Відеоблоги

Уповноважена особа: хто це та як її оформити?

Ви дізнаєтесь:

  1. Як призначити уповноважену особу.
  2. Про особливості оплати праці уповноваженої особи.
  3. Якими є вимоги щодо посади уповноваженої особи.
Оберіть відео для перегляду

4.8(6)

Оцініть відео:

Уповноважена особа: хто це та як її оформити?

00:07:01

Таїса Виговська

4.8(6)

Оцініть відео:

Уповноважена особа, окрема посада чи суміщення? А як ви оформлюєте такого працівника? Пишіть у коментарях.

Уповноважена особа, це службова, посадова чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі, або ж спрощених закупівель, згідно з Законом України «Про публічні закупівлі» на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору чи контракту. Про організацію закупівельної діяльності замовника йдеться у статті 11 Закону. Так, відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі або ж спрощеної закупівлі, є уповноважена особа, яку визначає/призначає замовник одним з таких способів:

  1. покладання на працівника зі штатною чисельністю функцій уповноваженої особи, як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно з законодавством;
  2. введення до штатного розпису окремої посади, на яку буде покладено обов’язки виконання функцій уповноваженої особи;
  3. укладання трудової угоди (контракту) згідно із законодавством.

Якщо вам пощастило і у вашій організації/установі, чи є розпорядником, чи отримувачем бюджетних коштів, уже введено до штатного розпису посаду уповноваженої особи з публічних закупівель, вітаємо. Вам залишається лише встановити посадовий оклад, в залежності від кваліфікації працівника. Нагадаємо, спеціалісти з вищою освітою від 10 тарифного розряду і вище.

Зверніть будь-ласка увагу, відповідно до класифікатора професій, фахівець з публічних закупівель (за кодом 2419.2) належить до класифікаційного розділу «Професіонали». Професійне угрупування 2, професіонали у сфері маркетингу, ефективності, господарської діяльності, раціоналізації, виробництва, інтелектуальної власності та інноваційної діяльності. Для встановлення доплат та надбавок такому працівнику варто звернутися до Постанови №1298, яка регулює доплати працівникам бюджетної сфери.

Також на працівника поширюються доплати, надбавки та премії, що встановлені колективним договором та галузевими угодами. Наприклад уповноваженій особі комунальної установи може бути встановлена доплата за складність та напруженість у роботі у розмірі до 50% посадового окладу.

Що ж робити, якщо у вашому штатному розписі посада уповноваженої особи ще не введена, проте є така необхідність? Перший варіант, подати розпоряднику вищого рівня розрахунок та обґрунтування даної посади на затвердження та ввести таким чином у штатний розпис уповноважену особу. Другий варіант, замінити будь-яку іншу посаду, також із розрахунком та обґрунтуванням. Таким чином, щоб штатна кількість працівників не змінилася та затвердити у розпорядника вищого рівня новий штатний розпис та тарифікаційні списки.

Працівник суміщує виконання обов’язків уповноваженої особи зі своєю основною посадою? Роботу виконує працівник, який належить до штатної чисельності підприємства. Суміщення не потребує укладення окремого трудового договору. Суміщення професій відбувається у межах встановленої нормальної тривалості робочого дня або робочої зміни. За виконану роботу, на умовах суміщення, доплачують грошову винагороду. Розміри доплат за суміщення професій встановлюють на умовах, передбачених у колективному договорі, також затверджений статтею 105 КЗпП та Постановою №1298. Граничний розмір доплат в цьому випадку – 50% посадового окладу або тарифної ставки за основною посадою. Якщо ж суміщення ініціював роботодавець, то працівникові потрібно повідомити про зміни в організації виробництва та праці, зміну істотних умов праці. Згідно з ч.3 ст. 32 КЗпП потрібно це зробити не пізніше ніж за два місяці. Доплату за суміщення не встановлюють керівникам бюджетних установ (закладів та організацій), їхнім заступникам, керівникам структурних підрозділів цих установ (закладів та організацій), їхнім заступникам, згідно пп. 3 п. 3 Постанови №1298.

Уповноважена особа може виконувати обов’язки у вільний від основної роботи час. Тоді її оформлюють як внутрішнього сумісника, та оплачують її роботу згідно з тарифною сіткою. Внутрішньому сумісникові можливе встановлення непов’язаних з основною посадою премій, надбавок та доплат. Відповідно до ст. 11 Закону, уповноважена особа повинна мати вищу освіту (як правило юридичну або економічну). Таким чином встановлювати доплату рекомендуємо працівникам з відповідною освітою. Додаткові обов’язки працівника, зокрема щодо покладання покладання функцій уповноваженої особи потрібно оформлювати письмово. Залежно від обсягу покладених обов’язків, додаткових функцій, слід розраховувати розмір доплат.

Дивіться всі курси і вебінари прямо зараз на

Кадровій Платформі №1