Ви дізнаєтесь:
- Кому надається відпустка.
- Чи можна достроково припинити відпустку.
- Як скласти заяву та наказ про дострокове припинення відпустки.
Ваш працівник планує достроково припинити відпустку по догляду за дитиною до трьох років, як правильно це зробити? Напишіть у коментарях.
***
З 9 травня поточного року діють зміни до статі 179 КЗпП. Відповідно до цих новацій розширено коло осіб, які можуть отримувати відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. А отже така відпустка надається за бажанням матері або батьку дитини. Тобто одному з батьків надається відпустка по догляду за дитиною до трьох років. Крім того, така відпустка повністю або частинами може надаватися бабі, діду чи іншим родичам дитини, які фактично здійснюють догляд за нею, або особою яка усиновила чи взяла під опіку дитину, або одному з прийомних батьків чи батьків-вихователів. А отже ми розібралися з категоріями осіб, які претендують на отримання такої відпустки відповідно до законодавства. Відповідно такі особи можуть повний період перебувати у такій відпустці, але при цьому мають право на дострокове припинення такої відпустки. Що передбачено з цього приводу у Кодексі? Якщо працівник або працівниця, перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, має намір достроково припинити цю відпустку, необхідно подати відповідну заяву, зазначивши дату, з якої бажає приступити до роботи.
Слід зазначити, що законодавством не встановлено конкретного формату такої заяви, а отже вона може містити наступний текст: прошу достроково припинити відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та приступити до роботи з вказанням дати, з якої працівник або працівниця мають вийти до роботи. Відповідно роботодавець на підставі такої заяви надає наказ: ПРИПИНИТИ відпустку працівнику чи працівниці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та приступити до роботи з конкретної дати. Це і буде початком роботи після відпустки по догляду за дитиною до трьох років.
Слід зазначити, що у працівника або працівниці є право як достроково припинити таку відпустку, так і повернутися в таку відпустку знову.
Коли мова йде про дострокове припинення відпустки, слід звернути увагу на новацію з 9 травня. Новий абзац статті 179 КЗпП: особи, зазначені в цій статті (а ми про них з вами детально проговорили), повинні повідомити власника або уповноважений ним орган про дострокове припинення такої відпустки не пізніше як за 10 календарних днів до дня дострокового припинення такої відпустки. Тобто ми можемо констатувати, що з 9 травня, якщо працівниця або працівник мають бажання припинити достроково таку відпустку, обов’язкове не тільки подання заяви, але ще й вимога щодо терміну подання, не пізніше як за 10 календарних днів до дострокового припинення. Відповідно за цей період, скоріш за все, роботодавець має з’ясувати питання щодо розірвання трудових відносин або переведення на якусь іншу посаду того працівника, який тимчасово працює на посаді працівниці яка буде виходити. А отже зверніть увагу на нові обмеження по термінах, аби не припуститися помилок у трудовому законодавстві.
***
Залишайте свої коментарі. Будемо вдячні за позитивний відгук! 🤗