаємо, що норматив встановлено у ст.19 Закону № 875.

При середньообліковій чисельності працівників від 8—25 - одне робоче місце.

При чисельності 26 і більше працівників норматив складає 4% від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік і визначається шляхом множення показника рядка 01 на 4 %.

Оскільки у даному випадку середньооблікова кількість працівників 20 осіб, то норматив складає 1 робоче місце. Графи з 2 по 13 у рядку 04 не заповнюються.

У рядку 04 вказується сума фактичних нарахувань у тисячах гривень за звітний рік за заробітною платою штатних працівників, тобто потрібно відобразити нараховану суму заробітної плати працівників, зазначених у рядку 01. У даному випадку – 300 тис. грн.
Графи з 2 по 13 у рядку 04 не заповнюються.

Показник рядка 05 «Середньорічна заробітна плата штатного працівника» визначають шляхом ноження показника рядка 04 (фонд оплати праці штатних працівників) на 1000 і діляннем на показник рядка 01 (середньооблікову кількість штатних працівників облікового складу). Тож показник рядка 05 – 15 тисяч грн.

Показник рядка 06 щодо суми адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу вказується у разі, якщо показник рядка 03, в якому зазначено норматив, перевищує фактичні дані щодо працевлаштування осіб з інвалідністю, тобто показник рядка 02.
У нашому випадку підстав для нарахування санкції немає, оскільки у 2020 році на підприємстві було працевлаштовано одну особу з інвалідністю, так як це передбачено нормативом. Тому у графі 1 рядка 06 ставимо прочерк.
Але для роботодавців, які не виконують норматив, сума санкції визначається відповідно до ст.20 Закону № 875 наступним чином.
Для роботодавців, у яких працює від 8 до 15 осіб, сума санкції встановлена в розмірі половини середньої річної заробітної плати у цього роботодавця. А якщо кількість працівників становить 16 і більше осіб, то сума санкції за кожне «незайняте» робоче місце визначається в розмірі середньої річної заробітної плати у такого роботодавця.

Адміністративно-господарські санкції сплачуються роботодавцями до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу.

Сума санкції сплачується відділенням Фонду соціального захисту інвалідів за місцем їх державної реєстрації роботодавця як суб’єкта господарювання.

Звіт подається тільки в паперовому вигляді безпосередньо до територіальних відділень Фонду соціального захисту інвалідів не пізніше ніж 1 березня року, наступного за звітним, тобто останній день подання звіту за 2020 рік – 26 лютого цього року.

Відповідно до ст.19 Закону № 875 за неподання звіту керівники підприємств, установ, організацій та фізичні особи — роботодавці несуть адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 170 до 340 грн.

Дивіться всі курси і вебінари прямо зараз на

Кадровій Платформі №1