Відеоблоги

Як отримати довідку про відсутність заборгованості з ЄСВ для бронювання співробітників

Ви дізнаєтесь:

  • Якими документами можна підтвердити відсутність заборгованості з ЄСВ.
  • Як отримати Довідку про відсутність заборгованості з ЄСВ через е-кабінет.
  • Як підтвердити відсутність заборгованості з ЄСВ, отримавши Витяг з ІС ДПС.
Оберіть відео для перегляду

5(6)

Оцініть відео:

Як отримати довідку про відсутність заборгованості з ЄСВ для бронювання співробітників

00:09:45

Ольга Хільчук

5(6)

Оцініть відео:


Довідки, які необхідно долучити до пакета документів для бронювання співробітників. Особливо важливо швидко отримати ці документи. І в допомогу нам електронний кабінет. Якщо ви відчували з цим проблему при годуванні пакета документів або можливо лише формуєте ці документи, то додивляйтесь це відео до кінця, де ви побачите покроковий алгоритм, як це зробити в електронному кабінеті. І, крім того, я дам пораду, який саме документ легше і швидше отримати через кабінет платника податків.


Законодавчі норми щодо підтвердження відсутності заборгованості з ЄСВ


Перейдемо з вами до електронного кабінету платника податків, а саме до розділу «Ведення звітності».

Обираєте поточний рік та місяць, у якому формуєте такий запити. Якщо в нас зараз червень – відповідно я залишаю червень. Натискаємо кнопку «Створити» і маємо обрати ті довідки, ті запити, які нам необхідно. Перш ніж це зробити звернуся до офіційного роз'яснення від Державної податкової служби від 29 травня 2023 року, в якому йде мова про порядок отримання довідок з метою визначення такого суб'єкта господарювання критично важливим для функціонування економіки. І в нас буде йти мова відносно ось цього пункту: «відсутність заборгованості зі статті єдиного внеску (ЄСВ), що підтверджується довідкою про відсутність заборгованості з платежів, контроль за яким покладено на контролюючі органи, або витягом з інформаційної системи органів ДПС щодо статусу розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами, засвідченим керівником підприємства». Тобто у нас тут є вибір, який документ долучити до пакета на бронювання. Кожен з цих документів можна отримати у кабінеті платника податків, попередньо відправивши відповідний запит.


Створення Заяви про надання довідки в е-кабінеті

Переходимо знову ж таки до кабінету платника податків і я роблю форматування по формах, від меншого до більшого, і переходимо на сторінку 3, і ми маємо ось такі дві форми.

J1300306 «Заява про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справляння яких покладено на контролюючі органи».

Натискаємо один раз. Далі тиснемо «Створити документ».

Обираєте Державну податкову службу за місцем реєстрації, саме до цієї податкової буде надсилатися така заява.

Нумеруєте документ в межах кількості, яку ви формували. В мене це друга заява, відповідно я прописую номер «2». Або ви можете написати не лише порядковий номер, а вихідний номер відносно кореспонденції на вашому підприємстві. Облікові дані заповнилися автоматично. Залишається вказати електронну адресу.


Заповнення та надсилання Заяви

Важливий момент, як правильно заповнити пункт 3 «Довідку прошу надати мені відповідно до вимог», оскільки невірне заповнення цього реквізиту призведе до відмови у наданні цієї інформації. Отже, я перейду до раніше створеного документа, для того, щоб пришвидшити. Ось така заява. І ще ми маємо тут «Довідку прошу надати мені відповідно до вимог: пункт Постанови КМУ від 27 січня 2023 року №76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час».

Далі, «Довідку буде подано», в моєму випадку «Волинської обласної військової адміністрації». Ви ж пишете найменування того органу, куди ви готуєте пакет щодо бронювання ваших співробітників. «Форма надання довідки»: електронна або паперова. Тут зрозуміло. «Станом на день звернення триває процес оскарження в адміністративному або судовому порядку суми грошового зобов'язання», тут теж зрозуміло, якщо «так» – відповідна позначка, якщо «ні» – теж зазначаєте відповідно позначку. І реквізити керівника або іншої посадової особи, хто буде підписувати дану заяву. Відповідно документ зберігається, підписується та надсилається до Державної податкової служби. Все це робиться послідовно, підписати та відправити.


Завантаження Довідки про відсутність заборгованості з ЄСВ в е-кабінеті

Далі ви бачите, документ підсвічений зеленим кольором. Це говорить про те, що він успішно опрацьований та на нього є відповідь від Державної податкової служби. Квитанція №1 – те що документ надіслано. І Квитанція №2 Фінальна – це відповідь на дану заяву. Ви бачите, документ надіслано 14.06, отримано Державною податковою службою. Відповідь отримана 16.06. Для того, щоб переглянути відповідь натискаємо на відповідну позначку. І що ми маємо в цій довідці? Вона зареєстрована в податковій службі й зазначається, що станом на таке-то число немає податкового боргу, недоїмки зі сплати єдиного внеску, іншої заборгованості з платежів (у тому числі розстроченої), контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи. Довідка для такого-то органу на підставі пункту постанови Кабінету Міністрів і уповноважені особи, хто надали цю довідку, і QR-код, який дозволяє перевірити таку довідку. Її можна завантажити, що краще зробити, тому що в PDF форматі її зручніше набагато видрукувати із системи електронного кабінету.


Ми маємо з вами другий документ, колеги, а саме витяг з інформаційної системи органів ДПС. Отже, в електронному кабінеті платника податків, знову ж таки вертаємося до нього, до розділу «Ведення звітності», натискаємо кнопку «Створити». І ідентично відсортовую по найменуванню в сторону зростання, переходжу на третю сторінку і ми маємо такий документ, а саме J1300204 «Запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовим фондам за даними органів ДПС». «Створити». І ось тут все набагато простіше, нічого заповнювати абсолютно не треба, все підтягується автоматично. Ніяких додаткових посилань на нормативні документи робити не потрібно. І що найбільш важливо, відповідь на такий запит проходить автоматично, не потребує втручання податківців. Тобто відповідь на запитання, яке я анонсувала на початку: «що краще подавати й що швидше», це звичайно ось цей запит про відсутність заборгованості, отримання витягу про стан розрахунків з бюджетом. Ось я раніше його надіслала, ви бачите, зеленого кольору, о 23:17 надісланий і уже о 23:22, протягом 5 хвилин, отриманий в ДПС, о 23:25, через дві хвилини, отримано відповідь. І відповідь наступного характеру: витяг щодо такого-то підприємства. Нам потрібно орієнтуватися саме по ЄСВ, єдиний соціальний внесок. І на колонку «Від'ємне сальдо», колонка 9. Відповідно сума тут повинна бути нульова, що свідчить про те, що заборгованість відсутня. І як радять податківці, така довідка, такий витяг, засвідчується керівником підприємства. Оскільки тут ми не бачимо підписів податківців, адже це не паперовий документ чи електронний, який вони готують на ваш запит. Тому це роздруковуємо в PDF форматі (зберігаємо, роздруковуємо» та підписуємо керівником підприємства живим підписом і долучаємо до пакета документів для бронювання.

Таким чином ми з вами розглянули два типи документів. І головне розглянули який з них швидше і легше сформувати для пришвидшення збору документів.