Відеоблоги

Коротко про головне за тиждень 11.11-15.11.2024

Оберіть тему для перегляду

5(4)

Оцініть відео:

Зміни у бронюванні: Уряд змінив критерії та оформлення в Дії

00:01:05

Тетяна Шолкова

5(4)

Оцініть відео:

5(4)

Оцініть відео:

Відстрочка від мобілізації у Резерв+: хто може оформити?

00:01:34

Тетяна Шолкова

5(4)

Оцініть відео:

5(3)

Оцініть відео:

Електронний ВОД у Резерв+: чи правомірно ТЦК не визнають його?

00:01:16

Тетяна Шолкова

5(3)

Оцініть відео:

5(4)

Оцініть відео:

Атестація медпрацівників: які зміни планує МОЗ у 2025 році?

00:01:46

Тетяна Шолкова

5(4)

Оцініть відео:

5(3)

Оцініть відео:

Оцифрування трудової книжки з електронним підписом чи без?

00:01:45

Тетяна Шолкова

5(3)

Оцініть відео:

5(3)

Оцініть відео:

Особові справи держслужбовців: які очікуються зміни?

00:01:27

Тетяна Шолкова

5(3)

Оцініть відео:

5(4)

Оцініть відео:

Нова доплата педпрацівникам закладів освіти з 2025 року

00:01:36

Тетяна Шолкова

5(4)

Оцініть відео:

Зміни у бронюванні: Уряд змінив критерії та оформлення в Дії

На засіданні Уряду обговорили проведений аудит підприємств, що мають критичний статус.

Регіональні та галузеві критерії критичності тепер будуть погоджуватись із Міноборони та Мінекономіки.

Зарплатний критерій тепер буде обовʼязковим. Але він зміниться у порівнянні з тим, який є сьогодні. Планується, що нарахована середня зарплата на підприємстві й у заброньованого працівника повинна бути не менше ніж 2,5 мінімальні зарплати. Це повинно зменшити ризик зловживань, коли компанії працевлаштовують людину заради «тіньової» домовленості про бронювання.

І головне – усі бронювання з 1 грудня будуть здійснюватися через Дію. Крім того, відбуватиметься щомісячний моніторинг підприємств та організацій, щоб вони відповідали всім критеріям.

Також повідомляється, що для всіх, хто вже має рішення про бронювання, буде перехідний період на нові умови до 28 лютого.

Більше про зміни розповімо на найближчих вебінарах.

 

Відстрочка від мобілізації у Резерв+: хто може оформити?

Нагадаю, що відповідно до процедури отримання відстрочки, документи на її оформлення розглядаються комісією ТЦК. Військовозобов’язані подають заяву на ім’я голови комісії за встановленою формою разом із підтвердними документами, перелік яких зазначено в додатку 5 до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою КМУ від 16.05.2024 № 560. Комісія приймає рішення про надання або відмову в наданні відстрочки, яке фіксується у протоколі.

З 9 листопада 2024 р. Міноборони запустило можливість оформити відстрочку від мобілізації онлайн через застосунок Резерв+. Оновлену версію можна завантажити в AppStore та PlayMarket.

Наразі сервіс доступний для осіб з інвалідністю, а також студентів, аспірантів і докторантів, які здобувають послідовну освіту на денній або дуальній формі навчання. Строк відстрочки для навчальних категорій діє до 7 лютого 2025 р., а для осіб з інвалідністю – на один рік з можливістю продовження. Для цього достатньо авторизуватися у Резерв+ і надіслати запит. Система автоматично перевірить право на відстрочку, і статус буде відображений в електронному військовому документі.

Незабаром онлайн-відстрочки будуть доступні й для багатодітних батьків, які мають трьох і більше неповнолітніх дітей в одному шлюбі.

Детальніше про те, хто може оформити відстрочку в Резерв+ та на який строк у відео.

 

Електронний ВОД у Резерв+: чи правомірно ТЦК не визнають його?

Заступниця Міністра оборони з цифрової трансформації Катерина Черногоренко повідомила, що відмова ТЦК визнавати військово-обліковий документ у застосунку Резерв+ є неправомірною.

Нагадаю, мобільний додаток Резерв+ запустили у травні 2024 року як спосіб дистанційного оновлення облікових даних для військовозобов'язаних без відвідування ТЦК. Крім того, у застосунку доступний електронний військово-обліковий документ, який по юридичній силі прирівняли до паперового (Постанова КМУ від 16.05.2024 № 559 «Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів»).

Електронний військово-обліковий документ, який підтягується в мобільному застосунку Резерв+, має точно таку ж юридичну силу, як і паперовий військово-обліковий документ за умови, що він має QR-код придатний для зчитування. Якщо представники ТЦК мають змогу зчитати QR-код, то можна вважати, що вони отримали оригінал військово-облікового документа. Також роздруківку такого військово-облікового документа можна застосовувати для ведення військового обліку на підприємстві.

Більше про перелік військово-облікових документів у модулі 2 курсу «Професія. Сертифікований спеціаліст з військового обліку на підприємстві 2.0».

 

Атестація медпрацівників: які зміни планує МОЗ у 2025 році

До 30 листопада на сайті Міністерства охорони здоров’я триває обговорення проєкту наказу «Про затвердження Порядку атестації працівників сфери охорони здоров’я та внесення змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України» (далі – Проєкт).

Проєктом, зокрема пропонується відновити атестацію працівників охорони здоров’я з 1 січня 2025 р., яку було призупинено через воєнний стан (Наказ МОЗ від 31.08.2023 № 1555 «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України»).

Проєктом передбачається, що усі працівники сфери охорони здоров’я, строк дії посвідчень про кваліфікаційну категорію або сертифікатів спеціаліста яких сплив у період дії воєнного стану, мають атестуватися до 31 грудня 2025 р.

Крім того, проєкт пропонує затвердити єдиний Порядок атестації працівників сфери охорони здоров’я, який включає визначення груп професій, що проходять атестацію для підтвердження кваліфікації або присвоєння наступного рівня кваліфікаційної категорії.

Також пропонується встановити вимоги до складу атестаційних комісій, кількості років стажу та балів безперервного професійного розвитку, перелік документів для атестації, а також порядок проведення атестації та критерії для прийняття рішень.

Більше про атестацію, зокрема, медсестер у розділі «Новини та статті».

 

Оцифрування трудової книжки з електронним підписом чи без?

Фахівці Пенсійного фонду України нагадують, що часу для оцифрування паперової трудової книжки залишилося небагато – крайній термін 10 червня 2026 р.

Нагадаю, що електронна трудова книжка – це певний цифровий аналог паперової, у яку відомості вносяться шляхом:

  • передачі скан-копій паперової трудової книжки до ПФУ;

  • оцифрування паперової трудової книжки безпосередньо на порталі ПФУ;

  • створення запису в електронному кабінеті страхувальника або застрахованої особи «вручну» або за допомогою XML-файлу, з додаванням сканованих копій документів, на підставі яких створюється запис;

  • підтягування відомостей з Об’єднаного зарплатного звіту та повідомлення про прийняття на роботу.

Оцифрування трудової книжки може здійснити як фізична особа, так і роботодавець за своїх працівників, коментують пенсійники.

Водночас у роботодавця немає обов’язку оцифровувати чи передавати скан-копії трудових книжок працівників до Пенсійного фонду України – це може зробити й сам працівник, особливо якщо паперова трудова книжка зберігається у нього.

Для оцифрування трудової книжки можна скористатися вебпорталом електронних послуг ПФУ, де роботодавець чи фізична особа можуть подати документи з обов’язковим накладанням електронного підпису.

Якщо ж потрібно оцифрувати книжку без електронного підпису, фізична особа може звернутися до сервісного центру Пенсійного фонду України особисто.

Все про трудові книжки від А до Я на безкоштовному вебінарі 21 листопада.

 

Особові справи держслужбовців: які очікуються зміни?

На сайті профспілок України оприлюднено проєкт Наказу Національного агентства України з питань державної служби «Про внесення змін до Порядку ведення та зберігання особових справ державних службовців», який передбачає його викладення у новій редакції (Наказ НАДС від 22.03.2016 № 64 «Про затвердження Порядку ведення та зберігання особових справ державних службовців»).

Пропонується осучаснити перелік документів, що входять до складу особових справ державних службовців, зокрема додано:

  • відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб за відсутності паперової трудової книжки,

  • копію військово-облікового документа;

  • довідку про результати спецперевірки згідно з Законом «Про запобігання корупції»;

  • довідку про результати перевірки за Законом «Про очищення влади» або її завірену копію.

Також передбачено нові процеси ведення та зберігання особових справ з урахуванням актуальних змін у законодавстві. Так, особова справа може вестися в паперовій або електронній формі. Якщо в органі є інформаційна система для підготовки та підписання електронних документів з використанням кваліфікованого або удосконаленого електронного підпису, справа може вестися в цій системі.

Передбачена можливість оформлення заяв щодо вступу, проходження та припинення служби в державному органі як власноручно, так і в електронному вигляді з накладанням КЕП.

Усе про особові справи та про їх наповнення у курсі на Кадровій Платформі №1.

 

Нова доплата педпрацівникам закладів освіти з 2025 року

З 1 січня 2025 р. педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти державної та комунальної форми власності буде встановлена щомісячна доплата за особливі умови роботи (Постанова КМУ від 08.11.2024 № 1286 «Деякі питання оплати праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти»).

Розмір доплати буде складати:

  • 1300 гривень з 1 січня 2025 р.;

  • 2600 гривень з 1 вересня 2025 р. та до кінця календарного року, в якому припинено або скасовано воєнний стан.

Розмір доплати буде визначатися пропорційно до обсягу навчального навантаження та обсягу педагогічної роботи, яку виконує педагогічний працівник.

Також з 1 січня 2025 р. та до кінця календарного року, наступного за роком, в якому припинено або скасовано воєнний стан, зупиняється дія постанови КМУ від 10.07.2019 № 822 «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки».

Маєте запитання? Поставте в сервісі «Особистий консультант» й отримайте відповідь від 15 хвилин до доби.