4.7(9)
Заповнюємо форму № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)»
KadroLand
4.7(9)
Форма № 3-НП «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» подається роботодавцями відповідно до Закону про зайнятість та Порядку № 316.
Цю форму подають юрособи та фізособи-підприємці, які використовують працю найманих осіб і які мають вакансії.
Припустимо, що на підприємстві звільнилися 3 водія. Крім того було відкрито вакансію прибиральника.
Розглянемо порядок заповнення форми № 3-ПН.
Насамперед вказуємо дані респондента:
Для юридичних осіб - код за ЄДРПОУ, найменування, місцезнаходження.
Для ФОП - реєстраційний номер облікової картки платника податків, прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання.
Вказуємо вид звітності - первинна. Вона подається з метою інформування центру зайнятості про наявність попиту на робочу силу (вакансії).
Заповнюємо розділ І «Основні дані про вакансії».
У графі А вказуємо порядковий номер запису. Під одним порядковим номером наводяться дані про загальну кількість вакансій за однойменними професіями з однаковими даними щодо оплати праці та місця проведення робіт. У даному випадку на слайді під порядковим номером 1 вказано 3 вакансії для водіїв автотранспортних засобів з однаковою заробітною платою та одним місцем виконання роботи.
В інших випадках дані про вакансії відображаються під окремими порядковими номерами.
У графі 2 вказується найменування професії (посади) відповідно до Класифікатора професій.
У графі 3 вказується кількість вакансій, що відповідають даним, відображеним в іших графах розділу І форми.
У графі 3 вказуємо розмір заробітної плати за вакантним місцем з урахуванням основної заробітної плати, премій, надбавок, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, тобто усі складові зарплати відповідно до ст.2 Закону про оплату праці.
Зазначають виключно розмір основної заробітної плати. Відповідно до частини першої ст.2 Закону про оплату праці основна заробітна плата - винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.
У графі 5 вказується місце проведення робіт (область, район, місто, район у місті, селище, село), а у графі 6 робиться робиться запис "так", якщо у розділі II форми № 3-ПН надано додаткові коментарі, або запис "ні", якщо таких коментарів не надано.
Після розділу І роботодавець вказує кількість аркушів додатку, дату подання, прізвище, ім'я, по батькові, посаду, підпис, номер телефону (факсу) та електронну адресу.
Далі заповнимо розділ ІІ Форми № 3-ПН.
Цей розділ заповнюється за наявності у роботодавців коментарів до вакансії. У ньому відображають порядковий номер відповідного запису в розділі I (у даному випадку – щодо вакансій водіїв) та кількість вакансій.
У пункті 2 можна кількість осіб, які можуть бути працевлаштовані з числа тих, які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні і категорії яких вказані у переліку статті 14 Закону про зайнятість або які є внутрішньо переміщеними особами.
У пункті 3 розділу ІІ вказуються завдання та обов'язки, опис робіт, коментарі щодо вакансій.
Із запропонованого у пункті 4 переліку обирають, відповідно, режим роботи для вакансії, проставляючи відповідні відмітки. Відміток може бути декілька, скажімо: 5-денний робочий тиждень і підсумований облік робочого часу та робота в нічний час.
У п. 5 із переліку обирають характер виконуваної роботи за вакансією, проставляючи відповідні відмітки.
У п.6 обирають умови праці за вакансією та ставлять відповідні відмітки.
У п.7 вказують додаткові відомості щодо вакансії, які надаються роботодавцем, та ставлять відповідні відмітки.
У пунктах 8 та 9 за необхідності вказується інформація щодо вимог до кандидата – освітній рівень та обирають відповідно освітні рівні.
Також вказують за необхідності вимоги щодо спеціальності, стажу тощо.
Розділ II форми № 3-ПН підписується роботодавцем або уповноваженою ним особою.
Коли подається форма 3-ПН?
Подавати слід не пізніше ніж через три робочі дні з дати відкриття вакансії, тобто вільної посади чи робочого місця, на які може бути працевлаштована особа.
Датою відкриття вакансії є:
• наступний день після створення робочого місця;
• наступний день після припинення трудових відносин з працівником, робоче місце якого стає вакантним;
• дата, починаючи з якої може бути укладений трудовий договір з найманим працівником.
•
З’ясуємо, коли слід подати форму № 3-ПН, яку ми заповнили.
Припустимо, що 3 водія на звільнилися 26 березня (п’ятниця). Таким чином 3 вакансії водіїв відкрились 27 березня (субота). Але оскільки субота і неділя – це не робочі дні за графіком роботи підприємства, то гранична дата подання форми № 3-ПН щодо цих вакансій – протягом 3 робочих днів, тобто з 29 березня (понеділок) до 31 березня (включно).
А вакансія прибиральника була відкрита 30 березня. Гранична дата подання форми № 3-ПН щодо цієї вакансії – 2 квітня. Але її можна включити до форми № 3-ПН, яка буде подаватися 31 березня.
Форма № 3-ПН подається районним, міським, районним у містах, міськрайонним центрам зайнятості у паперовій формі. Однак в «Електронному кабінеті роботодавця» на сайті державної служби зайнятості передбачена можливість подання звітів за формою № 3-ПН в онлайн – режимі.