Відеоблоги

Резерв+: ВОД, VIN-код і повістки

Ви дізнаєтесь:

  • Про способи оновлення облікових даних
  • Чи направлятимуть повістки через Резерв+
  • Що таке VIN-код і де він застосовується


Мобільний застосунок Резерв+: функціонал та область застосування

Нагадую, що з 18 травня по 16 липня поточного року всі громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адресу електронної пошти. При цьому це можливо зробити через мобільний застосунок «Резерв+», це спеціальний застосунок від Міноборони, в якому можна дуже зручно, швидко оновити свої персональні дані без походу до ТЦК. Ну і також у застосунку можна отримати доступ до інформації про те, які дані є в реєстрі військовозобов'язаних, призовників та резервістів «Оберіг». До реєстру «Оберіг» у нас вносяться дані у першу чергу працівниками ТЦК з паперових карток обліку військовозобов'язаних, призовників та резервістів. І якщо для тих, хто перебуває на військовому обліку, це є обов'язок, уточнити певні персональні дані, то радимо все ж таки через мобільний застосунок «Резерв+» перевірити про себе інформацію в реєстрі «Оберіг» і тих, хто виключений з військового обліку, адже у будь-якому разі, якщо особа виключена з військового обліку і це підтверджено військово-обліковими документами, така інформація має бути в реєстрі «Оберіг».

Завантажити застосунок можна як для iOS, так і для Android, за тими посиланнями, які ви бачите на слайді. Ну і, крім того, як працює застосунок «Резерв+» можна подивитися на YouTube канал за посиланням.


Інформація, що надходить в застосунок Резерв+ після оновлення даних

Після того як відбулося оновлення даних в мобільний застосунок приходить інформація з реєстру «Оберіг», в якій зокрема буде позначка, що дані оновлено, дата оновлення і безпосередньо час оновлення. Крім того, конкретна інформація з реєстру «Оберіг», яка буде в мобільному застосунку, це: прізвище, ім'я, по батькові; вид обліку / дата зняття або інформація про те, що особа виключена; також категорія обліку; дата народження; відстрочка/бронювання/дата закінчення бронювання; постанова ВЛК / дата ВЛК і звання. Також інформація з реєстру «Оберіг», яка буде в мобільному застосунку «Резерв+», це: код і найменування військово-облікової спеціальності; податковий номер; унікальний номер у реєстрі «Оберіг»; ТЦК, де особа перебуває на військовому обліку; ну і чи подана особа в розшук.


При цьому виникає закономірне питання: а чи можна використовувати інформацію, яка міститься в мобільному застосунку «Резерв+», як військово-обліковий документ?
На жаль, поки що інформація в застосунку «Резерв+» з реєстру «Оберіг» не є офіційним документом, але команда «Резерв+» працює над запуском електронного військово-облікового документа, який матиме таку ж юридичну силу, як і паперовий. Отже, поки що продовжуємо використовувати військово-облікові документи в паперовій формі, в тій звичній формі, яку ми використовуємо для військового обліку.


Присвоєння та застосування реєстраційного номеру

Реєстраційний номер облікового запису в реєстрі «Оберіг», його зазначають в повідомленні про зміну облікових даних (це додаток 4 до Порядку №1487) і список персонального військового обліку (додаток 5 до Порядку №1487). Це певний код, це певний номер, який містить 21 цифру. При цьому всі військовозобов'язані, вони мають оновити свої персональні дані й в такому разі їм буде присвоєний цей номер, який інколи ще називають штрих-код, він-код, інколи це відбувається вклеювання штрих-коду безпосередньо у військово-обліковий документ, але по факту такий код, він буде сформований як в мобільному застосунку «Резерв+», його так само наддадуть під час оновлення інформації в ЦНАП, ну і безпосередньо під час оновлення інформації в ТЦК. Тобто по факту існує три варіанти. Так, дійсно, в застосунку «Резерв+», як ви бачите на екрані, після конкретного ТЦК, звання, військово-облікової спеціальності, буде зазначений цей унікальний номер. Звісно постає питання: чи можна нам, як спеціалістам, які займаються військовим обліком, використовувати такий номер під час заповнення повідомлення про зміну облікових даних та списків персонального військового обліку? З одного боку номер сформовано, а з іншого боку, за Порядком №1487, військовий облік ведеться за даними військово-облікового документа. Тому поки такий номер не буде вклеєний у військово-обліковий документ, можна казати, що використовувати номер з реєстру «Оберіг» не можна, адже за формальним підходом, військовий облік безпосередньо ведеться за даними військово-облікового документа, а поки що дані з реєстру «Оберіг», вони не є військово-обліковим документом. Ну і також питання яке, всіх хвилює: а чи будуть у мобільний застосунок «Резерв+» приходити повістки? Згідно законодавства поняття електронної повістки не існує, тож і в застосунку «Резерв+» немає такого функціонала.


Підсумки

З 18 травня по 16 липня поточного року всі громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані уточнити деякі свої персональні дані. Це можна зробити через мобільний застосунок «Резерв+», у якому надалі буде сформована інформація з реєстру «Оберіг». Поки що така інформація не замінить військово-обліковий документ. Ну і навіть той код, який буде міститись в мобільному застосунку, формально його не можна використовувати для військового обліку, адже військовий облік ми ведемо за даними військово-облікового документа. Ну й у мобільний застосунок «Резерв+» не будуть надходити електронні повістки.

Оберіть відео для перегляду

5(29)

Оцініть відео:

Резерв+: ВОД, VIN-код і повістки

00:07:42

Тимур Алієв

5(29)

Оцініть відео: