Ви дізнаєтесь:
- Про групи списків військового обліку
- Заповнення списків: категорія, склад, звання, номер військово-облікового документа, придатність до служби
Групи списків військового обліку
Списки персонального військового обліку складаються окремо за такими групами (п. 36 Порядку № 1487):
-
список персонального військового обліку військовозобов’язаних (резервістів) офіцерського складу;
-
список персонального військового обліку військовозобов’язаних (резервістів) рядового, сержантського та старшинського складу;
-
список персонального військового обліку військовозобов’язаних (резервістів) з числа жінок;
-
список персонального військового обліку призовників.
Маючи нові військово-облікові документи, ми спробуємо заповнити ці списки.
Категорія обліку
В який список внести працівника? Категорія обліку (призовник, військовозобов’язаний чи резервіст) вказана у військово-обліковому документі.
У новій формі паперового ВОД відомості про виконання військового обов’язку (категорія обліку) вказані в графі 1 (п. 3 додатку 1 Порядку № 559). Ці відомості так само є і в електронному ВОД (п. 8 Порядку № 559).
Склад, військове звання, військово-облікова спеціальність
У паперовому ВОД для військовозобов’язаних і резервістів зазначається (пункти 5-7 додатку 1 Порядку № 559):
-
у графі 3 – cклад відповідно до положень ст. 5 Закону України № 2232-XII «Про військовий обов’язок та військову службу»;
-
у графі 4 – військове звання;
-
у графі 5 – військово-облікова спеціальність, визначена громадянину відповідно до переліків, які затверджені Міноборони.
В електронному ВОД є військове звання та військово-облікова спеціальність, але немає складу. Втім, його можна визначити за п. 2 ст. 5 Закону № 2232-XII, де весь склад розписаний по званнях.
Скористайтеся нашим довідником, щоб визначити, до якого складу відносять військове звання військовозобов’язаного або резервіста.
Як заповнити ці дані у списках рядових, сержантів, старшин?
-
У графі 2 вказуємо військове звання.
-
У графі 6 – шестизначне цифрове позначення військово-облікової спеціальності.
-
У графі 7 – належність військовозобов’язаного, резервіста до рядового, сержантського чи старшинського складу.
Перегляньте зразок заповнення списків персонального військового обліку в розділі «Документи».
Звання і військово-облікову спеціальність у списках військовозобов’язаних та резервістів офіцерського складу заповнюємо так само, у графі 7 вказуємо профіль підготовки (командний, інженерний, технічний, юридичний, медичний, ветеринарний).
Але в цьому разі в новій формі ВОД ви не знайдете профіль підготовки. У військово-обліковому квитку офіцера, який був до 18 травня, профіль підготовки є. Втім, якщо ми знаємо військово-облікову спеціальність, то без проблем можемо дізнатися профіль підготовки.
Військово-облікова спеціальність має шестизначне цифрове позначення:
-
перші дві цифри є кодом групи, до якої входить ВОС;
-
чотири наступні цифри – спеціальність в групі.
ВОС класифікується за характером службової діяльності осіб офіцерського складу та поділяється на спеціальності, тобто на профілі підготовки. Профіль визначаємо за першими двома цифрами ВОС:
-
група 01-39 – командний профіль;
-
група 41-70 – інженерний і технічний профіль;
-
група 85 – юридичний профіль;
-
група 90 – медичний профіль;
-
група 99 – ветеринарний.
Наприклад, нам відоме цифрове позначення військово-облікової спеціальності офіцера – 706100. Перші дві цифри 70 вказують на інженерний і технічний профіль.
Зразок заповнення списків персонального військового обліку військовозобов’язаних та резервістів офіцерського складу дивіться в розділі «Документи».
Номер військово-облікового документа, категорія запасу, розряд
Номер ВОД за новою формою відповідає 21-значному номеру в реєстрі «Оберіг». Цей номер є як у паперовому ВОД, так і в електронному.
Заповнюючи графу 5 у списку, вводимо цей номер разом з ідентифікаційним кодом, розділивши їх похилою рискою. У графі 8, де потрібно вказати серію та номер військового квитка, замість них також вводимо 21-значний номер, якщо працюємо з новим військово-обліковим документом.
Важливо зазначити, що у новій формі документа відсутня категорія запасу. Проте, це можна визначити:
-
до запасу першої категорії (I) належать ті, хто проходив військову службу та здобув відповідну спеціальність;
-
до другої (II) – ті, хто не проходив службу або не отримав спеціальність.
У паперовій формі це зазначено у графі 10, де вказано, чи проходила особа військову службу. Якщо вказано, що не проходила, це означає, що особа належить до другої категорії, і в графі слід написати «II», розділивши комою з 21-значним номером. На жаль, з електронної форми визначити це неможливо.
Для офіцера заповнюємо серію та номер також за допомогою 21-значного номера. Однак, у офіцерів є додатковий показник – розряд, який не зазначається в новій формі. Незважаючи на це, визначення розряду не становить труднощів, оскільки він прив’язаний до віку офіцера:
-
перший розряд:
-
молодший офіцерський склад – до 45 років;
-
старший офіцерський склад:
-
майор (капітан 3 рангу), підполковник (капітан 2 рангу) – до 60 років;
-
полковник (капітан 1 рангу) – до 55 років;
-
-
вищий офіцерський склад – до 60 років;
-
-
другий розряд:
-
молодший та старший офіцерський склад – до 60 років;
-
вищий офіцерський склад – до 65 років.
-
Знаючи звання офіцера, його вік та до якого складу він належить, можна визначити, чи відноситься він до першого або, можливо, другого розряду. Раніше ця інформація була чітко прописана у військовому квитку офіцера запасу, а зараз потрібно трохи напружитися і вивести ці дані.
Придатність до служби
Графа 15 заповнюється тільки для рядового, сержантського та старшинського складу, і, згідно з правилами, там також повинен бути зазначений пункт відповідного наказу. Однак, коли всі тимчасово або обмежено придатні пройдуть ВЛК, сенс цієї графи для рядових, сержантів і старшин зникне, адже всі вони стануть придатними.
Зверніть увагу! Нова форма військово-облікового документа не містить графи для зазначення пункту наказу. У графі 6 нової форми буде вказано рішення про придатність, назву останньої ВЛК, яку проходив громадянин, дату та прийняте рішення. І аналогічно буде в електронній формі.
Перебування на ВО
Графа 13 списку – найменування ТЦК, у якому працівник перебуває на військовому обліку. У новій версії паперової форми на зворотному боці в графі 13 буде стояти штамп із зазначенням ТЦК, де працівник перебуває на обліку. В електронній формі ця інформація буде вказана в другій (в середині) частині, де зазначено відповідний ТЦК.
Маєте професійні питання за темами відео?
Отримайте вичерпні відповіді та роз’яснення експертів Кадрової Платформи №1 у сервісі «Консультації».