Лектор вебінару
-
Вікторія Поліщук
Адвокат, консультант з трудового права Юридичної компанії «Довіритель»
Про що дізнаєтесь?
- Отримання статусу критично важливого підприємства: до кого та з якими документами звертатися?
- Підстави, через які відмовляють у наданні критичності: як не допустити помилок на своєму підприємстві?
- Бронювання в Дії: проблеми реєстрів, кількість заброньованих, анулювання.
- Моніторинг бронювання та критичного статусу: хто і як перевіряє?
Слухати чи завантажити аудіозапис
Додаткові матеріали
Алгоритм бронювання працівників через портал Дія
Оперативні відомості до ПФУ для цілей бронювання
Текстове розшифрування відео
Щирі вітання на нашому відеокурсі «Бронювання: практикум із вирішення нетипових ситуацій». Сьогодні ми будемо розбирати модуль номер два, в якому детально поговоримо про те, як оформити бронювання на практиці, які існують процедури, нюанси, відповіді на проблемні запитання.
У першому модулі ми розглядали, як отримати статус критично важливого підприємства, розбирали ситуації щодо пошуку третього критерію та аналізували, які підприємства й основорганізації можуть не підтверджувати статус критичного завдяки положенням постанови №76. Також обговорювали, які документи подавати для отримання статусу та строки розгляду звернень.
Другий модуль присвячено важливим питанням роботи з працівниками: як правильно бронювати їх, що робити, якщо не оновлені дані, якщо в застосунку «Дія» не підтягнулася інформація. Сьогоднішній урок присвячений темі: що потрібно для оформлення бронювання через «Дію» та як уникнути технічних проблем.
Основні вимоги до бронювання працівників критично важливих підприємств та установ: протягом періоду бронювання працівник має отримувати відповідну заробітну плату, яка повинна відповідати вимогам постанови №76. Для приватних підприємств мінімальна зарплата розраховується за формулою: мінімальна заробітна плата, помножена на коефіцієнт 2,5. На сьогодні це 20 000 гривень. Проте, якщо мінімальна зарплата зросте, відповідно зросте й мінімальна вимога.
Якщо працівник перебуває у відпустці за власний рахунок і розмір його заробітної плати зменшується, це є проблемою підприємства, яке має забезпечити відповідний рівень заробітної плати для бронювання. Зменшення зарплати може призвести до втрати як самого бронювання, так і статусу критично важливого підприємства.
Дані працівника мають бути своєчасно оновлені. Якщо працівник не оновив дані, він є порушником правил військового обліку. Раніше, до змін у грудні, навіть порушників можна було бронювати. Зараз, якщо підприємство свідомо подає порушника, це загрожує втратою статусу критично важливого підприємства.
В Україні вже відкрито два кримінальні провадження проти керівників підприємств за внесення неправдивих даних у контексті бронювання. Тому бронювати потрібно тільки тих працівників, у яких актуальні дані та відповідна заробітна плата.
Працівник також не повинен перебувати в розшуку. Причинами розшуку можуть бути неотримання повістки або неоновлення даних. Знятися зі статусу розшуку можна лише через оновлення даних, сплату штрафу та офіційне підтвердження перед органами влади. Детальніше про зняття з розшуку буде в окремому уроці.
Є кілька важливих кроків, про які потрібно пам’ятати. Окрім критеріїв для працівників, існують також критерії для підприємства.
По-перше, підписант або керівник підприємства повинен мати чинний електронний цифровий підпис. Подача заявки здійснюється виключно за допомогою підпису.
По-друге, мають бути актуальні дані працівників: прізвище, ім’я, по батькові, податковий код, посада. Усі ці дані мають збігатися з інформацією, що міститься у реєстрі «Оберіг». Якщо дані не збігаються, потрібно діяти відповідно до окремого алгоритму, який буде розглянуто в окремому уроці.
Щоб уникнути технічних проблем із «Дією» на старті, перед тим як розпочати бронювання працівників, виконайте кілька підготовчих дій:
-
Перевірте, чи чинний у вас електронний цифровий підпис. Часто трапляється, що підпис прострочений, і це унеможливлює подання заявки.
-
Переконайтеся, що працівник має відповідний рівень заробітної плати. Перевірте дані працівника у «Дії». Подивіться, чи дозволяє система його бронювати, чи немає у працівника статусу розшуку або неоновлених даних.
Більше того, у розшук потрапити дуже легко. Наприклад, сьогодні ви плануєте бронювати працівника, але не встигли цього зробити до вечора. Минув день — і вже вранці його можуть внести до розшуку через те, що людина не забрала повістку. Тому не зволікайте: як тільки отримали статус критично важливого підприємства, одразу переходьте до бронювання працівників, поки вони не потрапили у розшук.
З моменту отримання статусу критично важливого підприємства потрібно повідомляти до Пенсійного фонду України про всі зміни у трудових відносинах працівників: про прийняття на роботу, звільнення, переведення, переміщення, а також про призупинення дії трудового договору.
Ці загальні поради допоможуть уникнути технічних проблем із «Дією». Сподіваюся, що після їх виконання ви зможете своєчасно та якісно оновлювати документи, контролювати рівень заробітної плати працівників і пам'ятати про найважливіше — ваші люди.
Також пояснюйте працівникам, як потрібно готувати свої документи для майбутнього бронювання. До таких документів належить своєчасно оновлений запис у системі «Резерв+».
До речі, нагадую: «Резерв+» діє лише один рік. Перевірте, чи не прострочений у ваших працівників запис у системі. Якщо строк минув, потрібно своєчасно його оновити.
Щиро дякую за вашу увагу. До зустрічі на наших наступних уроках.
5(5)
Короткий огляд нового формату навчання
5(5)
4.7(7)
Урок 1. Хто може бронювати працівників і за яких умов?
Вікторія Поліщук
4.7(7)
5(4)
Урок 2. Чим підтвердити виконання обов’язкових критеріїв для отримання статусу критично важливого підприємства?
Вікторія Поліщук
5(4)
5(3)
Урок 3. Як підібрати третій критерій для отримання статусу критично важливого підприємства?
Вікторія Поліщук
5(3)
5(2)
Урок 4. Чи можна подавати документи одразу на відповідність галузевим та регіональним критеріям щодо визнання критичності?
Вікторія Поліщук
5(2)
5(1)
Урок 5. Які документи подавати для отримання критичного статусу? У чому можуть бути проблеми?
Вікторія Поліщук
5(1)
5(1)
Урок 6. До якого органу звертатися для отримання статусу критично важливого підприємства?
Вікторія Поліщук
5(1)
5(1)
Урок 7. Скільки часу розглядають документи та що робити, якщо рішення затягується?
Вікторія Поліщук
5(1)
5(1)
Урок 8. Які типові помилки призводять до відмови у наданні статусу критично важливого підприємства?
Вікторія Поліщук
5(1)
5(1)
Урок 9. Яким підприємствам / органам не потрібно підтверджувати критичність?
Вікторія Поліщук
5(1)
5(2)
Урок 1. Що потрібно для оформлення бронювання через Дію та як уникнути технічних проблем?
Вікторія Поліщук
5(2)
5(1)
Урок 2. На який строк бронюються працівники з 1 квітня?
Вікторія Поліщук
5(1)
5(1)
Урок 3. Як визначити кількість військовозобов’язаних для бронювання? Кого (не)враховувати?
Вікторія Поліщук
5(1)
5(2)
Урок 4. Якщо у працівника в Резерв+ статус «Порушення правил ВО» або «У розшуку», що потрібно зробити для його бронювання?
Вікторія Поліщук
5(2)
5(1)
Урок 5. Як діяти, якщо Дія не пропускає працівника на бронювання, не підтягує його як прийнятого?
Вікторія Поліщук
5(1)
5(2)
Урок 6. Чи потрібно інформувати ТЦК про бронювання в Дії?
Вікторія Поліщук
5(2)
5(1)
Урок 7. Як анулювати бронювання в Дії? Коли це (не)потрібно робити?
Вікторія Поліщук
5(1)
0(0)
Урок 8. Чи стосуються правила бронювання за Порядком № 76 оформлення відстрочки за Порядком № 45?
Вікторія Поліщук
0(0)
0(0)
Урок 9. Чи можна забронювати медиків у 100-відсотковій кількості?
Вікторія Поліщук
0(0)
0(0)
Урок 10. Як визначити квоту для бронювання немедиків закладів охорони здоров’я?
Вікторія Поліщук
0(0)
0(0)
Урок 11. Як проводиться моніторинг щодо бронювання та які показники слід підтримувати постійно у належному розмірі?
Вікторія Поліщук
0(0)
0(0)
сторінка після екзамену
0(0)