У 2022 році подається «Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за 2021 рік» за формою № 1-ПВ (умови праці) (один раз на два роки), затвердженою наказом Держстату від 25 червня 2021 року № 170.
На офіційному вебсайті Держстату за кодом ЄДРПОУ респондент має змогу отримати інформацію, зокрема, про те, чи має підприємство подати форму 1-ПВ (умови праці) (один раз на два роки) за 2021 рік.
Форма 1-ПВ (умови праці) (один раз на два роки) складається із вступної частини, де наводяться відомості про підприємство. Окремо виділяється Інформація щодо відсутності даних. Також форма вміщує два розділи з відомостями за відповідний рік, у нашому випадку – за 2021 рік.
Заповнимо форму 1-ПВ (умови праці) (один раз на два роки). Передусім заповнимо вступну – адресну частину форми. В ній зазначаємо код підприємства, його найменування, юридичну і фактичну адресу підприємства.
При заповненні Звіту на паперових бланках код території можна заповнити відповідно до Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад або Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою України. А от при поданні форми в електронному вигляді код території визначається автоматично.
Якщо на підприємстві у 2021 році відсутні працівники, які працюють зі шкідливими умовами праці, то необхідно заповнити Інформацію щодо відсутності даних. Відповідною позначкою вказується сам факт відсутності даних і причини їх відсутності. Проте навіть при відсутності працівників зі шкідливими умовами праці, далі у розділах 1 і 2 вказується інформація про облікову кількість штатних працівників, працівників, зайнятих постійно у тризмінному та чотиризмінному режимі, та працівників служби охорони праці, працівників із пільгами за особливі умови праці та із правом на пенсію за віком на пільгових умовах.
Тепер переходимо до заповнення розділу один. У графі 1 і 2 облікову кількість штатних працівників загалом і жінок-працівниць вказують станом на 31 грудня 2021 року. При цьому у рядку 10010 відображаємо облікову кількість усіх штатних працівників станом на 31 грудня 2021 року, визначену відповідно до Інструкції № 286. До речі, у додатку до цього відео розміщено таблицю з категоріями працівників, які враховуються або не враховують при визначенні облікової кількості штатних працівників.
У рядку 10020 вказують облікову кількість всіх штатних працівників, які працюють зі шкідливими умовами праці. Далі у рядках з 10030 по 10140 необхідно вказати, в яких саме шкідливих умовах праці працюють працівники. У цих рядках один і той же працівник може бути врахований один раз і більше. Тому сумарне значення рядків з 10030 по 10140 може бути більше значення рядку 10020. Зверніть увагу: у рядках з 10020 по 10140 уже не враховують працівниць у відпустці до 3 років, працівників на військовій службі із гарантіями відповідно до ст. 119 Кодексу законів про працю.
У рядку 10150 відображаємо облікову кількість штатних працівників із рядка 10020, зайнятих на роботах зі шкідливими умовами праці, яким на кінець 2021 року не виповнилося 18 років. Окремо із загальної облікової кількості штатних працівників, вказаних у рядку 10010, виділяємо працівників, які працюють постійно у тризмінному або чотиризмінному режимі. Отримане значення вписуємо у рядок 10160. А у рядку 10170 вказуємо кількість працівників, які фактично виконують функції служби охорони праці. За таблицею наводимо останній рік атестації робочих місць.
Переходимо до розділу 2. У рядках з 11010 по 11060 вказуємо працівників із рядку 10020, які мають компенсації за роботу у шкідливих умовах праці, залежно від виду такої компенсацій. Так, у рядку 11010 зазначають облікову кількість штатних працівників, які мають право на щорічну додаткову відпустку за роботу зі шкідливими умовами праці відповідно до ст. 7 Закону про відпустки та додатку 1 до постанови Кабміну № 1290.
У рядку 11020 вказують працівників, яким установлені додаткові відпустки за шкідливі умови праці колективним договором понад «стандартні» відпустки, прямо передбачені законодавством. У рядку 11030 відображають кількість працівників, яким згідно із колективним договором установлений скорочений робочий тиждень через роботу у шкідливих умовах праці. У рядку 11040 вказують працівників, які мають на підвищену оплату праці за шкідливу роботу.
Рядок 11050 містить дані про працівників, які мають право на отримання безкоштовно молока, а рядок 11060 – про працівників із правом на отримання безкоштовно лікувально-профілактичного харчування згідно з Переліком, затвердженим постановою ще радянських часів № 4/П-1.
Далі у рядку 11070 наводяться працівники, які мають право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці відповідно до ст. 8 Закону про відпустки й Списку, наведеного у додатку 2 до постанови Кабміну № 1290. У рядку 11080 вказують працівників, яким установлені додаткові відпустки за особливий характер праці колективним договором понад «стандартні» відпустки, прямо передбачені законодавством.
У рядку 11090 вказують працівників, які мають право на пенсію згідно зі Списком № 1, затвердженим постановою Кабміну № 461, а у рядку 11100 – працівників, які мають право на пенсію згідно зі Списком № 2, затвердженим постановою Кабміну № 461. У рядках 11110 і 11120 зазначають працівників, які мають право на вказані види пенсій згідно із Законом про пенсійне забезпечення, а рядку 11130 – як мають право на пенсію коштом підприємства.
Рядок 11140 містить дані щодо працівників, які мають право на будь-який з видів пільг та компенсацій, із зазначених у розділі II. Цей рядок уключає дані про працівника один раз незалежно від кількості пільг та компенсацій, на які працівник має право. За таблицею ставить свій підпис директор підприємства, зазначаються його ім’я і прізвище, а також вказується номер телефону й електронна адреса.
За інформацією, розміщеною на офіційному сайті Держстату, граничний строк подання форми № 1-ПВ (умови праці) (один раз на два роки) – 28 лютого 2022 року. Подати цю форму можна у паперовому вигляді особисто або надіславши поштою до Держстату або в електронному вигляді за допомогою програм.
Маєте професійні питання за темами відео?
Отримайте вичерпні відповіді та роз’яснення експертів Кадрової Платформи №1 у сервісі «Консультації».